Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Teljesen üresnek érzem magam,...

Teljesen üresnek érzem magam, nincsenek emberi kapcsolataim, a családom sem foglalkozik velem, szinte láthatatlan vagyok számukra. A motivációm is nulla már hónapok óta. Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Igazából sokat gondolkodtam, hogy kiírjam-e ezt a kérdést, hisz rengetegen ehhez hasonló problémát vetnek itt fel, de már pár hete iszonyat rosszul érzem magam, és muszáj kiírnom magamból, plusz beszélgetni valakivel.

A problémáim fő oka, hogy durván önbizalomhiányos vagyok, plusz még aszociális is. Egyetlen egy személy sincs az életemben, akit a barátomnak hívhatnék. Az középiskolában próbáltam ismerkedni, de szinte sose volt közös téma, csak a szokásos sulis dolgok. Emiatt a középsuli 4 évét teljesen egyedül töltöttem. Alig beszéltem valakivel. Mindig egyedül üldögéltem, és olvastam, zenét hallgattam. Bár jobb volt mint az általános iskola, ahol még folyamatosan piszkáltak is, meg gúnyolódtak rajtam. Párkapcsolatom még sosem volt. Tavaly egy pár hetes diákmunkán volt egy srác aki tetszett, és akivel nagyon jól elvoltam, sokat röhögtünk, meg beszélgettünk, de aztán a munka végével teljesen megszakadt a kapcsolatunk, plusz ekkor történt egy nagyon szomorú dolog a családban ( ezt most nem részletezném ), és azóta sem tudok róla semmit. Nyilván már nem is fogok. A dolgomat az is nehezíti, hogy elég csúnya vagyok. Konkrétan utálom magam, amikor a tükörbe nézek.

Hobbim sincs, semmihez nem értek. Az érettségim is épp hogy meglett, emiatt továbbtanulni sem tudok. Mostanában beadtam pár munkára a jelentkezésem, hogy legalább pénzt keressek, de sehonnan nem válaszolnak, vagy ha igen, akkor csak közlik hogy nem tartanak rám igényt ( plusz vidéki város, így alapból nincs túl sok lehetőség ). Most "kapunyitási pánikba" is vagyok egy kicsit, mert kikerültem az iskolapadból és semmit nem tudok kezdeni magammal. Fogalmam sincs mi lesz a jövőben. Nincs semmilyen tervem, pedig nem akarok örökké anyám nyakán maradni...

Most mégis mit csináljak? Szinte már fáj a tanácstalanság. El akarnék indulni valamerre de fogalmam sincs, hogy merre. De tényleg semmi...



2017. júl. 19. 16:28
1 2
 11/12 anonim válasza:
Elgondolkodtál a külföldi lehetőségeken? Nem végleg, csak a környezetváltozás okán. Munkát tudsz találni, elején nyelvtudás nélkül is. A nyelvtanulással együtt lesznek új lehetőségeid, mást is látsz mint azt, amiből most kitekingetsz. Egyes nyugati nagyvárosokban (pl. Berlin) jobban elfogadott a melegség is, illetve ismerkedni, barátkozni is tudnál. Javaslom a vendéglátást (pl. bárok, bisztrók) közelebbről megnézni, mert ott különösebb nyelvtudás nélkül kezdhetsz dolgozni. Utána pedig eldöntheted, hogy ha anyagilag is jobban állsz, hogy merre fordulsz a világban, vagy hazatérsz, mert mégis jobb itthon.
2017. júl. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
De sokk lehetöséged van 18 évesen nem is kel dolgoznod tanulj szakmát.Meg az embereknek nincs gondja a melegekel csak azzokal felvonulokal van meg zászlojuk is van.Dohányozni is lehet csak nem melettem meg vanak klubok kialakitva ahol nyilvánosan is lehet.Gyereket meg ne neveljenek mert zászló allat sétáloknak nem adnék ilyen lehetöséget.Mert attol hogy, valaki meleg még nem különb a többiektöl és nem kel neki zászlo.Nem értem az értelmeseb melegek miért nem tesznek ellenük semmit.Engem nem a melegek zavarnak hanem az hogy, kordonal meg redörökel védik pedig nem kelenne.
2017. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!