Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ezeket, hogy tudnám mostmár...

Ezeket, hogy tudnám mostmár tényleg legyűrni? Hosszú, komor, és nem valami szép.

Figyelt kérdés

24(F) éves vagyok és nem szeretem magam egyáltalán.

Mindenki azt mondta nekem, hogy sose leszek képes dolgokra és, hogy nem vagyok "jó" (legalábbis én így értelmeztem).

Ezek természetesen egy idő után bennem maradtak és felhúztam magamnak egy pár szép magas mentális gátat. Nem merem mások előtt magamat adni, mert szégyenlem magam azért ami, amilyen vagyok. Semmi se okoz igazán örömet, ha okoz is akkor az nagyon gyorsan elillan ,de a legkisebb és legnevetségesebb dologtól a föld alá kívánom magam, és ezt teljes komolysággal. Baráti társaságom nincs mivel ezek miatt valamiért tudatosan megpróbálom kizárni az embereket. Természetesen ezek magával vonták a folyamatos letargiát és depressziót, ami szerintem már vagy 7-8 éve megyeget.

Egy pár napig valami feldobott nemrég és kezdtem jobban érezni magam és motiváltabbnak, vannak céljaim már utánuk is megyek, és objektívan felmérem magam és a helyzetemet. Nagyon sokszor tudom, hogy van amitől nem kellene tartanom, hanem utána mennem , de akkor megjelennek ezek a a falak.Annyit jutottam előre, hogy fel tudom mérni a helyzetemet objektíven, de ezek a "nem vagy jó, röhögnek rajtad" mindig legyűrnek. Tudom, hogy ezt egyedül kell megoldanom, mert akkor lesz tényleg jobb.


Ezeket a gondolatokat hogyan tudnám megszüntetni mostmár végleg?



2017. jún. 5. 22:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Keress valami pszichológust, hátha te sikerrel jársz.!
2017. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem igazán hiszek abban, hogy bármi segítséget kaphatnék onnan. És úgy érzem, hogy ezt egyedül kell megoldanom.
2017. jún. 5. 22:33
 3/18 anonim ***** válasza:

Én is úgy éreztem, már 7 éve úgy érzem, de kevés vagyok hozzá. És talán egy pszichológus is kevés hozzá. Pont ma gondolkodtam rajta, ki az akit érdekel a másik nyomora, úgy teljesen igazából? Ki az, aki segíteni akar őszintén? Te kíváncsi vagy egy idegen ember nyomorára minden kis apró gondolatára?

Magán meg mégis hogy képes segíteni az ember. Én vagyok aki generálja a problémát nem fogom észrevenni hogy mit csinálok rosszul amikor már annyiszor átrágtam és próbáltam változtatni de semmi sem változott.

2017. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

És az élet elszáll, úgy hogy észre sem vesszik. Elb@*sztam rengeteg időt és lehetőséget az életemből, és ha nem változtatok valamin ez továbbra is így fog menni.

Holnap van a szülinapom. ELb*s@tam. Régen szerettem, ma már gyűlölöm a szülinapomat.

2017. jún. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21 éves leszek, azt mondják az ember élete 7 évenként változik. Ha nem így, és továbbra is csak a szart fogom kapni, csak a szart fogom csinálni magamnak akkor inkább nem folytatom mert belefáradtam.
2017. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Te még fiatal vagy hozzám képest, meg semmit se basztál el...én nemrég mentem egyetemre, sose voltam jó mindig azt mondták..mérnöki szakon én mégse bukdácsolok az a vicces az egészben. Emiatt valamiért szorongani is kezdtem hiszen nekem már társadalmi elvárás szerint lassan házasodnom kéne..pedig eddig 1x voltam szerelmes akkor is csak azt kaptam, hogy "nem erre számítottam".


Ha adhatnék egy tanácsot így ...egyik elcseszett a másiknak...próbálj objektív lenni magad felé...minden lépésedet nézd át,mintha egy harmadik fél lennél így könnyebb megtalálni a problémád gyökerét....és kapaszkodj olyan motivációba amilyenbe csak tudsz.

2017. jún. 5. 22:47
 7/18 A kérdező kommentje:
Mellesleg boldog születésnapot, így előre.
2017. jún. 5. 22:48
 8/18 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg érdemes lenne felkeresned egy pszihológust. Attól mert segítséget kérsz, még te oldod meg a problémáidat. A pszihológusra tekinthetsz úgy mint egy "barátra", akivel megbeszélheted a dolgokat, kivülállóként jobban átlátja a helyzetet, tanácsokat ad, de nem mondja meg mit csinálnj, megpróbál rávezetni a megoldásra.


Aztán ott van még a kognitív és viselkedésterápia, hinned sem kell benne, attól még működik.


Persze ez sem egyik napról a másikra fog eredményt hozni, de ha tényleg változtatni akarsz, akkor kitartó leszel.

2017. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem igazán hiszem, hogy gyógyszerekkel és egy ksi beszélgetéssel megoldódna....


De mindenesetre köszönöm a választ

2017. jún. 5. 23:05
 10/18 anonim ***** válasza:

Köszi.

Próbáltam ezt tenni, mindig ezt teszem, analizálom magamat amennyie tudom de az életem ugyanott tart. Üres vagyok már, belefáradtam mindenbe, én egész életemben nem fogok annyit elérni mint amit más 21 éves korára elér, foghatnám sokmindenre családi háttér stb. de aki képes rá az ki fog törni úgy látszik én kevés vagyok hozzá mert visszahúz valami, a saját démonjaim... hiába változik a környezetemben valami, költözök el váltok lakóhelyet a belső üresség nem szűnik, és a legszomorúbb hogy ha mélyen elgondolkodok fogalmam sincs hogy mit akarok az életben, sokszor már semmit se..

2017. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!