Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lebuktam a barataim elott,...

Lebuktam a barataim elott, hogy depresszios vagy, most mondjak el mindent?

Figyelt kérdés
Eddig kifele egy boldog, vicces embert mutattam, aki viccet csinal mindenbol. De most kezd kialakulni egy sraccal vmi es emiatt hol tenyleg boldog vagyok, hol pedig ketsegbeesett, hogy ez nem fog mukodni miattam. Ezt mondtam is nekik, majd egy kicsit kinyiltam nekik, de nem ertik meg. Szivem szerint mindent elmondanek nekik ami az evek alatt kialakult bennem, de mikor mondanam megsem merem. Pedig tudom hogy el kene mondanom mert ennek tuti nem lesz jo vege. A lenyeg hogy tudom hogy depresszios vagyok, olyan szinten, hogy eleg gyakran az ongyilkossag gondolata foglalkoztat illetve nem tudom a stesszt es a duhot jol levezetni. Sajnos tepkedem a szempillam, illetve ha nagyon duhos vagyok utom a fejem. Tudom nagyon orvoshoz kene fordulni de mar nem erdekel. Most tudom igy omlesztve zavaros. Nem sejtik h ekkora a baj, azt hiszik h csak a pasi miatt vagyok depis. Pedig a srac miatt erzem magam jol viszont tudom h miatt nem fog mukodni hisz felek es tudom h neki nem ilyen ember kell. Csal ezt o meg nem tudjs mert nem ismeri ezt az enem.
2016. dec. 6. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A depresszió nem egyenlő azzal hogy sokszor szomorú vagy ideges vagy. Az egy betegség, szakember tud diagnosztizálni. Ne mondj a barátaidnak semmit amíg te sem tudod pontosan hogy mi bajod.
2016. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hidd el tisztaba vagyok a betegseggel. Es en sem szimplan szomoru vagyok.
2016. dec. 6. 22:07
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy megbízhatóak a barátaid, és lehet lelkizni velük, akkor beszélj nekik, ha jólesik. Csak persze megvan az esélye, hogy csalódni fogsz bennük, és nem fogják érdekelni őket a problémáid, vagy nem tudnak mit kezdeni velük. De amúgy nem kötelező bárkinek is bármit mondani.
2016. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Tisztában vagy a betegséggel? Jól utánaolvastál interneten és most bebeszéled magadnak, hogy az vagy, mert depressziósnak lenni rohadt menő manapság.

Te nem depressziós vagy, hanem buta. Vigyázz, nehogy lebukj, mert akkor tényleg borul minden és jól ki leszel röhögve.

(Mondjuk érdekelne hány éves vagy. 16-nál nem lehetsz több és akkor sokat mondtam)

2016. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen ettol felek, hogy lehet nem ertik meg.

Lol, ne kotekedj mar. Tisztaba vagyok vele h mi a depresszio, sajnos van a csaladban nem is egy. Most hogy itt leirtam 2 dolgot nem jelenti azt h csak ennyi van. Neked is nagy eleted lehet ha itt trollkodsz 10utan...

2016. dec. 6. 22:21
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán nem trollkodik a négyes, igaza van. Attól hogy lázas vagyok és gyenge nem diagnosztizálom magam leukémiával.


A depressziónak sok típusa van, orvos tud diagnosztizálni. Ha meg annyira tisztában lennél vele tudnád hogy gyógyszeresen kezelhető és elmennél szakemberhez.

2016. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

"Ha meg annyira tisztában lennél vele tudnád hogy gyógyszeresen kezelhető és elmennél szakemberhez."


Ha te igazán tisztában lennél a depresszióval, akkor tudhatnád, hogy a depresszióról azt mondani, hogy "gyógyszeresen kezelhető", csak így általánosságban, egy tévedés. Egyrészt nem mindenki kezelhető a gyakorlatban (és főleg a gyógyszer egyáltalán nem mindig tesz csodát), másrészt a kezelés se olyan, mint egy csomó gyakori betegség, amit 5 perc alatt diagnosztizálnak, felírnak egy jól bevált gyógyszert, oszt' jóvan, és 1 hét alatt meggyógyul a beteg. Harmadrészt pedig tudnád, hogy a kérdező által leírt tünetek teljes mértékben illenek a depresszióra - ahogy más hasonló mentális zavarokra is egyébként. Szóval tudom, hogy egy szadista hajlam számára könnyű és élvezetes olyan embereket megalázni, akik már amúgy is gyengeséget mutattak, de ettől függetlenül muszáj megjegyeznem, hogy bántó szándékkal és tényleges témába vágó tudás nélkül böfögsz hülyeségeket 22:17-es kollégáddal egyetemben. Kérlek, ne tedd.

2016. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Hát bakker, ha diagnosztizáltad magad, hulla szarul vagy, de nem vagy hajlandó orvoshoz menni, és már nem is érdekel semmi, segítséget se fogadsz el, akkor mit mondjunk? Pusztulj meg aztán kész. Ha egész nap rinyálsz, hogy te mennyire depis vagy, élni se akarsz, és már előre bemeséled magadnak, hogy semmi nem fog összejönni, akkor ne csodálkozz, ha így is van. Saját magadnak kavarod a sz**t, amiben éppen lubickolsz. Tipikusan az a fajta vagy, aki direkt hergeli magát, saját magadat taszítod magányba meg nyomorba. És közben nagyon szeretnéd, hogy mások figyeljenek rád és sajnáljanak emiatt, de csak te sajnálod saját magadat, mert a többieknek vannak valódi problémáik.

Nem tudom, hány éves vagy, de szedd már össze magad. Nem igaz, hogy semmi hasznosat nem tudsz csinálni.

2016. dec. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

# 7 Nem írtam hogy gyógyítható, mert nem az. Kezelhetőek a tünetei gyógyszerekkel. Sajnos tisztában vagyok vele.


A kérdező által írt tünetek utalhatnak valamilyen fajta depresszióra, de akár más személyiségzavarra is, ezért kéne inkább szakemberhez fordulnia, nem világgá kürtölnie azt amit csak sejt.

2016. dec. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es vagyok: egyáltalán nem vezérelt szadista, bántó szándék, nem értem hogy miért lenne szadista azt javasolni egy embernek hogy forduljon orvoshoz ha rosszul érzi magát. Megalázó vagy lenéző hangnemet sem használtam véleményem szerint, pont azért mert érintett vagyok a témában.
2016. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!