Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti is jol elvagytok egyedül?

Sweetchocolate kérdése:

Ti is jol elvagytok egyedül?

Figyelt kérdés
Szeretek egyedull lenni, de van hogy mar tul sok, es inkabb valakivel vagyok egyutt, beszelgetek, ilyesmi. De altalaban szeretek egyedul lenni. Ti vagytok igy, vagy inkabb folyton tarsasagban?

2017. ápr. 4. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Gyűlölök egyedül lenni.
2017. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Inkább vagyok egyedül mint bárkivel, inlább vagyok olyannal akit szeretek mint egyedül. De alapjába véve egyedül járom az utam. Nem tudom hogy szeretem e a magányt vagy üegszontam és emiatt nem akarok változtatni. Én teljes embernek érzem magam. Kevés a gondom és jól elvagyok. Aki egyedül erős az párban erősebb, aki egyedül elesik a mellé már nem kell társ :D
2017. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Ja szeretek egyedül lenni, de néha jól is esik a társaság.
2017. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Nem. Nagyon rossz, csak ezt sikerül jól eltitkolnom mások elől.


Én világéletemben introvertált és félénk ember voltam. Már általános iskolában kifogtak, gyakran voltam nevetség és cikizés tárgya, de nem éreztem elég erősnek se lelkileg, se testileg ahhoz, hogy kiálljak magamért. Egyébként is konfliktuskerülő voltam, így mindig azt hittem, hogy hamarabb leszállnak rólam, ha nem reagálok ezekre a dolgokra. Persze ez nagyon nem így lett. Így a középiskolától vártam a nagy "megváltást", elvégre mertem remélni, hogy ott már érett, értelmes emberek lesznek, akiknek számít a jövőjük, így biztosan elfogadnak majd. Hát pont hogy nem, az általános iskolában elkezdődött kiközösítés ott érte el a tetőpontját. Volt egy-két ember, akikkel jól elvoltam az osztályban, de a többivel nagyjából egyáltalán nem foglalkoztam. Ez most úgy érzem, egy életre megpecsételte az önbizalmamat. A "megváltás", amit a középiskolás éveim elején reméltem, végül az egyetemi éveimben ért el, végre olyan emberekkel találkozhattam, akik elfogadnak és tisztelnek. Ez némileg rendbe tette az önértékelésemet, de sajnos nem eléggé. Az egyetemi éveim alatt jutottam el arra a szintre, hogy egy vitában meg tudjam védeni magam, illetve egy helyzetben ki merjek állni magamért.


Introvertáltságom és félénkségem miatt nem nagyon szeretek én sem kimozdulni. Sok ember társaságában, zajos környezetben feszélyezve érzem magam, és ez olyannyira feszültté tesz, hogy számomra egyszerűen képtelenség ellazulnom. Emellett az ilyen környezet kimerültté tesz, ráadásul - mivel ilyen társaságban általában ki vagyok rekesztve - egyáltalán nem érzem úgy, hogy nekem egyáltalán helyem lenne ott. Éppen ezért nem megy nekem az ismerkedés, legyen az fiú vagy lány, éppen ezért nem volt még barátnőm sem - mivel nem tudom elképzelni, hogy egyáltalán lenne olyan lány, akinek pont ilyen férfi kellene, mint amilyen én vagyok. Természetesen emiatt van egyfajta űr az életemben, amit mással próbálok pótolni - jelenleg azzal, hogy letegyem sikeresen az államvizsgát, megmaradjon a jól fizető állásom... Igazából ez egy véget nem érő lista. És tudom jól, hogy akármennyire törekszem arra, hogy eljussak a lista legvégére, az nem fog igazán boldog emberré tenni, sőt, csak beledöglök.


23/F

2017. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Elvagyok, de hiányzik azért egy lány az életemből.

Na mindegy, ez van.

Mivel nagyon kevés emberrel találom meg a közös hangot, így nincsenek barátaim, nincs társaságom.

Ez a része nem érdekel, nincs szükségem társaságra és barátokra. Viszont ezáltal az ismerkedési lehetőségeim az internetre korlátozódnak, és nem vagyok túl sikeres.

Így marad az elfogadás, és az egyedüllét.

Egyébiránt nagyon jókat tudok túrázni egyedül ha éppen olyan kedvem van. :D

2017. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Nekem se volt tul konnyu altalanosban, nem mindig szerettem a tobbiekkel lenni, gimiben se volt sokkal jobb a helyzet, sokszor mikor kicsongetett, elmentem telefonalni :D

Mondjuk csak 1 evet jartam gimibe, de eleg volt. Orulok hogy vege. Erettsegim megvan, egyetemre nem akarok menni, inkabb valami szakmat akarok szerezni. Altalaban a mai fiatalokkal szerintem nem szivesen lennek, csunyan beszelnek, isznak, lanyokon jar az eszuk, valahogy ezek a dolgok nem annyira vonzanak. A lanyok vonzanak, de amikor csak ezek a temak amiket mondtam....

Baratom nem nagyon van. Nem nagyon talalok mostanaban.

Egyebkent vannak hobbijaim, szeretek gitarozni, horgaszni, biciklizni, rajzolni, Minecraftozni, ipadezni. Kitartast emberek :)

2017. ápr. 4. 22:49
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Szeretek távolságot tartani másoktól, és sokkal szívesebben vagyok egyedül, mint másokkal.
2017. ápr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően kerülöm a társaságot.
2017. ápr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nincs más választásom. Bár mikor voltak barátaim, akkor is sokszor az egyedüllétet választottam.


Nekem inkább barátok hiányoznak. Egy pasi nonstop a nyakamon ülne, abba meghülyülnék.

2017. ápr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően szeretek egyedül lenni.Alig találok olyan embert akivel lehet normálisan komolyan beszélni.Szeretek filozofálgatni.De van pár ember akikkel imádok lenni.Vagy értelmes társaság vagy semien:)
2017. ápr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!