Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Levegőnek néznek, elfelejtenek...

Levegőnek néznek, elfelejtenek, jobb társaság szeretnék lenni, hogyan változzak, hogy ne így legyen?

Figyelt kérdés

Sosem voltam nagy társasági hangadó, de szeretem az embereket, szeretek beszélgetni velük. Hogy róluk, vagy más témáról, mindegy, vevő vagyok sokmindenre, szívesen tanulok is.

Érdeklődő, de nem tolakodónak tartom magamat, észreveszem, ha valaki rossz passzban van, és nem kér világból. Én nem szoktam másokat traktálni magammal, gondjaimmal, nem vagyok önsajnáltató típus. Rosszindulatúnak pedig pláne nem tartom magamat, ami nálam elhangzik, köztünk marad az illetővel.

Gyerekként sem volt sok barátom, ismerősi köröm, de valahogy ha bármi baja volt a maréknyi barátaimnak, megtaláltak, és legjobb tudásom szerint segítettem is.

De cserébe szinte semmi, ritkn hívtak el bárhová is.


Ma capatsportot űzök, szinte mindenki levegőnek néz, ha én nem kezdeményezek, hozzám egy sporttárs sem jön oda, ha mégis megkérdezik hogy mi újság, hogy megy, válaszolok és arra online formában válasz sem érkezik, élőben pedig egy "aha"-val el van intézve. Szinte észre sem vennék, ha nem lennék. Pedig próbálok a helyzetnek megfelelően kommunikációt kezdeményezni, érdeklődni, és apró dolgokban, amiben tudok segíteni is, ha látom hogy rászorul az illető. De mégis, teljesen elfelejt mindenki.

Ha köszönök, sokszor vissza se köszönnek, vagy mormognak valamit a bajszuk alatt.


Volt egy öreg kutyám, de szinte mindig csak kettem róttuk a sétáinkat, ha odaszagolt másik kutya, gazdja sokszor rohant is tovább, a helyi kutyás magba se tudtam beilleszkedni.

Próbáltam önkéntes munka keretein belül ismerkedni, elvégre az érdeklődési kör is azonos, a téma adott, de csak egyedül ültem az egyik lovasversenyen az akadály előtt.


De sorolhatom napestig, csak felesleges, inkább azt kérdezném, hogy mi az amit jobban csinálhatnék, hogy változzon, szeretnék kellemesebb társaság lenni, de valahogy a helyzetet is meg kellene értenem, hogy mi az amit nem jól csinálok?


2017. márc. 23. 13:19
 1/4 anonim válasza:

Miért akarsz változni? Azért,hogy másoknak megfelelj? Nem barátom ezt felejtsd el.

Az ember maradjon az aki és olyan amilyen.Csak azért,hogy mások jófejnek tartsanak és bevágódj,ne akarj megváltozni.Hiszen az már nem Te lennél,hanem egy álarc amit magad elé tartasz. A mai társadalmi elvárások sajnos elég kicsinyesek.

Barátkozz olyanokkal akik értékelik azt aki vagy.

Komolyan másoknak akarsz megfelelni???Felelj meg magadnak. Élj a saját értékrended szerint.

2017. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én is pont olyan levegő vagyok mint Te.


Nálam gyerekkorban kezdődött, zárkózott lettem a sok családi veszekedéstől. Egyke is voltam. Magamról sem szívesen beszéltem.


De aztán egyre jobban, kikupálódott a dolog. A lényeg hogy fogadd el amilyen vagy és szeresd olyannak magad. Zöld az orrod? akkor ZÖLD! szereted a pillangókat? akkor SZERETED! ha meglátsz egyet, aki épp melletted van mondd el neki! Jaj de imádom a pillangókat! ennyi.


Meg nézd meg mikben vagy jó az életben! Ha bulizásban vagy nagyon jó akkor bulizz. Ha kutyaugatás utánzásban akkor menj kutyaugatás utánzó versenyre.

Mutasd meg másoknak hogy mik a nyerő tulajdonságaid.

Vannak hibáid is gondolom. Nekem is van jó sok.

pl:

Tapasztalatlan vagyok a nőkkel kapcsolatban, és ezzel viszont én nem tudok mit kezdeni. Mert ha elmondom a nőknek hogy hát, max puszi, max mozi, mert máshoz nem értek, akkor elszaladnak :)


Ha 'lány' vagy írj rám beszélgetni.

2017. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Maximálisan egyetértek veled, és az amit írtál, teljesen jogos.

Írtad, hogy olyanokkal barátkozzak, akik elfogadnak így: pont ez a baj, hogy nem találom azt a kört, ahová beillenék.

2017. márc. 24. 10:56
 4/4 A kérdező kommentje:

Másodiknak:

Pont ezaz, hogy olyan tevékenységet űzök, amit szeretek, élvezek, viszonylag jó is vagyok benne,de valami miatt még abba a közösségbe sem sikerült beilleszkednem. Pedig próbálok, anélkül, hogy magamat feladnám.

2017. márc. 24. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!