Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez normális? Minden nő így...

Ez normális? Minden nő így érez? (20l)

Figyelt kérdés

Általános iskolás korom óta bántanak. Néha nem csak verbálisan. Sajnos elkövettem egy hatalmast bűnt, amit a férfiak nem tudtak soha megbocsátani nekem: csúnyának születtem.


Azóta próbálok változni. Lefogytam, eljárok edzeni és minden nap 1.5 órát készülődök reggel: hajformázás, divatos öltözködés, erős smink. Amíg régen én voltam az undorító, csúnyácska, félénk lány, addig ma inkább csinosnak tartanak és néha-néha bepróbálkoznak nálam.


Még ma sem fogadtam el magam teljesen. Van egy listám arról, hogy milyen plasztikai műtéteket kellene elvégezni, hogy végre jól érezzem magam, és merjek emberek közé menni. Amikor nem otthon vagyok állandóan azt figyelem önkéntelenül, hogy milyen emberek és hányszor csekkoltak le. Ha kevesebbszer, mint általában akkor egy értéktelen sz.r vagyok, ha többször, akkor szuper..vagyis lenne, de biztos csak azért néztek rád-gondolom magamban- hosszan és néztek rád újra meg újra, mert nem látták, hogy oldalról nagyon nagy az orrod, és, hogy nincs semmi alakod valójában.


Néha bepróbálkoznak, néha leszólítanak utcán is, de nem merek semmilyen kapcsolatba belemenni, hiszen úgyis kiderülne, hogy az egyetlen ok, amiért szóba álltak velem, nem is valódi, mert nem vagyok természetesen szép. És akkor majd elhagynak, vagy megcsalnak vagy csak úgy bánnak velem, mint egy utolsó senkivel. Legalábbis a (nő) ismerőseimmel ez történik..


Állandóan szorongok, nincs egy perc nyugalmam. Szorongok a tömegközlekedésen, a boltban, az egyetemi előadáson..A nők tényleg csak ennyit érnek? Úgy érzem magam, mint ha nem is emberként tekintenének rám, hanem valami emberalatti dologként, aminek nem fontosak a gondolatai/érzései, csak nézzen ki jól, mert az a dolga, legyen jó érzés ránézni, vagy inkább ne is létezzen. Soha sem hallgatnak végig, nem vagyok kompetens semmiben, önmagáért nem érdekes semmi, ami velem kapcsolatos és a legjobban az fáj, hogy ezt azok (is) csinálják, akik elvileg 'szeretnek' és 'különlegesnek' tartanak.


Szedek gyógyszereket, amik segítenek, tompítják a szorongást és a fájdalmat. Viszont az a probléma, hogy akkor is tompává tesznek, amikor teljesítenem kellene pl. érettségi, egyetemi vizsgák.


Én tudományos pályát akartam, és minden esélyem meg volt rá, hiszen kitűnő tanuló voltam, egészen addig, amíg ez a földi pokol el nem kezdődött és gyakorlatilag az évek magánya, megaláztatása után egy üres, használhatatlan roncs lettem.


Szóval valamilyen szinten minden nő ezt érzi? Hogy állandóan jól KELL kinéznie, mert különben nagyon rosszul bánnak vele és semmibe veszik (a nők is)? Vagy csak én lettem ilyen 'defektes' és túlérzékeny? Mit csináljak, hogy végre vége legyen? Vagy ez valami kimondhatatlan tabu, amivel minden nőnek együtt kell élnie? Nem értem..



2017. júl. 7. 21:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%

Férfiként írom, hogy ez biztos nem normális. Ha bepróbálkoznak páran, akkor csak nem vagy olyan csúnya. Vannak lányok, akik felnőtt korukra "érnek be", akkor virágoznak ki. Másik fiatalon gyönyörűek, és ilyenkor csúnyulnak meg.

Én kíváncsi lennék, hogy hogy nézel ki, hogy ennyire nincs önbecsülésed. A gyerekek sajnos kegyetlenek, és talán az a bántalmazás túl mély nyomot hagyott benned.

2017. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
23%

Jaj, szegénykém! Mennyit agyalsz feleslegesen!

Én nagyon sok férfival dolgoztam együtt, rengeteg férfit ismerek, és ez a tapasztalat született meg az évek során:

A férfiak számára minden vékony nő szép. Teljesen mindegy, ha esetleg ronda mint egy bányarém, nem számít. Csak legyen vékony. Azt írod, hogy lefogytál, edzeni jársz. Innentől kezdve szép nő vagy, teljesen feleslegesen aggódsz!

Persze, lesz olyan pasi, akinek nem fogsz tetszeni. De ez normális, nincs olyan nő, aki mindenkinek tetszik.

Még Palvin Barbi sem tetszik mindenkinek!

Ne plaszikai sebészen agyalj, inkább menj el egy pszichomókushoz.

2017. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
30%

:D a 3. bekezdés negyedénél feladtam az olvasást rögöve :D

No comment.

2017. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nagyon nevetséges. Féltem, hogy ilyen kommentek fognak jönni..Egyszerűen nem tudok máshogy gondolkozni. Ha nem felelek meg, akkor nem érek semmit.
2017. júl. 7. 21:37
 5/33 anonim ***** válasza:
33%

Már nem azért, de azzal kezdted a szöveget, hogy általános óta bántanak, aztán leírtad vagy 8-szor, hogy amúgy mindenki megnéz meg csomóan bepróbálkoznak nálad az utcán is, stb. És semmi olyat nem írnál, amiből az jönne le, hogy most is úgy bánnának veled, mint anno.

Szóval nem igazán értem, mi bajod.

2017. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%
Ez borzasztó. Nem, nem érez így minden nő, én legalábbis kivétel vagyok.:-) Voltam csúnya serdülőkoromban, szódásüveg-szemüveggel, nagy orral, 40 kilósan, aztán voltam jó alakú, dögös, de ugyanúgy nagy orral, nem kifejezetten szép arccal, és voltam túlsúlyos is. Viszont sose érdekelt különösebben, vannak barátaim, okos vagyok, művelt és jó humorú, erősen hajlamos az öniróniára, sok minden érdekel, így aztán mindig elfogadtam magam olyannak, amilyen vagyok, ez pedig kisugárzik.:-) Mindig voltak érdeklődők, akkor is, amikor külsőleg abszolút nem voltam topon. Kaptam persze beszólásokat is, vannak, akiket nagyon irritál, ha valaki látványosan jól érzi magát a bőrében, nem foglalkozik mások véleményével, és egyáltalán nem óhajt senki másnak, csak önmagának, a saját értékrendjének megfelelni, ezeket viszont egy könnyed mosollyal elengedem a fülem mellett.:-) Van párom (16 éves korom óta mindig volt, rövid szünetekkel), családom, hobbim, jó munkám, elégedett vagyok az életemmel. Nem tudom, milyen úton-módon tudnád azt elérni, hogy szeresd önmagad úgy, ahogy vagy, értékeld megfelelően a jó tulajdonságaidat, és ez látsszon is rajtad, legyen önbizalmad. Talán önismereti csoport, önbecsülés tréning, valami egyéb pszichoterápia segíthetne, ha te már gyógyszereken élsz, akkor elég súlyos a probléma ahhoz, hogy szakember segítségét kérd. Ne mások visszajelzéseiből építkezz, az önbizalom belülről fakad, teljesen független attól, hogy mások mit gondolnak.
2017. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
3%

5-ös 77 %-os NEM EZT írta!!!


Nem azt írta, hogy CSOMÓAN, és nem azt, hogy MINDENKI!


Azt írta, h "NÉHA bepróbálkoznak", ami nem is csoda, ha úgy néz ki, mint egy útszéli az 5 vödör sminktől...


És nem kedves Kérdező: nem normális. Egyáltalán nem. Normális nők nem így éreznek ahogy te, és nem is így gondolkoznak magukról, ahogy te. Tehát egyértelműen nem normális.

Mellesleg a csúnya nők is elkelnek..

2017. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
5: Régen bántottak, amikor csúnya voltam. Azóta megváltozott a külsőm és most már inkább szépnek tartanak. De a szorongás nem múlt el. Azért írtam le ennyiszer, hogy rám néznek néhányan, mert ez nagyon zavar engem és szinte elviselhetetlen szorongást okoz és kíváncsi voltam, hogy más nők is ezt érzik-e.
2017. júl. 7. 21:52
 9/33 anonim ***** válasza:
24%
ma 21:41-el TELJES MÉRTÉKBEN egyetértek!
2017. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
4%

Én sem vagyok valami szépség, átlagos/átlag alatti kinézetem van, de soha nem sminkeltem. "Néha bepróbálkoznak, néha leszólítanak utcán is, de nem merek semmilyen kapcsolatba belemenni, hiszen úgyis kiderülne, hogy az egyetlen ok, amiért szóba álltak velem, nem is valódi, mert nem vagyok természetesen szép." Pont ezért.

Amúgy az előző válaszolóknak, akik azt írták, hogy ha bepróbálkoznak egy lánynál, akkor nem lehet annyira csúnya: nálam is próbálkoztak páran, olyan srácok, akik nálam szebb lányoknál is próbálkoztak, de nem jártak sikerrel. Elég sz.rul tud esni, ha tudod hogy valaki csak "jó lesz ez is, ha más nincs" alapon érdeklődik irántad. Nyilván nem tudom, hogy a kérdezővel is ez történt-e, de ha igen, az megmagyarázza a szorongást.

2017. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!