Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez depresszió? Kinek szóljak,...

Ez depresszió? Kinek szóljak, és hogy álljak le a vagdosással?

Figyelt kérdés

Ez az állapot kb 4-5 hónapja tart. Az önértékelésem nagyon alacsony, az önbizalmamat teljesen lerombolták azok akik szerint egy öntelt plázacica vagyok mert sminkelem magam pedig... nem azét használok sminket mert nagylánynak akarom magam érezni,csak egyszerűen képtelen vagyok elviselni a látványom smink nélkül. A bőröm egy katasztrófa. A legjobb barátnőmnek tökéletes bőre van és alakja, én meg egy ragyás pálcika vagyok... de sminkel valahogy sokkal szebbnek érzem magam, de közbe tudom hogy valójából ocsmány vagyok és ez nagyon fáj... minden éjszaka sírógörcseim vannak úgy este 10-től hajnali 3-ig... már régóta karcolgattam magam körzővel, de az utóbbi időben áttértem a pengére. Ez megnyugtat. De le kell állnom vele, bizonyos okok miatt. De nem tudom másba folytani a szorongásom. Anyumámnak említettem már hogy magam alatt vagyok, de szerinte csak bemesélem magamnak... mit tehetnék? Előre is köszi :)

13/L



2017. ápr. 29. 23:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírás és a szóismétlés miatt :)
2017. ápr. 29. 23:34
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Ez Borderline. Keress rá a neten, sokat megtudsz majd róla meg a kezelésről is. Én is az vagyok, nehezen gyógyítható, de én lassacskán jövök ki belőle. Magadat kell szeretni és boldoggá tenni. Évekig éltem így amíg nagy nehezen rá nem találtam azzal hogy beírtam a vagdosást. Amikor megvágod magad olyan mintha boldogság szabadulna fel és megkönnyebbülsz a belső dühöd és tehetetlenségedtől? Tudom... Ha szeretnél nyugodtan írj privátba. 30/L
2017. ápr. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a szüleiddel beszéld meg ezt kicsit komolyabban és tudatosítsd, hogy szeretnél pszichológussal beszélni, mert úgy érzed, hogy segítségre van szükséged, amit leginkább egy pszichológus adhat meg. Elvileg a sulidban is kéne legyen pszichológus, szerintem sokat segítene, ha tudnál valakivel beszélgetni, aki megért. Amúgy sajnálom, hogy ennyire rosszul érzed magad a bőrödben, de hidd el, hogy idővel a pattanásaid is eltűnnek majd és szépen formálódsz majd, na nem mintha bármi baj lenne azzal, ha valaki vékonyabb vagy ducibb.


Biztos vagyok benne, hogyha a barátnődet is kérdeznéd, hogy mi a véleménye magáról, akkor csomó dolgot felsorolna, amit utálna magán. Mindenkivel van ilyen, ebben a korban pláne.

2017. ápr. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Azért egy 13 évest borderlinenal diagnosztizálni 10 sor alapján elég meredek... Majd kiderül, hogy később hogy alakul a személyisége. Nehéz túllendülni a kamasz éveken, ilyenkor sokan depressziósak és vagdossák magukat és később többé-kevésbé stabil emberkké nőnek fel. Nem kell ilyen fiatalon bármivel is stigmatizálni őt, pláne ennyi alapján.
2017. ápr. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Mai generáció amibe énis beletartozom. Ha nem kapja meg amit akar és bajnak ütközik ez lesz. Elkezdik magukat bántalmazni, vágni durván ezzel abban a hitben élve hogy csöken a fájdalmuk de nem. De persze tisztelet a kivételnek. De régen nem volt ilyen. Anyáink, apáink ilyenrol nem gondolkoztak. Ha adodik 1-1 probléma inkább küzd le.

Pálcika vagy? Edz, fus. Minden nőnek alapjában a csipője látszik rendesen. Edzésel kihozható.

Csúnya a böröd, patis? Mosd hosszú időn át szapanos vízzel.

Szerinted ronda az arcod? Majd 5 év múlva nézd meg amikor változtál testileg és lelkileg.

Piszkálnak? Mond mit ér azoknak a véleménye aki az ellenséged.

+

Kérlek ne sminkelj. Hosszú távon a bőrnek nem tesz jót.


Mindenre van kiút csak megkell találni:):D

Üdv 16/f

2017. ápr. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs alapja annak, hogy öntelt plázacicának hívnak miért nem neveted ki őket? Azt sem tudják mit beszélnek, kicsit szánalom, hogy 13 éves korban még ott tartanak, hogy másokon csúfolódnak xd

Ne figyelj rájuk!! Most mondanám, hogyha szeretsz sminkelni, akkor csináld, de egy, azért csinálod, mert csúnyának érzed magad, kettő, tényleg rosszat tesz a bőrnek xc

Engem is körülvesznek a gyönyörűbbnél gyönyörűbb emberek :) de nem hagyom a külsőm miatt legyek szomorú, mert nem éri meg.

Az csak egy test. Hosszabb távon senkit sem érdekel, hogy nézel ki. Mert a belső a legfontosabb, nem érdekel, hogy klisé, de így van. Úgyhogy legyél ápolt, de ne csak az arcod állapotával legyél elfoglalva. Hanem a lelkedével :/

Nincs olyan dolog amit szeretsz csinálni, amivel le tudod foglalni magad, ahelyett, hogy vagdosnád magad? Nincsenek terveid, vágyaid? Foglalkozz velük. Ne vagdosd magad!! :( nem éri meg. Mások miatt teszed tönkre magad. Az szerinted klassz? Hát nem. Legalább magaddal szemben legyél jó. Ne bántsd magad.

Mosolyogj, légy pozitív, és tudd, hogy szép vagy, mert az vagy ^^

2017. ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én dagi vagyok és azert csesztetnem. De én majd lefogyok, ők meg ugyanolyan hulye senkik maradnak.

Megtaláltam az örömömet.

2 fiú is udvarol nekem, és csodálkozom hogy rámnéznek.

Majd Te is megtalálod a boldogságot, de ahhoz nyitott szemmel kell járni, hogy észrevedd!

2017. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) <3 sminkel szépnek találom magam, de nélküle... Reggel mikor meglátom magam smink nélkül gyakran elsírom magam :(
2017. ápr. 30. 17:01
 9/11 anonim ***** válasza:

12 éves vagyok, vállalom, egy éve vagdostam magam. Hát hihetetlen hogy megbántam.

Azóta rájöttem, hogyha felállok és nem nézek vissza, mennyire pozitív dolgok vesznek körül. Illetve, ha a suliban nem szeretnek, válts iskolát! Jót fog tenni hidd el. Egy hónapig kb nehéz a beilleszkedés, de aztán sokkal jobb lesz...

2017. máj. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Csak sajnáltatod magad. Tudom, hogy igazam van, mert én is átmentem ezeken. Most már 16 éves vagyok és boldog, pedig most is vannak gondjaim, de megtanultam kezelni őket.
2017. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!