Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem beszélünk egymással?

Miért nem beszélünk egymással?

Figyelt kérdés
A kollégámmal - aki mellesleg középiskola óta jó barátom - közösen bérlünk egy lakást. Nekem jelenleg nincs barátnőm, Neki viszont régóta tartó kapcsolata van. Mivel van akkora a lakás, hogy hárman is kényelmesen elférünk, ezért a barátnője rendszeres vendég. Most 1 teljes hónapra ide is költözött hozzánk, egyetemi gyakorlatát végzi. (Természetesen ennek megfelelően a költségekből is ki veszi a részét, bár én ehhez nem ragaszkodtam, mert "nem sok vizet zavar" :) ). Személy szerint teljesen jól kijövök a kollégám barátnőjével, egyetlen gondom van Vele csupán: amikor itt van nálunk az sokszor olyan, mint ha nem is egy lakásban laknánk. Egyszerűn alig beszélünk egymással, alig látjuk egyáltalán egymást. Ők elvonulnak a barátom szobájába én meg a sajátomba. Még a konyhába se nagyon jönnek ki. Ez engem elég kellemetlenül érint mert a cimborámmal jókat szoktunk beszélgetni és ez hiányzik. (Azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy mostanság elég későn, 6-8-körül érek haza.) Mivel illedelmes ember vagyok, ezért csak úgy nem szoktam hozzájuk bekopogni ok nélkül, nem akarom Őket zavarni semmiben, csak ha nagyon muszáj. Ugyanakkor a részükről sem tapasztalok semmilyen kezdeményezést. Legalább egy "Szia, milyen napod volt?" néha jól esne (én ennyit azért általában meg szoktam kérdezni, ha "közös térben" vagyunk). Különösen a barátom részéről szokatlan és mostmár frusztráló ez a szótlanság. Nektek mi a véleményetek/tapasz atalataitok erről? (Természetesen meg fogom beszélni Velük a dolgot, csak kíváncsi vagyok milyen gondolatokat ébreszt Bennetek ez történet) 24f
2017. febr. 21. 00:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az az érzésem hogy ő lakótársként tekint rád, nem barátként.


3 évig laktam együtt két másik sráccal Budapesten.. Az egyik már az első naptól nagyon közvetlen volt, ha vendégeim voltak ő jött, lekezelt mindenkivel, becsatlakozott, hétvégéken is rámírt... A másik meg soha nem beszélt velem, kerülgettük egymást a lakásban. Udvariasan köszönt, pár szót beszélt velem, de ha egy metróra szálltunk már nem jött oda.


Szerintem nem kell feltétlenül barátoknak lennie a lakótársaknak. Ha a fizetés, a lakás körüli teendők rendben vannak akkor nagyon beszélnetek sem kell. Ha viszont te nem ilyen lakótársra vágysz akkor dobbants.

2017. febr. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet zavarod őket.. Szerezz te is barátnőt költöztesd oda és kész. Amugy én barátnőmnél szoktam lenni minden nap, egyutt is alszunk, sajna bátyja most "ideiglenesen" oda.költözött, a másik szobába. Soha nem beszélek vele, igazából az se erdekel ha ott van vagy ha nincs.. Lehet ők is igy gondolják ezt Rólad. Barátod részéről viszont nem fer dolog, valószínű nem tart téged barátnak annyira. Kérdezd meg tőlük az lenne a legjobb
2017. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy zavarnám őket, mivel nem is látjuk már nagyon egymást, ráadásul nekem nagyon kevés cuccom van a lakásban és nincsenek káros szokásaim (nem dohányzom, rendet tartok magam körül, stb) Ha szereznék barátnőt akkor nem tudnám "ide költöztetni" mert 4 embernek már kicsi lenne a lakás és akkor már tényleg zavarnánk egymást. Nem gondolom, hogy nem tart annyira barátnak, de a jelekből tényleg ez következik...
2017. febr. 26. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!