Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyi az esélye, hogy egyszer...

Mennyi az esélye, hogy egyszer normális életet fogok élni?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok, idén érettséztem/érettségizek (5 éves osztályba jártam), ôsszel megyek egyetemre, de nem vagyok túl bizakodó. Rettenetesen szar volt az elmúlt 5 év az életemben, nagyon sokat csalódtam, magyon sokan hagytak cserben és nagyon sok szerettem meghalt. Egy teljesen vidám, érdeklôdô ember voltam. Rengeteg hobbim volt, imádtam rajzolni, a mûvészeteket, a sportokat, a könyveket, szerettem az embereket. Ehhez képest 5 év alatt az életem teljesen megváltozott, a valóság teljesen kifordult önmagából, én meg magambafordultam. Mintha az emberek és én két külön világ lennénk, már nem bízom senkiben, a szép dolgoktól undorodom és sírógörcs jön rám tôlük. Egész nap a szobámban ülök és netezek. Magamban beszélek, remegek, dührohamaim vannak a semmitôl.

Az sem mellékes, hogy súlyos mentális beteg vagyok az elmúlt fél évben. Depressziós vagyok, kényszerbeteg, fóbiáim és félelmeim vannak, pánikrohamaim és rémképeket látok. Tudom s érzem, hogy ez azért alakult ki, mert az elmúlt 5 évem maga a pokol volt és ezt nem tudom feldolgozni. Pszichiáterhez és pszichológushoz járok, gyógyszert is szedek.

Azt gondolom mondanom sem kell, hogy barátnôm nincs, nem is volt, pedig minden vágyam az volt, hogy legyen egy szerelmem, akivel kölcsönösen imádjuk egymást.

Gondolkodtam öngyilkosságon is, de arra jutottam, hogy nem tudnám megtenni. Valami reményféle van még bennem, hogy egyszer jóra fordul minden, és nem szeretném feladni.

Mit tanácsoltok?



2017. máj. 15. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

20 éves korom körül kezdődött a pánikbetegségem és a depresszióm, hasonló életem volt... annyi, hogy nálam drogok hatására alakult ki a dolog...

Kell egy vagy több hobbi ami leköt. Új hobbi, ha a régit már nem bírod... jó ha van 1-2 barátod, ha nincs, akkor ismerkedni kell... én kijöttem Londonba, itt vendéglátózom azóta is, a világ minden tájáról vannak jó barátaim. Meg az elmult 10 év alatt be is jártam a fél világot... és nehéz ám depressziósnak lenni Taiwanon egy elefánt hátán ülve, vagy Kubában a tengerparton szivarozva...

2017. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amúgy az, hogy "normális élet" elég szubjektív, senki nem él normális életet, mindenkinek vannak vágyai, álmai, valamit mindenki el akar érni, aminek a hiányától nem érzi magát teljesnek... ha meg véletlen eléri addigra lesznek új hiányai :)

Ez az élet...

2017. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, természetesen nekem is vannak vágyaim, de azért írtam a normális életet, mert egyáltalán nincsenek nagy elvárásaim/vágyaim az élettôl. Csupán egy áltagos állás, évi egy nyaralás, egy igazi szerelem jó szeretkezésekkel, késôbb pedig 2 gyerek. Ennyi. De ilyen mentális állapottal erre esélyem sincs. Próbálkozom, de egyszerûen pokoli nehéz kimászni ebbôl.
2017. máj. 15. 14:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha most fogsz menni egyetemre, akkor legyél optimista. Ott új embereket ismerhetsz meg, lesznek közös programok, mehettek együtt bulizni, társasági életet élni. Jelenleg az a bajod, hogy egyedül vagy, s nincs aki kizökkentene ebből az állapotból, vagy elterelné a figyelmed a rossz helyzetedről. Hidd el az egyetem lesz a te ugródeszkád, csak ragadd meg a lehetőségeket, ne zárkózz el a társadtól.
2017. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 egyébként meg, ha a környezetemben élnél, akkor kirángatnálak ebből az állapotból. :)
2017. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Sajnos az élet sokszor nem egyszerű, az én életem sem túl jó mostanában, de mindig igyekszem a pozitív oldalát látni és nem búslakodni, hanem eljárok kirándulni, fagyizni, sétálgatni a városban. Te is tégy így! Ne feledd, hogy életed csak egy van, nem szabad hagyni, hogy elrontsd, hanem próbáld meg élvezni és légy erős, kitartó. Az egyetemen megismerhetsz új embereket, barátokat szerezhetsz, egy új lehetőség tárul eléd, használd ki, kezdj új életet.
2017. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást. Nem fogom feladni soha, tényleg csak egy életem van. Megmászhatatlannak tûnik a lépcsô, és még nem látom a depresszió alagútjának a végén a fényt, de egyszerûen még mindig van bennem remény.
2017. máj. 15. 16:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez a szerelem dolog meg olyan, hogy mikor erőltetik, meg görcsölnek rajta, na akkor nem fog jönni.
2017. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogyha nem erôltetem akkor se jön.:/
2017. máj. 15. 18:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Valamennyire életkori sajátosságok miatt is vagy ennyire érzelmileg labilis. Sok emberrel előfordul pánikroham, depresszió 18-20 év körül.


De hidd el, egyetemre fogsz menni, teljesen úgy környezetbe kerülsz, remélhetőleg olyan szakra mész, amit szeretsz, új embereket ismersz meg, hozzád hasonló érdeklődési körrel, és szépen lassan le fogsz higgadni, és más dolgok fognak lekötni. Csak ne zárkózz magadba, hanem legyen benned a vágy a jobbra, és semmi baj nem lesz!

2017. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!