Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az hogy nem tudok...

Miért van az hogy nem tudok beszélgetni senkivel?

Figyelt kérdés
Az osztályomban van néhány lány akivel néha beszélek de általában semmit sem tudok hozzászólni a beszélgetéshez. Nem tudok nekik igazán megnyílni ezért annyira nem is ismernek. Nem bízom annyira bennük hogy kinyíljak nekik. Szóval általában ők jól elvannak én meg csak ott vagyok. Sokszor szerintem el is felejtenek. Lesz nyáron egy osztálykirándulás amitől rendesen rettegek. Látom magam előtt hogy ki leszek hagyva mindenből és hogy milyen pokoli lesz. Persze ez nem biztos hogy így lesz de csak a legrosszabbra tudok gondolni amitől nap mint nap a sírógörcs kerülget. Mit tehetnék hogy ne érezzem magam teljesen egyedül?

2017. máj. 31. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Legyél nyitott, akár elkezdhetsz itt is beszélgetni emberekkel, sokan vannak innen hasonló helyzetben mint te.
2017. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzetedet. Az iskolában én is általában a felszínes témák "híve" vagyok. Egyszerűen nem tartom érdemesnek az ott lévő embereket arra, hogy bármilyen mély gondolatomat megosszam velük, mert ezek főleg depressziós gondolatok, és ezek szerintem csak rám tartoznak.

Én viszont eljutottam oda, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Mármint persze, beletörődni sem kell, és mindig lehet próbálkozni, ha olyan helyzet adódik, de hogyha nem ők, akkor majd lesz más, aki előtt megnyílhatsz. Én például olyan vagyok, hogy sosem ment úgy igazán az iskolában a barátkozás, összesen egy emberrel lettem olyan igazán jóba, de így utólag azt sem nevezném barátságnak.

Szóval ne aggódj. Az osztálykirándulás mennyi idő lesz?

És milyen helyre mentek?

Egyébként ezzel kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy persze, reméljük, hogy jól fogod érezni magad (mert miért ne éreznéd? Mi van ha épp lazább napod lesz?), de az sem baj, hogyha nem tudsz úgy elvegyülni a többiek között. Csak gondolj bele, ez nem lesz hatással az életedre olyan nagy mértékben.

Biztos vagyok benne, hogy jövőben te is találsz majd valaki olyat, akivel őszinte tudsz lenni. És hogyha perpillanat az a helyzet, hogy nem tudsz megnyílni az osztálytársaid előtt, annak nagyon sok oka lehet.

Szorongás, közös témák hiánya. Ezek sok mindenkivel előfordulnak. Én csak azt tudom mondani neked, hogy ne aggódj, úgyis lesz valahogyan.

2017. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Fiúzz be és nem is kell más partner :)
2017. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
olvass
2017. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat.A kirándulás egy hetes lesz és a Balatonra megyünk. Nevezhetném inkább nyaralásnak is. Belegondolva tényleg csak egy apró probléma és ha félre tenném a depresszív gondolatokat és feltalálnám magam akkor ez egy egész jó nyaralás is lehet.
2017. máj. 31. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!