Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha magányos vagy, annak mi az...

Ha magányos vagy, annak mi az oka?

Figyelt kérdés
Félsz az emberektől? Te választottad vagy az egyedüllét választott téged? Nincs szükséged barátokra/kapcsolatra? Esetleg nem tudsz megbízni senkiben sem?

2017. júl. 1. 18:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Külföldön rekedtem; az itteni magyarok olyanok, amilyenek. Gondolom, mint külföldön mindenütt. Persze, próbálkozom. Ahogy tudok, itt se vagyok.


A nem magyarok között néha akad egy-egy ezeréves ember, akivel érdemes beszélgetni, a fiatalabbak úgy általában ostobák, korlátoltak. Elérte a liberális tanreform a célját, a 60-as évektől.


Színesekkel csak kényszerből érintkezem, ha elkerülhetetlen.


Magányos nem vagyok, csak egyedül. Hála az internetnek, elérek egy csomó értékes tartalmat.


Nem féltem én soha az emberektől, még fegyverestől sem. Egyre inkább úgy néz ki, hogy mintha semmit se választottam volna, minden csak úgy alakult, ahogy. Szükségem lenne barátokra, de nem akárkire, és nem akárhogyan.


Hát igen. Minden okom megvan rá, hogy ne bízzak meg senkiben. Nem lennék normális, ha máshogy gondolnám. De nem is biztos, hogy a barátsághoz kell a bizalom. Vagy igen?


Köszönöm, hogy elgondolkodtattál.

2017. júl. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Leginkább osztályközösségben érzem magam magányosnak,de ott nagyon. Hiába van ott egy barátnőm, őt nem nagyon érdekli,ha én egyedül vagyok,tehát úgy érzelmileg nem számíthatok rá. Sok felszínesnek tűnő ember van az osztályban , és így nem látom értelmét egy barátságnak. Nem mindig csak bolondozni szeretnék, jó lenne valamilyen értelmes tartalomról beszélni...

Sokszor egYedül ülök, osztálykirándulásokon egyedül vagyok buszon is...

Van párkapcsolatom, egy szinte tökéletes... Párom és mások szerint (munkahely) jófej vagyok stb. Úgy érzem,az iskola bezár, és utálom a korlátokat.

2017. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Tulsagosan ronda vagyok. Undorodnak tolem az emberek, igy persze maganyos vagyok.


28/F

2018. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem járok el sehova évek óta, nem tudom, hova menjek, nem érdekel semmi, aminek mentél ismerkedni lehetne vagy elmenni valami ahhoz kapcsolódó klubba... A volt barátaim kikoptak mellőlem, elköltöztek, megváltoztak, stb... Egy kicsit félek is az emberektől, de már nem annyira, mint mondjuk tinédzser koromban. Az utóbbi években hiába próbálkoztam barátkozni, csak olyan emberekbe botlottam, akivel nem éreztem azt a közös hullámhosszt, aminek mentén kedvem lett volna az illetővel barátságot kötni.
2018. jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Nos én nem félek az emberektől de amilyen ma a legtöbb ember inkább maradok egyedül ezt én választottam.De mivel a jelenlegi helyzetemben nemigen találkozhatok magam fajta emberrel így néha rám talál a magány.barátok nélkül jól meg volta meddig is de néha hiányzik egy jó beszélgetés esetleg a problémáim megvitatása.Párkapcsolatot szeretnék de az első mondatban leírtak miatt sajnos még nem sikerült.Az emberekben nem bíztam sosem .Olyan"mindig is egyedül"típus vagyok persze néha reménykedek hogy majd megismerek olyan embereket akiket megkedvelek és ez máshogy lesz aztán ráébredek hogy ez nem az a történet.
2018. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Egész egyszerűen szeretek egyedül lenni. Nem mindig volt ez így, volt egy haveri (nem baráti) köröm, de egy idő után valahogy egyre kevésbé volt igényem a társaságukra és mivel egyedül jobban éreztem magam, így már jópár éve abszolút nem is találkozom velük. Sőt, továbbmegyek, amennyire megoldható, a családtagjaimmal is megpróbálok minél kevesebb időt eltölteni, hogy többet lehessek egyedül. Ez általában sikerül is. Sokszor, mikor épp semmi dolgom aznap, akár egy egész napra is eltünök otthonról túrázni, sétálni, csavarogni egymagam és annál jobb nincs. Amúgy önbizalomhiányos is vagyok és nem is igazán szeretek ismerkedni. Azt nem mondom, hogy félek az emberektől, de ha lehet, inkább egyedül töltöm az időm. Jobb így, a legjobban az tetszik benne, hogy a magam ura vagyok és senki nem szól bele a dolgaimba. Ja és amúgy barátnőm sem volt soha! Ugyan egy darabig szerettem volna társat, de már az sem érdekel, ha életem végéig egyedülálló maradok. Megszoktam és tökéletesen megfelel ez így nekem. Lehet, furán hangzik, de én ilyen vagyok! 37/f
2018. márc. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én akkor lettem úgy igazán magányos, mikor elkerültem otthonról és Bp-re költöztem az egyetem miatt. Általában azt látom meg hallom mindenkitől, hogy szuperül teltek az egyetemi évek, átbulizták, életre szóló barátságok születtek, stb... Hát, ezek szerint én egy rohadt nagy kivétel vagyok. Sose volt sok barátom, és az utóbbi időben sajnos egyre kevésbé vagyok társasági ember. Meguntam, hogy mindig én keresem az embereket, ők meg engem soha. Így most elég magányos időszakom van, de próbálok nem depressziós lenni. :D Pedig jófej vagyok, de aki nem szavaz nekem bizalmat, azzal nem tudok mit kezdeni. Mondjuk én alapból introvertált vagyok, de ettől még szükségem van barátokra. Olyan igazán jó barátom viszont már nagyon régóta nincs.
2018. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!