Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi történik velem, mi ez az...

Mi történik velem, mi ez az érdekes állapot?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, hogy eljutottam arra a szintre, ahol már nem érdekel az, hogy mennyire szerencsétlen és magányos vagyok, sőt tetszik is, és szeretem ha sajnálnak az emberek.


Tehát ha például anyám beszélget a szomszéddal rólam, hogy soha nem megyek sehova, akkor ez nekem jól esik, hiszen látja anyám, hogy mennyire életképtelen vagyok, és a szomszéd is, és egyetértenek abban, hogy menthetetlen vagyok, nem lehet változtatni, és tovább lustálkodhatok, nem kell semmit sem tennem, mivel ilyennek születtem, ilyen a természetem: egy örök vesztes vagyok.


Már senkivel sem beszélek, és semmi sem érdekel. Ugyan még bejárok dolgozni, mert így nem esek ki a komfortzónámból, tehát stabilitás van.


Azt kell tudni rólam, hogy soha nem voltak barátaim, barátnőm, és semmi sikerem, tinikoromban is csak egész nap a gép előtt ültem.


No, és egy jó ideje elég furcsa dolgot érzek. Csak fekszem az ágyban, és valami egészen különös boldogságot és extázist érzek, mindemögött pedig ott van a szomorúság és a melankólia érzése is a háttérben: egyszerre nevetnék és sírnék.


Tehát valami közvetlen megvilágosodás előtti állapotban lehetek, ha igazként tekintünk erre a fogalomra, és ebben ragadtam.


Mi lehet ez a különös dolog? Úgy érzem, hogy semmitől sem félek, mert nem érdekel hogy élek vagy halok-e.


21/F


2017. márc. 15. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A pszichéd védekezési mechanizmusa.
2017. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, így védekezel.
2017. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként meg képzelődsz. Ha egyszer van HOL ismerkedned, akkor miért nem teszed? Másoknak a körülményei katasztrofálisak -amiről adott esetben lehet, hogy senki se tud, mert megy a színjáték, hazudozás egyesek részéről-, és mégis, bizonyos magányos emberek ilyenkor is megpróbálják a lehetetlent.


Te viszont a tehetetlent választod...

2017. márc. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam még meg nem haltak a szüleim most 26 vagyok bas zott nehéz az életem! Majd ha nem lesz ki sajnáljon és egyedül maradsz máshogy látod a világot! Most szűzen tapasztalatlanul próbálok párt találni magamnak és családot alapítani hoyg legyen miért élnem. ha jót akarsz magadnak hagy fel ezzel a fas zsággal semmivel nem vagy kevesebb bárkinél! Tudom hiába beszélek de majd ha megtapasztalod majd eszedbe jutok majd!
2017. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"csak egész nap a gép előtt ültem"

Valószínűleg ez a probléma, és most is az. Mivel lesz jobb ha egész nap ott vagy a gép előtt? Sétálj, fuss, sportolj valamit. És nem az a könnyen beszélek típus vagyok, hisz én is nagyon hasonló helyzetben vagyok mint te, de valahogy próbálkozni kell, kiszakadni ebből a létből, mert valljuk be: társ, kapcsolatok nélkül nem sokat ér az élet.

2017. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!