Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miert nem baratkoznak velem?

Miert nem baratkoznak velem?

Figyelt kérdés
Szoval az van hogy egyszeruen nem baratkoznak velem az emberek. Es hogy miert?? En sem tudom. Foleg az a problemam hogy mostanaban ugy erzem senki sem ert meg, se a szuleim se az egyetlen "baratnom" aki igazabol le se ****. Leszogeznem hogy lany vagyok. Ee nemtom miert de neha depresszios vagyok ez miatt, Pedig itt van a csaladom csak a tesom meg anyam, de nem tudok szot erteni veluk. Nem lehet. Ezekkel, sem az osztalytarsaimmal nem tudok. Szerintem az a baj hogy en mas vagyok mint ők. Mert nekem az emberekbol az jon le hogy az összes ugyan olyan... Ja es pszihologusra nincs szuksegem nem hiszem hogy annyira "fura" lennek. (Es nem sajnaltatom magamat, a sok hu**ek kedveert mondom). Csak nem tudom mit tehetnek hogy az emberekkel szot ertsek mert senkivel nem egyezik a szemelyisegem. Pont ez a problema.. Az a baj hogy en ez miatt nem szeretem az embereket. Szeretnek megvaltozni, de az se megy. Hiaba van ember aki probalkozik nalam valahogy nem tudom akkor magamat adni.. Ugy ertem hogy neha meg jatszom magam. Pl. Iskolaban. Csak mert ott sincs baratnom, de ott nem azt az "otthon hangos csajt jatszom" hanem visszafogott vagyok. Es olyan baratnot szeretnek akivel egyetertunk majdnem mindenben es a bajban velem van segít stb. De ilyet csak egyet talaltam regen oviban de vele mar reg nem talalkoztam, mar megvaltozott. Es az ilyen "pics*kkal" nem akarok baratkozni. Sajnos manapsag sok az ilyen.. Es en nem vagyok az, igy nincs baratnom. Meg eleg felos vagyok emberi tarsasagban, ez meg fontos hogy idegen emberekkel foleg... Uhh. Szoval mindig azt hiszem hogy áhh ezzel nem baratkozok mert ugyse akar vagy utal meg ilyenek. Tudom hogy ez nem normalis de ilyen vagyok.Es kezdemenyezni baratsagban SOHA. Ez nem megy. Igazabol most nem voltam iskolaba mert beteg vagyok, de akkor is csak itthon ulok a gep elott tanulok, unatkozok, telefonozok, stb. Neha kijovok a szuleimmel de amugy sokszor osszeveszek veluk. Szoval unalmasnak talalom magam emiatt. Es NORMALIS valaszokat kerek mert szeretnem ha segitenetek. Ne szidjatok meg ne poenkodjatok mert ez nekem igy is rohadt sz*r. Ha valaki valaszol akkor hosszan es ugy valaszoljon hogy a kerdesemmel kapcsolatos segitseget nyujtson. Megkoszonnem ha valaki valami olyan dolgot ajanlana ami segitene nekem. Koszonom ha segitetek de normalisat legyszives igyis eleg bajom van. Es ne BUNKON. Kossz.
2017. febr. 15. 23:39
 1/7 donmogyoróscsirke ***** válasza:
Szép estét! Az első ami szembetűnő, és muszáj megemlíteni az a stílusod. És erre most több dolgot is fogok írni a végkifejlettel összefüggésben lesz, ne aggódj. "Ezek" "emberi társaság" , talán a baj ott kezdődik hogy ilyen nagy réteggel különböztetsz meg mindenkit magadtól (,vagy magadat másoktól?) Emberi lény vagy te is, és mindenki más körülöttünk. Bizonyára fiatal lehetsz, mert valójában senki sem egyforma. Ne úgy állj a dolgokhoz, hogy feltetlen rossz lenne hogy te is különbözöl másoktól. Egyszerűen még nem találtad meg a lelkitársad, vagy társaid. Biztos vagyok benne, hogy x idő múlva nevetve fogod ezt visszaolvasni, hogy így gondolkodtál. Összességében egyet tudok mondani: gondolkozz a dobozon kívül, kicsit lépj ki a komfortzónádból, és igen is, merj kezdeményezni. Ha hiszed, ha nem, de sugárzik ha valaki befele húzódó, vagy nyitott személyiség. Nyílván az emberek pedig ezek tekintetelében kezelnek téged, másokat úgy, ahogy. Nem kell változnod, én nem is akarnálak megváltoztatni. De jobb ha tudod, ha megtagadod azt, hogy úszol néha az árral, kicsit fejlődj más irányokba, kicsit nyitotabb legyél mindenre, akkor sajnos sok akadályba fogsz ütközni. Az élet egy folyó, lehetsz egyedi luxus hajó rajta, de ha elhatározod, hogy egy nagy algás szikla leszel, semmit nem fogsz előre haladni! További szép estét kívánok!
2017. febr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal rosszabb volt a te korodban,ha ez megnyugtat.Engem ezek mellett meg is aláztak suliban,meg terrorizáltak.A tanárok meg észre sem vették vagy "csak" leszarták.Szerintem önbizalmat kellene generálnod valahogy.Gondolj arra,hogy nem többek mint te,és hogy egyszer úgyis meghalnak,ezért az sem baj,ha beégsz előttük,akármit is mondasz.de mindenképpen legyél önmagad,még ha utálni is fognak(ami nem valószínű)félelemből ne játssz szerepet.Mondjuk más miatt sem kellene,csak hát a legtöbb ember azt csinálja,sokszor öntudatlanul.Kevés aki igazán önmagát adja,pedig felszabadító.persze iskolás korban még könnyebb,felnőtt korban vagy munkahelyen már kevésbé,mert ott elég nagy tétje van a dolognak,ha az ember teljesen önmaga.
2017. febr. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
de amúgy tényleg kicsit bunkó a stílusod,ahhoz képest,hogy te meg nem bunkó választ vársz.:D hacsak nem tényleg annyira gázosak a körülötted lévők,akkor megértem idegességed.
2017. febr. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a pszichológust gyorsan elutasítottad az írásod elején, viszont úgy gondolom segítségedre lehetne abban, hogy merj nyitni mások felé, önbizalmat gyűjts, jobban megértsd magad és másokat. Nem kell rá ősellenségként tekinteni, nem ciki, nem is kell senkinek tudnia róla. Először persze kényelmetlen lehet és furcsa, de a pszichológus érted van, és az ő segítségével oldhatod fel magadban legkönnyebben ezeket a gátakat és negatív dolgokat. (Pl. hogy nem kezdeményezel barátságban)


Illetve azt írtad, hogy a környezetedben nincs olyan, aki olyan lenne, mint te. Van valami hobbid, mi az, amit szeretsz, ami érdekel? Keress valamit, ami közelebb vihet ahhoz, hogy olyan emberekkel ismerkedj meg, akik hasonló dolgok iránt érdeklődnek.


Sajnos nem lesz jobb a helyzet, ha nem lépsz ki a komfortzónádból valamilyen irányba. Próbálj kicsit nyitottabb lenni mások iránt, lehet van olyan a környezetedben, aki szimpatizál veled, viszont mivel elkönyveled, hogy nincs ilyen, elzárkózol, mások sem fognak nyitni feléd. Az emberek megérzik, ha falat húzol magad köré.


Azt sem tartanám hülyeségnek, ha minden napra/2 naponta kitűznél magadnak egy feladatot. Pl. hogy beszédbe elegyedsz valakivel, aki szimpatikus, de nem szoktál vele beszélni egyébként. Ilyesmikre gondolok, apróságokra, amik nyitottabbá tesznek. Persze nehéz az elején, de így mozdulsz ki a komfort zónádból.


Plusz egy építő kritika így a végére: a végén igyekezted előre bevédeni magad a bunkók elől, teljesen érthetően... viszont eléggé támadó stílusban tetted ezt, ami nem túl szimpatikus és ha máskor is így próbálod védeni magad, az elijesztheti azokat, akik egyébként közelednének feléd.

2017. febr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 2. És a 4. Válaszolónak főleg mert ők adtak tippeket. De a tőbbieknek is mind. Amugy nincs hobbim de... Nem nagyon kedvelem a sportokat, őszintén (:
2017. febr. 16. 12:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsi ha bunkón írtam de mérges voltam tényleg (: És lehet hogy kéne pszihológus csak hogy soha nem voltam még.
2017. febr. 16. 12:36
 7/7 anonim ***** válasza:

"Csak nem tudom mit tehetnek hogy az emberekkel szot ertsek mert senkivel nem egyezik a szemelyisegem. Pont ez a problema.. Az a baj hogy en ez miatt nem szeretem az embereket. Szeretnek megvaltozni, de az se megy."


Pont az a természetes, hogy sok félék vagyunk. A baj a többséggel van, akik eléggé egyformák ,felszínesek, vagy egyformák akarnak lenni.


Nem elsősorban a jellemeden érdemes változtatni (bár jó esetben mindenkié fejlődik évről évre), hanem elsősorban azt javaslom megtanulnod, arra ráérezned, hogyan tudsz mások más jelleméhez közeledni, mások másságát megérteni, elfogadni, amennyire lehet. (Kivéve az emberi aljasságot.)


Emellett inkább add önmagad, amikor csak és amennyire csak lehet.

2017. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!