Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindenkinek van az életében...

Mindenkinek van az életében egy fordulópont, mikortól sokkal jobbra vagy éppen rosszabbra fordul az élete?

Figyelt kérdés

Vagy ez hülyeség?

Hosszú évek alatt azt vettem észre, hogy azok az emberek akik például az iskolában kirekesztettek voltak, vagy éppen abszolút nem tanultak, esetleg rondák, félénkek voltak azoknál előbb utóbb, de elkezdett gördülni az élet. Eltudták végezni a sulit, lettek barátaik, megtalálták önmagukat, jó munkahelyük/hivatásuk lett, még az olyan is akiről képtelenség volt azt hinni, hogy lesz barátnője, az is már megházasodott, esetleg gyereke lett.

Lehet rosszindulatúnak vagy irigynek tűnök, pedig nem áll szándékomban. De ahogy végignézek az életemen, sokszor átgondolva a dolgokat, nekem soha nem jött össze semmi. Legalábbis mióta kikerültem az iskolából úgy 10 éve. Csalódás, magány, rossz munkahelyek, frusztráltság, depresszió, őrlődés. Pedig teljes mértékben úgy látom, hogy azért tettem a dolgokért, nem csak a seggemen ültem. Tehát van valami spirituális ökörség, valamilyen törvény ami miatt nekem nem lehet jó, vagy ezt csak a depresszióm végett látom így? Ezt kell megtapasztalnom az életben? A magányt, a keserűséget?



2017. júl. 2. 22:25
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#10 Én úgy látom, hogy manapság rettentően nehéz barátokat találni. Még tinédzserként csak-csak, de lassan a 30-hoz közeledve? Mikor a legtöbb ilyen korúnak már vagy komoly kapcsolata van, vagy családja. Illetve nagyon szűk az a réteg, aki bevenne a megszokott társaságukba. Minek? Hogy dajkáljanak, pótkocsinak? Interneten meg szerintem még nehezebb kapcsolatot teremteni. Többek között ezért is vettem rá magam, hogy kiírjam ezt a kérdést, mert teljesen egyedül érzem magam. Internetes ismerkedések folyamatosan kudarcba fordulnak, és úgy veszem észre, hogy tulajdonképpen rohadtul nem kíváncsiak az emberek egymásra. Még a közös érdeklődési körben sem igazán. Mindezzel a tarsolyomban, meg hogy találjak magamnak párt? Szia! Nincsenek haverjaim, életcéljaim, fogalmam sincs mi lesz belőle, 28 évesen a szülőkkel lakom. Jó ajánló levél. Anyámmal jóban vagyok, de vele sem lehet mindent megbeszélni, illetve ő csak tényleg a szülő feladatát lássa el, talán egy kicsit túl sokat is beszélgetek vele, nyilván azért mert nincs más. Sajnos nincsenek testvéreim.


Most nyivákolásnak hat, de úgyérzem olyanok szoktak ezzel megvádolni, akik még csak kicsit se voltak hasonló helyzetben. Rendesen elcsesztem, de nagyon szeretnék már ebből kitörni, nem egy negatív, ember utáló személyiség vagyok. Legjobb lenne megtalálni a hivatásom, hogy mihez értek, mivel szeretnék foglalkozni. Nap 24 órájában ezen agyalok, de nem jön semmi ötlet. Pedig ha ezen nem változtatok, akkor a többi dolgot sem fogom soha helyre rakni.

2017. júl. 4. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!