Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is érzi magát magányosan...

Más is érzi magát magányosan vagy éppen csalódottan?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon magányosan érzem magam. Úgy érzem csak egyetlen egy igaz barátom van, akire tényleg számíthatok, de Ő jelenleg kint van Írországban a nagymamájánál aki kint él egy kis faluban és nincs net(mivel a nagymamája nem igényli, ami persze meg is érthető), a telefonbeszélgetés meg egy vagyon, szóval csak ritkán tudunk beszélgetni. Igazából nem is ezzel van a probléma, hanem azzal hogy mennyi "barátom van most itt mellettem". Hányszor látom hogy az egyik osztálytársam ezzel lóg, a másik meg amazzal.És ez nagyon elszomorít hogy senki nem keresi a társaságomat. Hány olyan "barátom" volt ( vagy van, fogalmam sincs) akiben bíztam, hogy megkeres és elvártam volna tőle, mert azt hittem hogy mi "olyan jóban vagyunk". És itt most lehet mondani, hogy én mért nem kerestem őket. Hát meg kell mondjam, hogy kerestem én őket, de hogy válaszra se méltattak arról nem tehetek. Az is nagyon elszomorít, hogy most jönnek velem szemben a változások, amik év közben történtek, hogy mennyi ember változott el (némelyikük nagyon) negatív irányba. És ez is nagyon elszomorít. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy más is érzi-e magát ilyen csalódottan, vagy éppen magányosan. És mivel ilyen fiatalon nem igazán szeretném, hogy ez az érzés úrrá legyen rajtam, így szívesen fogadnék tippeket, hogy hogyan ne érezzem magam ilyen szerencsétlen állapotban. Előre is köszönöm válaszotokat.

13 hamarosan 14/l



2017. júl. 17. 22:27
 1/5 A kérdező kommentje:
És bocsánat, hogyha kicsit zavaros lett az egész. Remélem azért érthető lett.
2017. júl. 17. 22:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő. Az eddigi nyaram úgy telt hogy egész héten melózok, szombaton barátokkal lógok, vasárnap pihenés. Na most két hétig nincsen munkám. Barátaim mind dolgoznak, és én meg már a mai nap teljesen belehalok a semmittevésbe. Teljesen ki tud borítani. Eddig a munkába menekültem, de most két hétig leállás van a cégnél. Így nem haladok a céljaim felé, és csak lopom itthon az időt. Mellette barátaim persze melóznak máshol így még velük lógni se tudok. Teljesen kiborít. Már minden munkára jelentkeztem a mai nap folyamán a következő két hétre, várom hogy visszajelezzenek.

19/F

2017. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a 14 éves korosztály még nagyon szeszélyes. Ilyenkor az ember nem igazán tud kialakítani még tartós barátságokat, a kísérletező és határokat feszegető tinédzserkorszak túlságosan kiszámíthatatlan. Nem szabad magadat hibáztatni azért, hogy nem keresnek a többiek, hiszen írtad is, hogy sok ismerősöd változott nagyon negatív irányba, nem éri meg azért hozzájuk hasonulnod, csakhogy tartozhass valahova. Azonban a világ nem csak az osztálytársakból áll. Lehet, hogy ők nem illenek hozzád, viszont máshol találhatnál hozzád hasonló, értékes embereket, akikkel megtalálnátok a közös hangot. Úgyhogy nem szabad emiatt csüggedni, próbálj meg különböző felületeken ismerkedni. Van esetleg valamilyen hobbid például?
2017. júl. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló. Örülök, hogy más is érez rajtam kívül így, és nem vagyok vele egyedül. De két hét az nem sok idő. Jó kitartást kívánok hozzá!


2-es válaszoló. Az egyetlen egy ember akiven megbízom, már óvodás kora óta ismerem, és azóta nagyon szoros köztünk a kötelék. A többiek annyira nem érdekelnek, csak kicsit szomorú vagyok miatta, ennyi. Az meg hogy megváltoztak az nem az én dolgom. Semmi pénzért nem lennék olyan, mint némelyikük. Egyépként szívesen ismerkednék velem egykorúakkal, de hol? Hobbim igazából nemmondhatnám hogy van.

Köszönöm mindkettőtöknek a választ.

2017. júl. 18. 08:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom nem sokára mész középiskolába. Még nagyon fiatal, szinte gyerek vagy. Ott annyi emberrel fogsz megismerkedni, sőt még az életben annyi de annyi féle emberrel, hogy egy idő után azt kívánod, hagy legyél egyedül :))

Egyébként majd túllendülsz ezen az időszakon. Inkább azokkal foglalkozz akik értékelnek téged, és fejleszd magadat, találd meg magad :)

Nekem a 13 életévem volt a legrosszabb, akkor depressziós voltam, mert hasonlóan éreztm. Most 20 éves vagyok, és csak nevetek az egészen. Hidd el, ez hozzá tartozik az élethez.

2017. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!