Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek ha egy cég kevés...

Szerintetek ha egy cég kevés fizut adna, vagy nem is akar nagyon fizetni annak lehet az a magyarázata hogy "velük is szemétkednek"? Többit alább.

Figyelt kérdés
Pl. állásinterjún nézi a fickó: diploma, fizetés: minimálbér, és havonta valamennyi borítékba. És persze annyira nem is akarnak adni egyáltalán. Na erre lehet az a magyarázat hogy a céget sem annyira akarják kifizetni ha erre kerül a sor? Tehát hogy nekik sem mennek simán a dolgok, van aki pl. beperli a céget, a tulajoknak bíróságra kell menni, holott nekik van igazuk egy ügyben, és kialakul egy rossz hangulat a cégnél? Ez lehet magyarázat, hogy a kis pénzét sem nagyon kapja meg az egyszerű "melós", munkavállaló? Tehát hogy a céggel is szemétkednek? Vélemények?
2017. febr. 24. 11:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mi az oka annak hogyha az ember a fizetést várja a cégnél a főnökök vágják a fejeket, húzzák a szájukat, nincs fizu, nincs annyi?
2017. febr. 24. 11:51
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet természetesen, de egyrészt általában jellemzőbb, hogy egyszerűen csak spórolnak az alkalmazottakon, másrészt meg engem, mint munkavállalót nem érdekelne, hogy miért nem fizetnének annyit, amennyit a munkám érne, nem dolgoznék ott töredék fizetésért. Nem vagyon önző, csak egyszerűen szerintem ez a cégvezetés belső ügye, nekik kellene képesnek lenniük arra, hogy jól gazdálkodjanak, és ezt nem az alkalmazotton kéne elverni. A cég sem fog aggodalmaskodni azon, hogy vajon a munkavállaló hogy jön ki a pénzéből.
2017. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Régi mondás, hogy "Minden népnek olyan kormánya van, amilyet megérdemel."Én ebből származtatva szoktam mondani, hogy "Minden embernek olyan munkahelye van, amilyet megérdemel."
2017. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Csak ugye lezárunk egy hónapot, eljön az új hónap.


Mindenki várja a fizetést, a mezei alkalmazott is, és látom mindenkin hogy vágja a fejeket, földet nézik ha jönnek mennek, húzza mindenki a száját, gödör a hangulat.


Tartom a markom, nem lógtam, minden nap megjelentem, feladatok kész vannak, erre csak húzza a száját minden vezető.


A kérdés az volt lehet más cégek akikkel a mi cégünk kapcsolatban van az is szemétkedik?


Pl egy építőiparban, amiről annyi rosszat hallani, hogy van vállalkozó akit nem fizetnek ki, azt visszabontja az épületet amit épített, mert senki nem fizeti ki a másikat?


Mi lesz ennek a vége?

2017. febr. 24. 12:18
 5/13 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a céget magát sem fizették még ki. Legalább annyira, mint az, hogy saját magának akar minél nagyobb hasznot a vezetőség, csak nem igazán akar összejönni, ezért a melóson akar spórolni.
2017. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez a cég egy nagy 0! Sose dolgoznék olyan helyen ahol a főnök is szinte napról napra él. Vagy így spórol vagy nem fizettek neki.

Viszont ha ennyire nincs pénz akkor bármikor becsődölhet. Anno családi vállalkozásban dolgoztam. Apám volt a főnök. Mindenkinek minimálbér alatt fizetett. Naponta ezt hallgattam: Nincs pénz, bezárom a helyet blabla. Idegesítő volt. Otthagytam. Ja és mindig volt pénze. Akkor is ha ő neki nem fizettek. Spúr volt nagyon.

2017. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jó de én azt mondom az ember persze lelép az ilyen helyről, csak szerintem ez annak a tipikus esete hogy mindenki a másikat szivatja az ilyen melóhelyen.


Persze a tulajokat is beperli mindenki jobbról balról, a tulajok bebeszélik maguknak hogy mindenki sumákol, "támasztja a pultot csak", lehetetlen az egész.


És ilyenkor jön az, hogy kinek kellene "rendet tenni".


Mindenki a másikra mutogat, egyik balra, másik jobbra a vége.

2017. febr. 24. 12:38
 8/13 anonim ***** válasza:

Kamu.

Úristen én hányszor hallgattam a főnökök sirámait, hogy jaj de rosszul megy nekik, aztán valahogy mégis jutott nekik pénzecske új-zélandi nyaralásra, 30 milliós autóra...miközben nekem kiporciózták a havi 70ezret!

A multikat szidják állandóan, de a kisebb cégeknél, "családi vállalkozásoknál" ugyanúgy bánnak az alkalmazottakkal.

Ne dőlj be nekik, a k-rva szájukat!

2017. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezt én is megfigyeltem.


1. cég, ahol ez volt, de otthagytam: tulaj: évente új A6-os, szalonból, full extra, mindig a legújabb típus.


2. cég: 1. tulaj: A7 Sportback,

2. tulaj: Volkswagen Touareg.


hi-hi, szóval nem opel corsa, vagy opel mokka.

2017. febr. 24. 12:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is otthagytam apámat. Dolgozhattam volna ott tovább a semmiért. 4 évet húztam le ott. Idegeim rámentek. Amit kerestem akkor feléltem. Jó ha kajára elég volt. Napi szinten non stop hallgattam hogy nincs pénz. Közben mindenféle utazgatasokra a nőjére új kocsira erre arra költött. Ő is húzta a száját fizetéskor. Mikor a saját gyerekének adott... hát további no comment. És azt mondom inkább dolgozok egy multinál. Ahol rendesen be vagyok jelentve es mindig időben megkapom a fizut.
2017. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!