Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti is szoktátok így érezni...

Ti is szoktátok így érezni magatokat? Ha igen találtatok rá megoldást? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Már egy ideje olyan érzéseim vannak amiket nehéz megfogalmazni de azért megpróbálom. Szóval hosszú ideje egyfajta ürességet, magányt és magát a semmit érzem már ha az lehetséges. Mivel középiskolás vagyok mint a társaim én is elkezdtem a jövőmön agyalni. Mások már mindent pontosan tudnak velem ellentétben. Én sehol sem tudom elképzelni magam, olyan mintha semmihez sem értenék ezáltal semmit sem tudok kezdeni magammal. De ezt a fajta ürességet nem csak ebben a témában érzem. Mindenhol ott van, ködfátyolként nehezedik rám. Mikor a suliban vagyok és a barátaimmal vagy egy másik társasággal beszélgetek mindig kívülállónak érzem magam és nem tudok elmélyedni a társalgásban hanem mindig a többiek reakcióit fürkészem, a szavaik mögöttes tartalmait elemezgetem és csak hallgatom a szavaikat. Egyszerűen nem tudom nem odaillőnek érezni magam. Olyan mintha egy dohányzó társaságban én lennék az egyedüli aki nem cigarettázik. De ez a semmi érzésem otthon is jelen van. Például mikor eltervezem, hogy a hétvégén miket fogok csinálni semmit sem valósítók meg inkább zenét hallgatok vagy azt sem miközben a gondolataim egy regényötlet, elképzelt beszélgetések, a föld jobbátétele és mindenfélék körül cikázik. Lehet, hogy csak egyszerűen lusta vagyok, de nem hinném. Mintha csak egy elhalványult fekete-fehér fotó lennék egy színes képekkel teli fotóalbumban. Már semmit sem tudok csak annyit, hogy gondolkodom tehát vagyok.
2017. jún. 14. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Játsszunk olyat, hogy az írhat csak ide, aki linkeli egy másik elkeseredett srác költőien megírt postját.

Ez az easy mód.

2017. jún. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia,az utóbbi időben rajtam is megjelent ez a fajta érzés.Eredetileg a jóformán hiperaktív személyiségem egyfajta depresszióba esett és hirtelen az összes "kapcsolatomat" leépítettem,megmaradtam magamnak,mert nem találtam helyet magamnak.Nem a társaság a hibás,mert valójában megpróbáltak nyitni felém,de én egyre inkább lefele estem a lejtőn,a kezdetleges elnyúlt bambulások csakhamar teljes elszigetelődéshez vezetett,azonban később elkezdtem azon gondolkodni,hogy mi juttatott el ide..nos a választ nem találtam meg,de ma már túl vagyok,ezen a kb 3 hónapot felölelő időszakon.Véleményem szerint kisebb nagyobb mértékben de minden tiniben jelentkezik ez a dolog,a "vajon értelmes életet élek?" vagy a " hol van a helyem?" esetleg a "ki lehet az ideális partner nekem?" és az örök klasszikus "ki vagyok én?",ilyenkor sokan érzik magukat üresnek,azt hogy ők esetleg "defektesek" a többihez képest és szerintem ez okozhatja a magányt,az ürességet és a különc érzést ami éppen téged emészt.Lehetséges,hogy nem ezzel van a problémád, vagy számodra egy teljesen idegen dolgot írtam le,de ha tudsz gondolkodj el rajta és húzz párhuzamot(ha találsz).

Számomra a dolog úgymond abba maradt a sok sok gondolkodásra amire volt időm,egész jól megismertem magam(kicsit furán hangzik ,de igaz) és így megtaláltam a helyem,a céljaim és hogy mi tesz boldoggá.(nem kellett nagy dolog,akár egy fél liter Mizo tejeskávétól már "boldogabb" vagyok. :D )

Remélem hamar megoldást találsz a bajodra,mert már biztos a barátaid is várnak vissza téged,a társaságukba,aktív résztvevőnek :)Üdv:Lovag.com 17/F

2017. jún. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!