Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem szeret senki?

Miért nem szeret senki?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, ebben a korban rajtam kívül szinte mindenki párkapcsolatban van, jó barátságokat ápol, én meg itt vagyok egyedül, a négy fal között (hónapok óta szó szerint). Nem keres senki sem, a Facebook-om is teljesen eseménytelen, mindenki más meg rakja fel a képeket, amikről süt a boldogság. Hogy irigy vagyok? Valahol igen. Nekem sosem adatott meg az, hogy igaz barátaim legyenek, valamint párkapcsolati téren is elbánt velem az élet, a lányok levegőnek néznek. Rossz, hogy nincs kihez odabújni. Elismerem, tele vagyok gondokkal, de attól még a szeretetet én is megérdemlem, pláne, hogy nálam érzőbb szívű ember nemigen van (talán a természet ezzel kompenzálta a kevésbé előnyös külsőmet). Mielőtt valaki azt javasolja, hogy mozduljak ki, elmondanám, hogy ez nem olyan egyszerű nekem. Rosszul leszek, ha nagy tömegbe kell mennem, meg amúgy is pénz kell szinte mindenhez, mi meg eléggé a létminimumon élünk. Hm, a család... Na, az megér egy külön misét. Itt sem érdeklek senkit sem, anyám is szabályosan leráz, ha el akarom neki mondani a dolgokat, amik engem bántanak, még azt is megkaptam tőle, hogy energiavámpír vagyok. Az egyetlen menedékem a nagypárnám, abba legalább bele tudom sírni magam.


F


2017. júl. 17. 08:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

"a szeretetet én is megérdemlem, pláne, hogy nálam érzőbb szívű ember nemigen van"

igen minden magánytól szenvedő ezt hiszi, hogy ő milyen érzelmes és neki igenis jár a szeretet!

de mire fel?!

honnan tudod, hogy nálad nem igen van érzelmesebb, amikor neked senkid sincs? senkit nem ismersz behatóan!

dobálózni tudsz nagy mondatokkal, de közben csak egy szeretetre kiéhezett magányos ember vagy!

ezt nem bántásból mondom!


ha akarsz barátokat, kapcsolatot, ahhoz igenis tenned kell!

és nem, NEM JÁR A SZERETET! ahhoz, hogy olyan szeretet kapj amire vágysz IGENIS MEG KELL DOLGOZNOD!

ne várj arra, hogy egy csaj becsönget csak úgy, hogy "XY csak rád vágyom veled akarok lenni"

ideje lenni, hogy tegyél azért, hogy szeressenek, legyenek barátaid!


kifogásokat mindig mindenre lehet találni, te is találsz elég sokat, de a kifogásokból nem lesz szeretet, csak gátak, amelyeket te állítasz, hogy szeretet kapj!

elsüllyedhetsz az önsajnálatban, de már nyakig vagy benne!

inkább igenis kezdj el tenni magadért és azért, hogy legyenek emberi kapcsolataid!

2017. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igenis sajnálom magam! Mindig én voltam az, aki törte magát, hogy megtartson egy barátságot, mindig én kerestem a másikat! Innentől kezdve nem lehet azt mondani, hogy nem tettem semmit!!!
2017. júl. 17. 08:15
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

pont ez a baj, hogy te nem igazi barátokra tettél szart, hanem hajszoltad az emberi kapcsolatokat, hogy valaki végre foglalkozzon veled...

én ha nem jelentkezem 2-3 nap után magától felhív a legjobb barátom és fordítva, nem kényszer egyikünknek sem ez, nem teher, nem akarjuk egymásra kényszeríteni magunkat...


te azt akarod, hogy valaki elfogadjon, foglalkozzon veled...

mi a hobbid? mivel foglalkozol szabadidődben?

lehet ilyen téren kellene barátokat találnod, kezdetben talán csak a közös hobbi lesz a fontos, de ha jól csinálod, akkor fontos, esetleg nélkülözhetetlen tagja tudsz lenni egy csapatnak!

2017. júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
(Szoba)zenész vagyok, voltam már zenekarban, de nem nekem való az ilyesmi. Azok a férgek a hátam mögött szervezkedtek, új projecteket indítottak, ezzel még nem is lett volna baj, de ez a banda rovására ment. Arról nem beszélve, hogy itt is én tettem a legtöbbet az egészbe. Két órát utaztam egy szaros próbáért, a gitáros (aki helyi) meg vígan késett mindig vagy negyed órát. Ez az, amiből elegem van. Én felutazok Kukutyinból, az isten háta mögül, jóformán a semmiért. De ez van a netes ismeretségekkel is. Igaz, gyakorlatban nem valósult meg egy találkozó sem, de a lányok azt várják, hogy én utazzak 200 km-et, az eszükbe sem jutna, hogy félúton találkozzunk...
2017. júl. 17. 08:38
 5/16 anonim ***** válasza:

na ha jól megy a zenélés, akkor jó pár helyen tudod érvényesíteni! otthonról és igen fontos tagja tudsz lenni egy csapatnak

én pl hobbi szinten foglalkozom játékfejlesztéssel ott is simán lehet hasznosítani ezt

van aki animációs filmeket csinál, ott szintén

akár még pénzt is tudsz vele keresni ha tényleg jó vagy


ne 200km-re levő csajokkal ismerkedj :D

hol laksz, hogy ennyire nem találsz a környéken senkit?

kiszoktál mozdulni otthonról olyan helyre ahol vannak lányok?

2017. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja, és mielőtt megkapnám, hogy miért mondok olyat, hogy nem érdeklem a lányokat, leszögezném, hogy ők maximum barátságot akartak tőlem (ami fiú-lány között nem létezik, meg én ugye eleve többet akartam). És akkor ezért tegyek egy 200 km-es vonattúrát... Meg is szakítottam az ilyenekkel a kapcsolatot. Fáj, hogy a barátnőjükként tekintenek rám, nem férfiként.
2017. júl. 17. 08:45
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

ez most durva lesz, de ennyi rinya után mit vársz?

ha azt akarod, hogy a férfit lássák benned, akkor mutasd meg nekik azt, ne egy siránkozó kisfiút


tudom milyen lelkileg megzuhanva lenni, magányosnak lenni, de neked kell akarni, hogy megerősödj és neked kell megerősödnöd! pont ez a rossz a magányban, hogy egyedül vagy


első lépésnek kezdheted azzal, hogy keresel társaságot akik között olyan pozíciót töltesz be, hogy számítanak rád, hogy fontos vagy...de nem hagyhatod őket cserben!

ne az legyen, hogy megerősödsz és "akiken felkapaszkodtál" azokat cserben hagyod!

2017. júl. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem árulom el, hogy hol lakom pontosan, csak annyit mondok, hogy az ország egyik legszegényebb régiójában, egy kis faluban. Csóró vagyok és szociális fóbiám van, így nem járok tömött helyekre. Meg amúgy is... Majd velem biztosan szóba áll bármelyik lány is, hogyne...
2017. júl. 17. 08:52
 9/16 A kérdező kommentje:
Hol tölthetnék be fontos pozíciót? Annyira nem értek ám semmihez sem...
2017. júl. 17. 09:01
 10/16 anonim ***** válasza:

csak élnek ott is lányok

meg ha összeszednéd magad, lennének céljaid, haladnál akkor teljesen más lenne, mint most!


ideje lenne tanulni


mi anno 10 éve 14-16 évesen elkezdtünk valamit, sokunknak ma már ennek köszönhetően van rengeteg lehetősége

én pl emiatt lettem programozó

közösen nőttünk fel a feladathoz


ha akarsz te is beletanulhatsz dolgokba, de kitartás kell és rengeteg tanulás! magadtól kell fejlődnöd!

2017. júl. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!