Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depressziós vagyok, vagy ez...

Depressziós vagyok, vagy ez mennyire normális az én koromban?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, szóval már elvileg kezdek kinőni a tinikorból, de ugyanolyan hangulatingadozásaim vannak, mint pár évvel ezelőtt, ha nem rosszabbak. 14-16 évesen még rá tudtam fogni arra, hogy tombolnak bennem a hormonok, de mostmár nem nagyon..Ráadásul egyre rosszabb.

Még csak most csinálom az érettségim, de máris úgy ki vagyok égve, mint valami középkorú ember kb. Folyton úgy érzem, minden, amit csinálok, fölösleges, mert úgyse vár semmi jó a jövőben. Emiatt ebben az évben elég sokat lógtam, mert úgy gondoltam, hiába járok be órákra, úgyse tudok soha odafigyelni, mert máson jár az eszem és lusta voltam azért hajnalban felkelni, hogy 7 órát végigüljek a nagy semmiért.

Régebben tovább akartam tanulni, de már arról is letettem, mert mindenhonnan csak azt hallom, hogy hiába van valakinek 1 vagy több diplomája, úgyse lesz munkája és minimálbérért dolgozik valami proli helyen. Szóval hiába tanulnék, úgyis valószínűleg szar munkám lenne. Már ha egyáltalán tudnám, mit akarok tanulni, de nem is érdekel semmi, egész nap csak zenét hallgatok és filmeket nézek, nincs semmilyen hobbim, amiből kiindulhatnék. Irigylem azokat az embereket, akiknek van valami értelmes elfoglaltságuk, pl. írnak vagy zenélnek vagy mit tudom én...Én semmiben nem vagyok tehetséges.

És mostanában egyre többször gondolkodok azon, hogy legjobb lenne, ha itt hagynám ezt az egészet a 3,14csába, mert soha nem vagyok boldog és nincs senki, akinek fontos lennék. Valamiért az emberek már akkor utálnak, amikor nem is ismernek, az általános iskolámban is utált mindenki, más osztályokból is, aztán eljöttem az új sulimba és direkt mindenkinek próbáltam ezerrel jópofizni, mégis utálnak...Szóval akármennyire is igyekszem, soha senki nem fog megkedvelni. A családtagjaimnak se hiányoznék, mert folyton azt hallgatom tőlük, hogy milyen ostoba vagyok, meg amikor valamiben kicsit is eltér a véleményem az övéktől, olyanokat vágnak a fejemhez, hogy nem tudok logikusan gondolkodni, biztos szellemi fogyatékos vagyok..És emiatt is folyton szorongok, mert attól félek, tényleg van valami mentális bajom, és lehet, azért utál pl. mindenki az iskolában is..Egyébként ez a másik dolog, amivel a szüleim meg a testvérem folyton cseszegetnek, hogy nincsenek barátaim meg barátom se volt még és anyám azt hiszi, leszbikus vagyok, vagyis tett már erre utaló megjegyzést és utána mindig mondja, hogy neki nem kell bnzi kölyök..

Eddig amúgy nem gondoltam olyan gáznak a helyzetem, azt hittem, sokan vannak így ebben a korban, csak akkor fogalmazódott meg bennem, hogy talán mégsincs minden rendben velem, amikor pár napja egy ismerősöm kérdezte, hogy képzelem el magam pl. 5 év múlva és azt válaszoltam, mégis hogy képzelném, minek tervezzek annyira előre, alapból az se biztos, hogy akkor még élni fogok. És azt mondta, eléggé úgy hangzott, mintha depressziós lennék és menjek egy pszichológushoz...Szerintetek tényleg az lehetek? És a pszichológus mégis mit kezdene velem?


2017. máj. 30. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ember.. most élj. Hidd el később nem lesz időd. Munka munka munka munka.. ennyi vár rád. Dugj, bulizz, élvezd az életet. Hajrá.
2017. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

A pszichológus a szellemi sérülteknek való. Manapság már mindenki ezekhez akar járni. Talán pont azért, mert annyira nulla a szociális életetek, hogy valakivel beszélgetnetek kell és hát jobb híján ott vannak ők. Aztán megkapjátok tőlük, hogy ilyen meg olyan bajotok van, amit el is hisztek neki, és a semmiből gond lesz.


Neked egy-két baráti pofon kéne, meg valaki aki felráz. Mert nem, nem vagy depressziós. Egy kis idióta vagy, aki sajnáltatja magát, rinyál, picsog.

2017. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Te meg egy bunkó f4sz vagy, akit a való életben mindenki nagy ívből leszar, ezért ide jársz osztani az észt, hogy elhitesd magaddal, mennyivel jobb vagy másoknál. Pedig csak egy kis szánalmas szarkupac vagy.
2017. máj. 30. 22:12
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy szerinted az vagyok. Elfogadom az álláspontod.


Te sírtál itt, én reagáltam. Ha nem bírod a negatív kritikát, akkor fiam az életnek nevezett játékot nem neked találták ki. És mindig is egy szerencsétlen maradsz, pont emiatt. Sajnáltasd is magad nyugodtan, mert másra tényleg nem vagy jó. Életképtelen genetikai hulladéknak nevezik az olyat, mint te. Azért csak hogy lásd, igenis érdeklődést mutatva reagáltam: drukkolok, hogy egy nap megjöjjön az eszed (bár nem látok rá sok esélyt).

2017. máj. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Régebben tovább akartam tanulni, de már arról is letettem, mert mindenhonnan csak azt hallom, hogy hiába van valakinek 1 vagy több diplomája, úgyse lesz munkája és minimálbérért dolgozik valami proli helyen."


Nem kell minden butaságot elhinni....tanulj.:)

2017. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nem gondolom, hogy ostoba lennél, mert akkor nem tudtál volna ennyi gondolatot értelmesen kifejteni.

Nem biztos, hogy a képzettségednek megfelelő munkakörben helyezkedsz majd el, de az egyetem arra is jó lehet, hogy hasonló érdeklődésű emberekkel találkozz.

Ha leszbi vagy, összehozlak a leszbi barátnőmmel, de szerintem 19 évesen ezt senki se tudhatja.

2017. máj. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem kezd veled semmit. Csak és kizárólag te tehetsz magadért, és a pszichológus ehhez szakszerű útmutatást adhat! Szerintem megéri igénybe venni, azbingyenes lehetőséget legalább, viszont tényleg csak magadra számíthatsz.


Jobb életet akarsz?


Akkor tegyél érte! Tanulj a problémádról, tanulj megoldásokat hozzá, cselekedj!

Önismeret, önfejlesztés!

2017. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A 40%-os idiótán kívül mindenkinek köszönöm a választ :)
2017. máj. 31. 15:19
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Szóval felteszel ide egy kérdést. Várod a reakciókat. De ha a reakció negatív, mint az enyém, akkor azt inkább mégse kellett volna leírni. Értelek.


Ennyi erővel legközelebb írd oda a szöveg végére, hogy aki nem fényűző kommenttel jön, az ne írjon. Csak és kizárólag olyat fogadsz el, amit a pici agyad megtud emészteni. Ebbe a kritika nem tartozik bele. :D

2017. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!