Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Évek óta csak neten kommunikál...

Évek óta csak neten kommunikálok elfelejthetek beszélni?

Figyelt kérdés
Neten jó fej és vicces vagyok, ahogy az életben is az voltam. De azóta rokonok eltávolodtak, meghaltak, stb, barátok elkoptak és alig, csak néhány szót beszélek emberekkel. Régen jó fejnek tartottak, akik mellettem voltak, humorosnak, de mára beszűkült az élletterem és a lehetőségeim. Szerintem már viccelni sem tudnék, ha vmi csoda folytán társaságba keverednék. Vannak barátaim, akik nem a netről kerültek ki, de már eljutott mindenki oda, hogy kényelmesek vagyunk és a facebookon, privátban beszélgetünk. Egy barátnőmmel hosszabban, egy másikkal viccesebben, de nem tudom menne e ez társaságban. És nagyon úgy néz ki, hogy igy is marad a beszükült életem, hisz rokonokat már nem tudok teremteni, a barátok meg rohannak, már nem szokás feljönni egy kávéra beszélgetni. Legalábbis én mindig nemet kapok. Tudom, bennem is van a hiba. A héten voltam pszichológusnál, aki azt mondta, hogy sem külsőleg, sem más módon nem látja, hogy baj lenne velem, egyszerűen ilyen a világ. Mondjuk munkát már kéne találnom..... Szóval? Nem lesz már közegem igaz igy?
2017. febr. 11. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Igen, munkát kéne találnod. Nemcsak a megélhetést biztosítja, de embereket is köréd, akikkel kommunikálsz.
2017. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Inkább a felfogásodon változtass. Tudom, elég nehéz kiugrani a netes komfortzónából, ahol senki nem bánthat meg, kényelmesen bekucmorodsz a te kis világodba. De hidd el, hogy ez lelkileg sem egészséges.

Ha az életben jófej voltál és vicces akkor gondolom hajdanán inkébb extrovertált típus voltál.

Nem olyan nehéz kimenni ismerkedni. Ha magadtól nem megy, akkor szerezz egy kutyát, ha még nincs, mert az állattartás legalább rákényszerít, hogy kimozdulj, plusz ha eljársz vele iskolába vagy parkokba, akkor már is van egy alap téma a többi emberrel. Parkos sétáltatásnál meg nem nagyon tudod elkerülni az interakciókat, ugyanis a kutya úgyis odamegy a másikhoz.


És a szerencsétlen helyzetekből még lehet poénkodni is.

2017. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert nincsenek vicces introvertáltak?
2017. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Te is szépen tudod kiforgatni amit írtam. Nyílván vannak, de feltételezem, hogy amit a kérdező írt, abban benne van az is, hogy régebben sokkal nyitottabb volt.


De igazából felesleges is erről beszélni, ha a kedves kérdező mindenkit lepontoz. Lehet, akkor jobb is a gép előtt savanyodás. Kellemes nyelvhasználat elfelejtést.

2017. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan gondolod, hogy én pontozlak le. Egyáltalán nem pontoztalak le, sőt köszönöm, hogy válaszoltál. Valaki más lehetett, aki lepontozott.
2017. febr. 11. 20:50
 6/6 A kérdező kommentje:
s igazatok van. Sokkal nyitottabnak kell lennem. Újra. Sokan meghaltak körülöttem, egy családi vállalkozás szétrobbantotta a családi életünket, sem keresztanyám, sem unokatestvérek nem törődnek egymással, még a saját gyerekeikkel is a pénz miatt haragban vannak, nmhogy velem, aki csak az unokahúga. Egyedül élek már évek óta. Munkahelyem pár hónapja nincs csak, különben húsz év munkaviszonyom van. Csak, hogy egy kicsit megismerjetek. 38 éves nő vagyok. Nem igy akartam az életemet, de igy alakult. Vannak barátaim. Néha szoktunk találkozni, csak többen is külföldön dolgoznak és facebookon tartjuk a kapcsolatot. Férfiakkal ismerkedem, de végül mind csak szexchatelni szeretne.... Folyamatosan be van kapcsolva a gépem. Ha nincs üzenetem aznap, akkor kicsit szomorú vagyok. Ki szeretnék kerülni ebből és igazi emberekkel szeretném benépesiteni a kis életemet. "Szinezd újra" jelszóval. Aki privátot irt, annak köszönöm szépen a linket!
2017. febr. 11. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!