Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vanak itt akik dadognak?

Vanak itt akik dadognak?

Figyelt kérdés

Dadogo, beszédhibás emberek véleményére, tanácsaira lennék kiváncsi hogy ők hogyan élik meg ezt és a minden napokat.

Milyen trükköket használnak egyes kinos szituáciok megoldására.

Vagy ha sikerült ezt leküzdeniük azt hogy teték

Enis dadogok és már kezdek ebbe bele bolondolni, folytonos egyedüllét, emberek lenéznek, átnéznek rajtam, tudásom nemtudom kamatoztatni, folytonos szorongás, érzelmileg feszült, semmibe nem lelem örömöm, szoval tanácsok nagyon jol jönének.


UI: fordulj logopédushoz kommenteket hanyagoljuk, mivel nálam lelki eredetü.



2017. máj. 5. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Fordulhatsz fogszabályzó orvoshoz is, az is segíthet.
2017. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A fogszabályzó orvos dehogy segít! Én is dadogok,csak nem annyira. Néha más szót használok beszéd közben, mert a legjobb szót ami azt a valamit kifejezné,nem tudnám kimondani. Volt hogy emiatt néztek kevésbé értelmesnek.
2017. máj. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"A fogazat szabálytalansága nemcsak esztétikailag kedvezőtlen, hanem nehezíti az eredendően ép fogazat és fogágy megőrzését, ínygyulladáshoz, fogágybetegségekhez vezethet, beszédhibákat, a rágás tökéletlensége miatt pedig emésztési zavarokat okozhat."


Forrás: [link]


Csak marketingfogásnak írták oda.

2017. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
3-as, hol van ott szó dadogásról, te elmebajnok?
2017. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ott van, hogy beszedhiba.
2017. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem szörnyű gyerekkorom volt, szenvedve nőttem fel, soha nem támogatott senki, depressziósz lettem, szorongás, befordulás gyötört. Egyetemet küzködve, de elvégeztem, diplomát szereztem. Otthol laktam, apám alkoholista, anyám totál leszart, ebbe éltem nap mint nap. Kiskoromba nem volt beszédhibám, kb akkor kezdődött, amikor már feltudtam fogni azt, hogy milyen szar az életem, hogy senki nem szeret, nincsenek barátaim, kigúnyolnak stb, semmi önbizalmam nem volt, elhittem hogy egy nulla ember vagyok, és elfogadtam. Elmentem dolgozni, ahol egy nagyon rendes főnököm lett, aki segített másfél év után egy jobb munkahelyet találni. Ez a munkahely olyan volt, ahol beszélni kell egyfolytába, szóval szörnyű volt, de elvállaltam, hiába féltem, rettegtem tőle. Ott ismertem meg egy lányt, akivel nagyon hamar összebarátkoztunk, és elkezdtünk beszélgetni, és mellete teljesen felszabadultam, viszont az emberektől továbbra is féltem, nehezen tudtam kommunikálni, dadogtam stb. Aztán ezzel a lánnyal elmentünk egy másik városba, távol a szülőktől. Egyébként Ő is szörnyű körülmények között nőtt fel, szóval teljes mértékben megértett, nem gúnyolt ki, átérezte a dolgokat. Összeköltöztünk, és mivel a munkahely álltal mentünk áthelyezéssel, ott is együtt dolgoztunk. Ő is depressziós volt amugy. Abban a másik városban, ahová mentünk, felkerestünk egy nagyon jó pszichológust, aki nagyon sokat segített. Kb 8-10 hónap alatt sikerült kilábalni a depresszióból, megszünt a szorongás, persze ebben közre játszott az is, hogy már nem otthol kellet laknom, valamint, hogy azzal a lánnyal akivel elmentem, egymásba szerettünk, tehát boldog voltam mellette, éreztem, hogy van aki szeret, van akire számíthatok végre életemben először. Egy év leforgása alatt szinte eltünt a dadogásom, beszédhibám, már nem féltem az emberektől, mertem kommunikálni, és egyre jobb lett.
2017. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
folytatom. Tehát nekem így sikerült. Kikellet szakadnom otthonról, ahogy csak a rosszat kaptam mindig, ahol a sárba tiportak, kellet valaki aki hasonló helyzetbe volt, és megértett, akivel boldog tudtam lenni, és elmenni egy más helyre, ahol együtt új életet tudtunk kezdeni, és egy nagyon jó szakember, aki mindkettőnknek segített abban, hogy feltárjuk magunkat, kibeszéljük a gondjainkat, és segítsen megoldani.
2017. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Eleinte zavart,mostmár nem érdekel annyira.Már csak azért se mert súlyosan antiszociális vagyok és gyűlölöm az embereket.Csak akkor mozdulok ki otthonról ha megyek a munkahelyre.Persze nem örülök annak ha idegen emberekkel kell beszélnem és kicsit kellemetlen ha dadogok előttük.ha emiatt lenéznek hát leszarom mert kölcsönösen lenézem őket én is.Az meg csak a saját tudatlanságukat bizonyítja ha azt hiszik valakinek alacsony az értelmi szintje csak azért mert dadog


Szerencsére van néhány trükk dadogás ellen.Például más szót mondasz helyette,de van olyan hogy az egész mondatot átalakítom hogy végig tudjam mondani.Az az érdekes van amikor alig tudok beszélni,de olyan is van amikor jobban beszélek mint egy "normális" ember.A dadogásom nem tudom mitől függ,van amikor előjön,van amikor nem dadogok.Barátnőm előtt például nagyon ritka amikor dadogok,mások előtt változó


Na de mindegy,vissza térve a trükkökre,van hogy nagy levegőt veszek és akkor az segít kimondani egy szót,de olyan is van amikor egy szót két részletben mondok ki. Például van az a név hogy Ilona. Ha az "I" betűnél megakadok akkor nem erőlködök tovább hanem egy kis szünet után úgy folytatom hogy "lona" tehát ebből ki tudja következtetni az illető hogy kiről vagy miről van szó.Kicsit furcsa de jobb mint a semmi


Még egy fontos dolog,a szemkontaktus nagyban ront dadogóknál a beszédben,úgyhogy az elején próbálj meg úgy beszélni az emberekkel hogy nem nézel a szemükbe


Ovis koromban dadogtam aztán elmúlt.Utána általános 8-tól visszajött.Úgy alakult ki szerintem hogy a szavamba vágtak párszor

2017. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. máj. 9. 20:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha lelki eredetű, akkor fordulj pszichológushoz.
2017. máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!