Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindenem megvan, vagy lehet,...

Mindenem megvan, vagy lehet, hogy mégsem?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, egészségesen élek, nincs gond a külsőmmel, sőt sármos pasinak gondolom magam, és a lányok túlnyomó része is osztozik a véleményemen (:D) . Nincs önbizalom hiányom, nem okoz problémát az ismerkedés, barátok, vagy barátnő szerzés. A családom anyagi helyzete is átlagon felüli, így sok dolgot megadhatnak nekem. (Extra nyaralások, saját autó, stb. luxus dolgokra gondolok). Mégis néha magányosnak érzem magam. Ilyenkor egyszerűen egy személlyel sem érzem olyan erősnek a kapcsolatunk, hogy megoszthatnám vele a félelmeim, problémáim. Röviden annyi, hogy nem tudok senkiben sem maximálisan megbízni.

Azt gondolom, hogy csak felületesek a kapcsolataim. Hiába álltak ki mellettem, keresnek, mégis bemesélem magamnak, hogy bizonyos okok miatt vannak ezek a kapcsolatok. (Mindenki akar valamit..) Barátnők terén is hasonlóan gondolkozom. Próbáltam már plázacicával, meg kis félénk lánnyokkal is, de egyszerűen senkibe sem tudok megbízni. (A plázacicák között is találtam igazán értékes lányokat, de nem segített. A félénk lányok nagy része meg el sem meri hinni, hogy pont őt akarom, és az önbizalomhiányuk miatt válnak a dolgok rosszá.)

De miért? Nincs olyan dolog amiben valaki nagyon hátráltatni tudna, még akkor sem ha nagyon titkos dolgokat tudna rólam. Nem félek attól sem, hogy más mit gondol, csak a tudat, hogy valaki nekem fontossá válik és elárul.. Pedig semmi veszítenivalóm nem lenne.

Olyan mintha lenne egy szerencsejáték, ami ha nyersz akkor kapsz valamit, ha pedig vesztesz, annyit mond a gép, hogy vesztettél, de nem vesz el semmit, ami fontos, és újra játszhatsz. Én meg az lennék a játékban, aki azért nem játszik, mert a gép közölheti, hogy ez a kör bukta volt. Totális logikátlanság a részemről...

Ezt hogyan lehetne leküzdeni? Tudom, hogy a párkapcsolataim esetén a szakítás 95%-ban miattam van, hiszen milyen az a kapcsolat, ahol nincs meg a bizalom?

Barátokkal annyiban könnyebb, hogy ott nem kell megszakítani a dolgokat attól függetlenül, hogy nem bízuk bennük maximálisan.



2017. jún. 18. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon sajnállak, komolyan... Na jó, nem is.
2017. jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
és most azt várod, hogy sajnáljunk?
2017. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy világrengető problémáim vannak. Nemes egyszerűséggel nekem ez okozza a gondot, ezt akarom megoldani. Sajnálatot amúgy sem kértem, azzal nem megyek sokra. Tanácsoknak jobban örülnék.
2017. jún. 18. 18:11
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
bőröd alatt is pénz van, és sajnálsz kiadni 5-10e Ft ot egy pszichológus szakembernek, aki több mint való érdembeli tanácsot tudna adni, mint egy noname oldal.
2017. jún. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem a pénzzel van a probléma, csak tudjátok milyen az ember...

Először saját maga akarja megoldani a problémáit, majd csak a legvégső esetben fordul szakemberhez.

Nem érzem még annyira rossznak a helyzetet, és ezek az átmeneti időszakok sem olyan hosszúak.

Persze ha nem változik a helyzet, akkor nem lesz más választásom.

2017. jún. 18. 20:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne barátkozz olyan emberrel akinek nincs "gerince",mert csak ez lesz a vége!

És igy sosem lesz igazi barátod,csak haszonlesö...

'Nézz nyugodtan a jövőbe, naivan, mindenféle előítélet nélkül. Add meg a bizalmat, és a sors viszonozza majd neked'

Bizalmat visszaadni nem, csak elvenni lehet.

2017. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
A gazdagság átka...ahogyan az megvan a szegénységben is. Az egymástól anyagi helyzeteikben különböző emberek belső világára sajnos a társadalmi ranglétrán elfoglalt helye sajnos rányomja a pecsétjét, gyakorlatilag azonosul ezzel a legtöbbje. Ezért is van, hogy a különböző társadalmi rétegek elkülönülnek egymástól, mivel kölcsönös a bizalmatlanság mindenkinek a maga szemszögéből tekintve. Ez annyira mélyen van az emberekben, hogy hiába kerül másik rétegbe x időre, belül azonosulni azzal maradéktalanul nem tud, még ha el is hiteti magával. Az első komolyabb konfliktushelyzetben azonnal kibújik a szög a zsákból, hiába töltött akár egy évtizedet is a másik oldalon az egyén. Ez van, ilyen az ember. Szakemberre szerintem nincsen szükséged, egyrészt mert nem komoly a probléma, másrészt mert elég intelligens vagy ahhoz, hogy észrevedd a problémát annak kiváltó okával együtt, így kezelni is tudod. Figyeld az embereket, olvass némi pszichológiát és próbált független szemmel vizsgálni azt akivel baráti vagy párkapcsolatba kerülsz, így elkerülhetsz pár nagy pofont az élettől, de nem maradsz egyedül sem.
2017. jún. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Azoknál próbálkozz akik leszrják, hogy gazdag, szép egészséges vagy.

Ők el tudják dönteni józan elmével, hogy kivel élik le az életüket.



Amúgy meg állítom itt a válaszolók fele pszichiológus vagy van a családjukban/rokonságukban.

Annyian írják, hogy már kéne neki rövidítés.

2017. jún. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8.

A válaszod felettébb hasznos, főleg hogy alapvetően arra utal a kérdés hogy nem nyíltan a pénzére törnek a kérdezőnek, hanem esetlegesen hátsó szándékkal. Tudod, az pont úgy néz ki kívülről, hogy pont lesz@rja az aktuális anyagi helyzeted, vagy hogy milyen szép vagy. Az emberek ugyanis wgy bizonyos cél elérésének érdekében hajlamosak másnak mutatni magukat mint amik, illetve nem valós érzelmeken alapuló kapcsolatokba belemenni. Egyszóval a válaszod rendkívüli bölcsességről, élettapasztalatról tanuskodik.

Igen, könnyen megeshet hogy ezt a kategóriát nagyobb valószínűséggel nézik pszichológusok, pszichiáterek vagy egyéb terapeuták, mint pékek, műkörmösök vagy kisiskolások. Köszönjük, Emese.

2017. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elsősorban nem a pénzről van szó, hanem mindenről.

Néha elgondolkozom azon, hogy az aktuális barátnőm vajon akkor is szeretne, ha nem így néznék ki, vagy kevesebb pénzem lenne? Megint paradox a helyzet hiszen én sem biztos, hogy lennék az adott lánnyal ha nem úgy nézne ki ahogy, hiszen mind a külsőjét és a belsőjét is szeretem. A kettő pedig elválaszthatatlanul együtt jár. Mindkettő fontos egy bizonyos szintig.

Vagy akkor is szeretne ha történne velem valami? Kitartana mellettem?

Ismét felesleges kérdések hiszen úgyis az adott helyzet döntené el, és nem az számít, hogy mit mond most.


Barátok esetén pedig szintén végtelen a haszon tárháza.

Van akikről azt hiszem, hogy azért lógnak velem, hogy picit népszerűbbek legyenek az átlagnál, és általam keresztül sok ismerősre tegyenek szert.

Olyanok is vannak, akik apró szívességeket szoktak kérni. Olyanok is, akiknek mintha én lennék a tanácsadójuk. S még sorolhatnám.. szóval valamilyen módon mindenkiből kitudok nézni egy adott vágyat, amit általam akarnak elérni.

Persze megint hülyeség a dolog hiszen én is szoktam kérni, kapni is szoktam.

Haragszom is magamra hiszen úgy kezelem magam, mintha én más lennék közben ugyanolyan, vagy jobban felszínes.


Nyilvánvalóan lehúzó emberekkel meg nem tartok kapcsolatot, azért azt észreveszem ha csak tényleg arra alapul a kapcsolat.

2017. jún. 19. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!