Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék hogy kiszakadjak...

Mit tehetnék hogy kiszakadjak a monoton hétköznapokból? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom hogy sokan vannak ezzel így de engem nagyon megvisel hogy annyiból áll a napom, hogy felkelek hajnalban, elbumlizok a látóhatáron túli suliba, félhullaként végigszenvedem a napot, hazabumlizok,megebédelek, tanulok, aztán alszok...eleve 5kor kelek és 4 után érek haza aztán miután megtanultam már csak nagyon ritkán van kedvem valamit sportolni, vagy megnézni egy filmet vagy nemtom...ráadásul az egész 7-800 fős gimnáziumból 3 olyan ember van akivel úgymond megtaláltam a közös hangot....nincs meg az a tipikus "kamasz szerelem" van olyan aki tényleg olyan hú meg aztarohadt külsejű, de tudom hogy az érzés nem kölcsönös így ebből soha nem lesz semmi...az osztálytársaimat nem kedvelem és nem azért mert antiszoc. Vagyok hanem mert alaptalanul kiközösítettek és oda nem illő jelzőket ruháztam rám csak mert kicsit zárkózottabb/gátlásosabb vagyok a többieknél...

Elég nívós suli szóval sokat kéne tanulnom de mostanában már nehezemre esik leülni és bevágni az anyagot. Az átlagom még nem indult romlásnak de ha így folytatom előbb-utóbb végleg elbúcsúzhatok a kitűnőmtől meg az orvosi pályától...bár még csak 9.es vagyok eléggé célzatosan indulok az életben mert tudom mit akarok elérni...és szerintem ez is baj...a legtöbb kamasz ilyenkor azon töri a fejét hogy melyik kocsmában nyomjon be ma este/ki legyen a következő csaja v. pasija,stb.

Na az meg a másik hogy szeretethiányom mellé még fiú baràtom sincs akivel a durvább témákról eldiskurálgatnék...nemhogy pasim....jó rendben lehet hogy ehhez 15 évesen tényleg fiatal vagyok és tudnék is várni...ha bármi esélyt látnék arra hogy van kire várnom...jelen pillanatban csak a buszra tudok várni....az életem tehát sivár és egyhangú semmi extra nincs benne amitől megemelkedjen a vérnyomásom...egyre darkosabb stílust vettem fel, piercinget szeretnék, hajfestést és fogyni...ilyen tekintetben bármelyik kamaszra hasonlítok de ezek csak külsőségek...belül inkább érzem magam egy fiatal felnőttnek vagy valami behatárolhatatlan entitásnak, semmint kamasznak...a méreteim sem nőnek mint más normális velem egykorúnak....semmi mellem vagy seggem nincs az egész testemen a hasam a legnagyobb domborulat és ha ez nem lenne elég még magas is vagyok óriáslábakkal...semmi nőies nem lenne bennem ha végre rászánnám magam és lefogynék...meg is szeretném tenni de fogalmam sincs hogy fogjak hozzá...

Az is elég baj hogy a szüleimmel bár rendezett kapcsolatot ápolok nem tudok mindent megbeszélni mert nem hiszik el hogy lehetnek komoly problémáim magamhoz képest....mikor előjöttem azzal hogy talán a szociális szorongásommal és növekvő paranoiámmal felkereshetnénk egy pszichológust csak lehurrogtak hogy ahj csak hormonok...ahj már megint problémázol....ahj te simán hülye vagy nem paranoiás....szóval ezzel nem voltam kisegítve...de amúgy olyan szempontból szerencsés vagyok hogy a házon belül nem korlátoznak...persze nem sok helyre mehetek el és nem sokmindent csinálhatok de a házon belül ha megidézném a sátánt az sem tűnne fel nekik....

Na szóval ez van....hogy tulajdonképpen teljesen reménytelenül tengetem a mindennapjaimat ebben a pöcegödörben ahol mindenki szarik a másikra és ahol az időszakos "ürítések" mellett semmi nem történik....de tényleg...annyira unatkozok a saját életemben hogy legszívesebben pucérra vetkőzve kiugranék az emeletről csak hogy történjen valami....olvasok rengeteget hogy az álomvilágom ne legyen olyan sivár és ne legyek olyan mint a legtöbb mai csaj hogy a szókincsem kimerül annyiban hogy "juj ez nagyon lávcsi...mizu?micsi?" És a további szépségek amiktől szegény Kazinczy forog a sírjában...persze nem az ékezetekre gondolok mert azt nem mindenki használja manapság az időspórolás miatt, csak az idióta rövidítésekre aminek az égvilágon semmi értelme....szóval ezért olvasok...de amúgy ettől a mai társadalomtól teljesen befordult és goromba lettem pedig eredetileg egy aranyos mosolygós lány voltam....csak nemtudom...felnőttem volna kicsit? Vagy simán bekattantam? Mindenesetre az eredeti kérdéshez visszatérve szerintetek mit tehetnék hogy ne ilyen monton, szürke napjaim legyenek és ne legyek ilyen életunt depresszív hangulatú ilyen fiatalon? Vagy minden embernek ilyen hétköznapjai vannak? Mert akkor inkább feladom....ez az élet nekem nem élet....tudom hogy lehetne 1000x rosszabb de nekem a sajtát mércémnek ez elég probléma....kérlek segítsetek! <3 15/l



2017. márc. 2. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Másik tipusú iskolába menj!

minél előbb, mert ahogy közeleg az érettségi, egyre rázósabb iskolát váltani.

2017. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És miért jársz olyan messzi suliba most?
2017. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak 40 kilométerre van...és csak azért járok oda mert a terveimmel és a mások által megítélt képességeimmel egy erős sulit kerestünk...és a környéken ez volt a legerősebb...és ténlyeg nem a tanulással van a baj...ha nem lennék ilyen rohadt fáradt simán megtudnék tanulni 2x ennyit is...csak ez így nehéz...fél év után ki vagyok merülve minden tekintetben :/
2017. márc. 2. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

ÉS akkor nem költöztök közelebb? Vagy koliba nem mész?

De nekem úgy tűnik a leírásodból, hogy nem elég erős az a suli neked, ha nem illenek hozzád szellemileg az iskolatársak.

2017. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát a szüleim egyik opcióról sem akartak hallani a különböző "rémsztorik" miatt úgyhogy bejárós lettem...egyébként lehet hogy tényleg jobb lett volna erősebb suli, én pl a Fazekasban nagyon szívesen kipróbáltam volna magam, de hát az tényleg nagyon messze van, akkoriban nem éreztem magam odavalónak és a szülők 10000% hogy nem hagytak volna olyan messzire menni...így maradt ez az iskola ami tényleg nem lenne rossz de a tanár elosztással is megszívtam kicsit mert némelyikük az ofőről nem is beszélve, borzalmasan tanít(azaz semmit)
2017. márc. 2. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig így kikészülsz. Presszionálni kéne a szülőket, hogy költözzetek. Ez ellen mi kifogásuk van?


Azért felvételizni elmehettél volna fazékba. Budapesti fazék? Oda jártam 10 évet.:) És most is itt vagyok mellette.:D

Több gyerek jött hozzánk menet közben is, másodikban meg harmadikban.

2017. márc. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legyél kolis. Én is az voltam, és muszáj volt tartanom a kitűnőt, mert azzal kaphattam a legtöbb szabadidőt, az meg engem eléggé motivált. Kérd meg a szüleidet, hogy keressenek rá egy random koli házirendjére. Ha ott nem fognak szigorúan, akkor sehol. A legrosszabb, ami történhet veled ott, az az, hogy nálatok is minden nap vajas-retkes kenyér lesz reggelire, mint nálunk volt :D

Mást nem nagyon tudok mondani, én gyakorlatilag menekültem a faluból, ahol születtem, szürke volt, egyhangú, és nagyon le tudott hozni az életről.

2017. márc. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én teljesen értem amit mondasz. Azzal hogy sulit váltasz, semmit nem érsz el (ugyanebben a helyzetben voltam) és megtanultam jól érezni magam és állíthatom hogy azóta is tök jól érzem magam, mert végülis nem barátkozni járunk oda. Keress olyan elfoglaltságokat, akár egy jó könyvet vagy egy hülye játékot amivel feltudod dobni a napodat. :) Minden nap kelj fel úgy hogy meglátsz valami kis jó dolgot a napban, és ha te sugárzod kívűlről hogy jól érzed magad, nem csak neked lesz jó hanem elkezd javulni a nézőpontod is és lehet hogy a társaid is jobban fognak hozzád viszonyulni :)
2017. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!