Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék, ha még pszicholó...

Mit tehetnék, ha még pszichológushoz is félek elmenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi történt velem, eddig is rettegtem és egyszerűen felrobbantam a félelemtől, stressztől emberek között (legnagyobb kedvencem az iskola), de mostanában a megszokottnál is jobban félek. Már a szobámból is csak nagy ritkán megyek ki, a családom körébe.


Ha belegondolok, hogy pl jövőhéten mennem kell jogsi miatt vezetni vagy, hogy kb 1 hónap és iskola, akkor már most elkezdek remegni (szó szerint)... ha arra gondolok, hogy mennyire borzasztóan megalázva és kétségbeesve szoktam magam érezni például a fakultációs óráimon vagy tesi órán, akkor azt érzem, hogy elegem van és öngyilkos akarok lenni.

Tegnap este már vonatmenetrendet is nézegettem emiatt, de még várok.


Nem tudom mit tehetnék, mert hiába mennék el szívesen kórházas pszichológushoz, nem merek.. Egyszerűen belegondolok, hogy a recepción mondanom kell pár mondatot és majdhogynem sírva fakadok a félelemtől már most.


Mit csináljak?

17/F


2017. júl. 30. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Bántott valaki? Kiközösítettek? Vagy mi történt? Mert ennek van valami előzménye. A félelemet rossz események miatt "tanultad". De a jó hír, hogy ahogy beletanultál úgy ki is tudsz tanulni belőle. Nem az öngyilkosság a megoldás.
2017. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne add fel ilyen könnyen. Próbálj egyszerű szituációkat gyakorolni, például tölts időt a családoddal, menj el egy rövid sétára vagy a boltba. Én azt vettem észre magamon, hogy minél többet vagyok egyedül a négy fal között, annál nehezebb utána kimenni emberek közé. Gondolom te is bezárkóztál így a nyári szünetben, de ez nem jó. Mondogasd magadnak, hogy ma bátor leszel, nincs semmi okod a félelemre. A legrosszabb ami történhet, hogy kicsit kellemetlenül érzed magad, és akkor mi van? Semmi nagy dolog nem fog történni. Kimész, gyakorlod az emberek közötti viselkedést, aztán hazamész. Ugyanúgy elmész vezetni, megszerzed a jogsid, és később már senki sem fog emlékezni arra, hogy az órákon hogyan viselkedtél, a lényeg hogy meglesz a jogsid. Legyenek céljaid és küzdj értük.
2017. júl. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

Ezt utálom a legjobban magamban, hogy fogalmam sincs mi a bajom.

Kábé hatodikos koromig egy tök normális gyerek voltam, csendes, de full felszabadult, aztán hirtelen mintha egyik napról a másikra megváltozott volna valami bennem.

2017. júl. 30. 10:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem bántottak, akkor viszont lehet az az egyetlen problémád hogy nincs tapasztalatod pár dologban. Emlékszem én is mikor egyetemre mentem, jobban féltem attól hogy albérletet kell keresnem és telefonálnom kell egy idegen embernek a hirdetés miatt, mint magától az egyetemtől. Aztán azóta már több albérletben is laktam, szerezni egyet most már olyan nekem mint elmenni wcre :D egyáltalán nem stresszel. Szerintem csinálj olyan dolgokat amiktől félsz. Aztán után nem fogsz félni, tudod mit kell tenned, mondanod stb. Az ember az ismeretlentől fél.
2017. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!