Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Gyerekkorom óta levegőnek néz...

Gyerekkorom óta levegőnek néz mindenki, hiába vagyok kedves, udvarias. Miért lehet ez? Meg fog valaha változni?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban például hangosan köszöntem a szomszédoknak ahogy tanították, de nekem soha nem viszonozták a felnőttek. Más gyerekeknek köszöntek, nekem nem. Máig nem értem az okát. Azóta is így van másokkal is. Egyszerűen levegőnek néznek mintha ott se lennék. Pedig kedves vidám vagyok mindenkivel, szivesen hallgatom meg mások gondjait, én nem traktálok senkit az enyéimmel. Múltkor próbáltam barátkozni egy szimpatikus sráccal, beszélgettünk kicsit, aztán a következő találkozáskor vidáman, barátian köszöntem neki, ő meg simán szó nélkül elment mellettem (pedig észrevett, zárt helyen volt). Én meg ott álltam az emberek előtt kézfogásra kinyújtott kézzel, megalázva (mert amúgy rám nézett, a szemembe, azt hittem azért jön felém hogy üdvözöljön). Semmi rosszat nem mondtam ennek a srácnak, még ő beszélt hozzám többet. Nem eröltettem rá magam.

Sokszor van ilyen. Azt hiszem hogy ha bemutatkoztam, beszélgetek, keresem mások társaságát, akkor meg fognak legközelebb ismerni, de mindig ugyanaz van.

Előfordul olyan is, hogy hónapokig köszönök, beszélgetek egy-két mondatot a recepcióssal, aztán egyik napról a másikra nem viszonozza többet a köszönésemet. Rosszat nem csinálok, nem mondok senkinek.

Ha próbálok közösséghez csatlakozni, az is kivet magából. Eljártam box edzésre ahol párokba kellett állni de velem senki nem akart. Pedig mindenkihez odamentem hogy lehetnénk együtt, de mindenki elutasította. Pár hétig próbálkoztam, nem adtam fel, de hiába. Aztán nem mentem többet, megalázó volt. Voltam túracsoportban is, ott se nagyon akart senki hozzámszólni, egyedül sétálgattam. Pedig próbáltam beszélgetni, de senki nem viszonozta. Többször elmentem, hátha meglátják hogy jó ember vagyok. Aztán egyszer megálltam cipötkötni és otthagytak, észre se vettek.

Pedig ez a túra alapvetö szabályaival, etikettjével ellentétes.

Vettem egy kutyát is társnak, de a kutyás közösség se fogad be. Elmentem adománygyüjtö összejövetelre is, adtam támogatást is a kutyamentésre, de ott is csak egyedül álltam a kutyámmal, szánalmasan próbáltam másokkal kutyás témákról beszélni, kikérni a tanácsukat, de egy-két szavas válaszokkal leráztak és folytatták a beszélgetést egymással.


Sok ilyen sztorit tudnék felhozni, sokszor próbálkoztam kapcsolatokat kialakítani.

Jó embernek hittem magam mindig is, soha egy rossz szót, pletykát nem mondtam senkire. Szívesen segítenék másoknak bármiben. Én nem lennék olyan mint amikor az egyik munkatársam panaszkodott hogy senki nem jött el a barátai közül segíteni költözködni neki. Én ott lettem volna. Fel is ajánlottam magamtól amikor meghallottam hogy másoknak erröl beszél, de azt mondta nem kell jönnöm, vannak elegen. Aztán senki nem ment el, én meg akár egész nap ott lettem volna. De belölem nem kért.


2017. márc. 22. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Írtam neked egy privátot! Oda válaszolj, ha gondolod. Szerintem tudok rajtad segíteni.
2017. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző, nekem is leírnád? Engem is érdekelne.
2017. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok nagyon okosat írni, csak azért válaszolok, hogy elmondjam, nagyon megérintett a kérdésed. Pár órája olvastam, és nem tudom kiverni a fejemből. Az írásod alapján kimondottan értelmesnek tűnsz, és nem annak az önsajnáltató típusnak, akik ebbe a kategóriába szoktak írogatni.

Nem ismerlek, így csak sötétben tudok tapogatózni, de sajnos van olyan, hogy egy ember személyiségét taszítónak találják a többiek. Ez egy megfoghatatlan dolog, senki nem tudja megindokolni. A kedvességgel, segítőkészséggel ez semmilyen összefüggésben nincsen, és nincs rá recept, hogy ha ezt vagy azt az illető máshogy csinál, akkor a többiek kedvelni fogják.

Lehet, hogy érdemes lenne felkeresned egy jó pszichológust, akivel ki tudnátok bogozni ezt a problémát. Kizártnak tartom, hogy valami megoldás ne legyen erre a helyzetre.

Szurkolok neked!

2017. márc. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm, nem adom fel. Próbálkozok, aztán egyszer valaki biztos meglátja bennem az embert és elfogad barátjának.
2017. márc. 27. 10:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez van sajnos...:(

Egy ismerősöm szerint ez akkor fordul elő, ha valaki ingyen adja a figyelmet meg a törődést ,és az ingyen dolgokért ugye senki sem fog megdolgozni, mert azt hiszik, azért nem kell.

Túl könnyen, viszonzásra nem várva adunk figyelmet, és az ilyen ingyendolgok nem olyan érdekesek másoknak, mint amiért meg kell dolgozni.

Hát, lehet van benne valami.

2017. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egy objektív válasz lesz, igyekszem jóindulatúan fogalmazni.


Képzeld el magad, egy olyan helyzetben, hogy te nagyon jó vagy a szakmádban, teli vagy önbizalommal, amit csinálsz mindenkinek kell, könnyen találsz vevőkört magadnak..ennek egyik mellékterméke az, hogy találsz olyan embereket akikkel hasonló az észjárásod..de sosem stresszelsz ezen, hiszen nem ez az elsődleges prioritás az életedben


Van a másik eset, amikor csinálgatod a szakmád, nem vagy kitűnő benne, de elvagy, szürke az életed, nem jutsz egyről a kettőre, de élsz, annyira nem tisztel senki sem, max azok akik ugyanebben a társadalmi rangsorban helyezkednek el


Ez egy nagyon leegyszerűsített példa, csak, hogy szemléltessem a tiszteletet, de ezzel általában az emberek nagy része zsigerből tisztába van.


Amit szerintem érdemes lenne csinálnod, az az, hogy megfigyeled a gondolataidat.

Pl "szánalmasan próbáltam másokkal kutyás témákról beszélni, kikérni a tanácsukat, de egy-két szavas válaszokkal leráztak és folytatták a beszélgetést egymással. ", elég egyértelmű a negatív hangvétel a szövegedben, gondolom nem sok pozitív vagy éppen semleges töltetű gondolat járt a fejedben ezekben a helyzetekben, hanem inkább az aggódás, meg a na kivel beszélgessek, ki legyen a kiszemelt..

Mint amikor az ember ráfeszül valamire nagyon, hogy ő ezt nagyon akarja, ez az élete álma, majd pedig egy bizonyos idő elteltével feladja a sok kudarc után. A gond csak az, hogy amikor jól beássuk magunkat egy efféle árokba akkor nehezebb lesz kikószálódni mintha eleve bele se mentünk volna, de mivel már benne vagy, ezért jóval több munkát igényel javítani. Csak, hogy egy személyes releváns szimbolikus példával éljek, ha meg akarok tanulni egy számot gitáron és nagyon ráfeszülök, 1 hét után már normál tempóban akarom játszani, annak ellenére, hogy még nem állok készen rá, csinálom, mert nekem az úgy jó(vagy már másoknak meg megy ennyi gyakorlás után), és képes vagyok szenvedni vele fél évig, ahelyett, hogy tudatosan felépítettem volna 1-2 hónap alatt lépésről lépésre és menne lazán..

Ez az életben nagyjából minden készségről elmondható


Eddig mondtam, 2 tényezőt ami közrejátszhat a millió közül, mondok még egyet


Amikor nem találod a fúróra a megfelelő fejet, de csinálod a melót mert nincs más, akkor ez a helyzet szerencsétlennek mondható, jobb esetben 1-2 hét után rájössz, hogy ez így nagyon nem jó, és megveszed a megfelelő fejet ami pontosan kell neked, vagy azt is csinálhatod, hogy ignorálod a problémát, azt mondod, hogy neked így jó, inkább kicsit szenvedsz, de nincs kedved fejet váltani

Ezzel a példával csak azt akarom szemléltetni, hogy ha az emberekkel nem fértek össze, nincs meg a kapcsolat, akkor csinálhatsz bármit, minden erőlködésnek fog tűnni.

2017. ápr. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!