Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Na, erre mit lehet mondani?...

Na, erre mit lehet mondani? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

ELŐRE SZÓLOK, PRIVÁTOT KÉREM SENKI NE ÍRJON, ITT AKAROK BESZÉLGETNI ERRŐL! Minél többen segítenek annál jobb.


Mostanában nagyon megváltozott a fiam. Pontosabban a nevelt fiam. Egy hónappal ezelőtt itthon kellett maradnia egy betegség miatt egy hetet. Elkezdett írni egy novellát. Az egy hét alatt a pár oldalas novellából 120 oldalas regény lett, és mostanra több mint 400 oldalnál tart. Már teljesen ebben merül el. Régebben hétvégente nagyon sokat járt el bulizni, jól érezte magát, reggelente jött haza, ennek én örültem is, de most hétköznap, ha épp nem alszik vagy tanul akkor örökösen csak ír. Most is... Már aggasztó. Egyre jobban úgy néz ki mint valami kattant. Véresek, beesettek a szemei mert alig alszik, e higiéniát, evést is sozkszor elfelejti, már tényleg elhagyja magát. Ha hívják megnézi ki az de nem veszi fel (ezt véletlenül láttam meg egyszer, de nem szóltam neki) tehát teljesen elmenekül abba a világba amit megalkotott. Félek hogy komolyabb baj lesz...

Ötlet?

Konkrétan 1-ről 2-re teljesen megváltozott, mintha más ember lett volna belőle.



2017. máj. 6. 09:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyértelműen hétvégente se jár sehova, csak ír, ír és ír. Azt mondja ebből akar meggazdagodni, és tényleg piszok jól ír, de ennyire lehet elszánt? Tényleg csak ennyi lenne a háttérben?
2017. máj. 6. 09:57
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Az mitől megnyugtatóbb ha részegen tölti az éjszakát valahol az utcán?
2017. máj. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent lehet, de semmit nem kell.

Semmi.


Örülj neki, hogy kitartó és céltudatos!

2017. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem részegen... Szórakozóhelyeken elvan szépen. Jó, csak a semmiből jött ötlet, és nagyon aggaszt hogy valami lelki oka is lehet.
2017. máj. 6. 10:17
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem gondoltál arra, hogy beszélj vele erről? Szeretnénk segíteni, de te ismered(?) őt, te tudod (vagy kellene tudnod), mi zajlik benne és körülötte.

A szenvedélyét amúgy megértem, mert én is írok. Beteg is vagyok, és volt, amikor ez jelentett egyedüli biztos pontot az életemben. Beszélgess vele, közeledj hozzá, érezze, hogy te mellette állsz, és nincs egyedül a világban. Ismerd meg, amit csinál, és ne ítélkezz felette, főleg ne rombold le, amit felépített! Támogasd őt, nem árt senkinek, és magának sem. Gondoskodj róla, és emlékeztesd, hogy vannak szükségletei. Nem halhat bele az alkotásba.


Kérlek, írd meg, ha történik valami. Szeretnék segíteni, de hirtelen csak ennyit tehettem.

2017. máj. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Kíváncsi lennék a regényre ha elkészül.
2017. máj. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sima alkotói láz. (Velem is előfordul ha egy könyv vége felé járok.) Szerintem magára talált, pontosabban megtalálta, mit akar kezdeni az életével. A baj akkor kezdődik, ha egyébként a képességei erre a pályára nem predesztinálják.
2017. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Szerintem nem kell aggódni, lehet csak fölfedezte hogy tehetséges és megszállott lett. Ha mégis valami lelki oka lenne, akkor az írás csak segíteni szokott, úgy ahogy másoknál mondjuk a festés meg effélék, mert segítenek az embernek kifejezni önmaguk és megszabadulni a problémáktól úgymond azáltal hogy papírra vetik. Különben rengeteg világhírű íróról lehet tudni, hogy hasonlóképpen megszállottan dolgozott.
2017. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%

Az én fiam a számítógépes játékokkal van (lenne) így. Persze ő tanulni sem akar... Tiszta apja. (Remélem én vagyok az)

Szóval, fiatalon én is ilyen voltam. Csak én nem írtam, vagy tanultam, hanem az elektronikával foglalkoztam. Ma már egyedül eltartom belőle a családomat, jó színvonalon. (2db majdnem új autó, családi ház, feleségem nem is dolgozik, tartozásom nincs, de van megtakarításom, ami csak hízik.) Ezt csak azért írtam, hogy nekem ennyit segített a megszállottság.

Valahol aggályosnak tartom, de az a kitartás, akaraterő, ami ehhez kell nagyon sokat segít az életben. Viszont kellene az egyensúly. Nekem nincsenek barátaim. Figyeljél rá, hogy ő ne essen ebbe a csapdába. Így nagyon nehéz lesz neki a csajozás is. Jobb ha azért pár hetente, nem sűrűbben, de részegen jön haza, cigiszagtól bűzölögve, egy szexpartiról (mint egy "rendes" gyerek). Én már sok mindent máshogy csinálnék. Csak süllyedek szégyeneben, hogy hány csajt hagytam ki akkoriban, mennyi szórakozásról lemondtam, mert nem érdekelt semmi más.

És azt is megjegyzem, ha ezen változtatni akarsz, akkor nagyon erős, és talán agresszív ellenállásba fogsz ütközni.

2017. máj. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
hat en 13 eves vagyok ehez sokat nem ertek de valahol bantjak vagy csak valaki olyan elhagyta akit nagyon szeretett es hat lehetseges hogy abba a vilagba menekul amit alkotott hiszen konnyebb elfutni mert ha mar nincsen semmilyen lelki tamasza de maga az annya probaljon leulni es beszelgetni vele egy jo hosszasat es ha nem akar akkor tenyleg baj van :/
2017. máj. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!