Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Társ/társaságfüggő lennék?...

Társ/társaságfüggő lennék? Hogyan küzdjek ellene?

Figyelt kérdés

Úgy alakult egyetem miatt, hogy ezt a hosszú hétvégét szerdáig teljesen egyedül töltöm egy kollégiumban. Van dolgom, elég sürgős, de laptop előtt ülős, gondolkodós, így nehezen kötöm le magam, sokat agyalok. És őszintén szólva, megrémiszt ez a magány, ami van körülöttem. Nincs szobatársam, hazament tegnap az egyedüli barátom a koliból, facebookon chatelgetek, meg telefonon beszéltem két emberrel és ennyi. Egyszerűen rossz, hogy nincs senki és még 4 napig nem is lesz, akivel személyesen összefuthatok csak legalább egy pár percre, és ez ijesztő :/

Már egy ideje tudom magamról, hogy nagyon függök a környezetemtől, a barátaimtól, meg ne adj ég, ha épp van barátom, akkor tőle, nagy igényem van a személyes találkozásokra. Gondolom, az is benne van ebben, hogy gyerekként nagyon magányos, magamnak való voltam, órákat ültem egyedül, és talán ezért is félek most ettől ennyire. Pedig egy-két év múlva egyedül kell majd élnem. Tudom, hogy ez másoknak teljesen természetes, és szeretném, ha nekem is jobban menne, hogy viselni és élvezni is tudjam (mert tudom, hogy nagy előnyei is vannak).

22L


2017. ápr. 14. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is egyedül, a gép előtt töltöm ezt a szünetet, mint a legtöbbet. Nagyon utálom, kicsit magamra ismertem benned. 16/f
2017. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van benne valami, de még nem jelentenék ki ilyet :) nekem csak szimpán úgy tűnik unatkozol, nem tudod feltalálni magad, nem tudod eltolni időben későbbre a társas szükségleteid kielégítését, és addig helyette más szükségleteiddel foglalkozni
2017. ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Én amiatt gondolom, hogy mégis az lennék, mert pánikot kaptam, mikor megtudtam, hogy hazautazik a barátnőm is és így tényleg nincs senki most napokig, akivel összefuthatnék személyesen.

2017. ápr. 15. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!