Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depresszió szélén. Mit tegyek?

Depresszió szélén. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az életem romokban hever.

A szüleim elhanyagolnak. Anyám munkanélküli, abból áll az élete, hogy egész nap nézi a szappanoperákat a tv-ben.

Ha meg épp nem megy semmi ott, akkor leül az ablak mellé, és képes órákon keresztül bámulni az embereket.

40 éves, de még mindig nem tudott teljesen elszakadni a szüleitől. A nagymamám velünk lakik, és ő is ugyanezt csinálja.

Egy apró településen élünk, ahol mindenki ismer mindenkit, és tele van rosszindulatú pletykás emberekkel. Annyira unalmas az emberek élete, hogy mást nem csinálnak, csak pletykálnak másokról, meg kibeszélnek másokat.

A szüleim szintén ezt csinálják. Egyszer, mikor anyám 2 órán keresztül ült az ablak előtt, és leskelődött valaki után, odamentem hozzá és azt mondtam neki, hogy ez illetlenség, ő sem örülne, ha titokban figyelgetnék. És azt is mondtam, hogy nem szép dolog kibeszélni másokat. Ha valakivel van valami problémája, akkor menjen oda hozzá, és mondja a szemébe. Ezek után elkezdett sírni, és ordítani velem. Olyanokat mondott, hogy arra van a szeme, hogy másokat figyeljen

És hogy nem tisztelem a szüleimet, egy hálátlan dög vagyok.

Hát én már nem tudom mit gondoljak.

Apám se sokkal jobb. Igazából annyi a különbség, hogy anyámmal ellentétben ő dolgozik, ő keres csak pénzt a családban.

De apám eléggé agresszív tud lenni gyakran, és feltűnési viszketegsége van. Ha megyünk az utcán, és épp nincs ott senki, akkor csendben van, de ha elmegy mellettünk valaki, akkor elkezd kiabálni velem, és olyan dolgokat mondani, ami számomra sértő, csak azért, hogy magára vonja a figyelmet.

De ilyen ritkán van, mert a szüleim az év 365 napjából 364-et a négy fal között töltenek. Teljesen elzárkózva élnek a világtól, de persze ha van valami új pletyka a faluban, az elsők között vannak, akik értesülnek róla.

És természetesen ők is hozzájárulnak a pletykáláshoz. Bármi ciki dolog történik velem, másnap már az egész település tud róla, a szüleim jóvoltából:DD

Szóval az egész családom nem normális. Úgy érzem, teljesen tönkre tesznek.

Az egyetlen dolog, ami boldoggá tett az életben, az a barátnőm volt.

Végre elhittem magamról, hogy én is szerethető vagyok.

De sajnos ő is elárult. Egyik napról a másikra kidobott, azóta teljesen idegenként kezel.

És utána volt egy fiú, akinek szépen kisírtam magam, megbíztam benne, mindent elmondtam neki. Ő ezt úgy hálálta meg, hogy bejelölte facebookon az exemet, rámászott, és szépen lassan ellenem fordította. És ami még rosszabb, hogy ezt a lány is viszonozza.

Utána a fiúnak lelkiismeretfurdalása támadt, ezért törölte magát facebookról. A lánynak most meg nagyon hiányzik.

A lány barátnői pedig rendkívül sértő üzeneteket írtak nekem. Az egyik azt írta, hogy “két ember életét tettem tönkre a saját érdekeim miatt”.

Annak a bizonyos fiúnak az egyik exét jól ismerem, és elvileg azt mondta rólam neki, hogy “önző vagyok, megbízhatatlan, és elárultam őket”.

Igen, önző vagyok. Én, aki több napig egyáltalán nem aludt, mert még hajnali négykor is egy meglepetést csinált a szerelmének. Én, aki több órán keresztül csinált egy androidos alkalmazást, csak hogy segítsen annak a fiúnak bevágódni egy másik lánynál. Én, aki tényleg mindig próbál segíteni mindenkinek. Például ahányszor látok egy hajléktalant, mindig adok neki pénzt. És ezt örömmel teszem. Minden olyan dolog örömmel tölt el, amivel segíthetek az embertársaimnak.

De igen, önző vagyok.

Megbízhatatlan vagyok, valóban. Inkább meghalnék, mint hogy eláruljam egy barátomat.

És valóban, én árultam el őket, na persze.

Ti mit gondoltok erről?

Ez az üzenet teljesen kiverte nálam a biztosítékot. Most komolyan? Én vagyok a megbízhatatlan? Én tettem tönkre két ember életét? Nem fordítva történt, és nem ők tették tönkre az enyémet?

Eddig bárki, akivel egy kicsit komolyabb barátságba kerültem, átvert, elárult.

Most itt jön a nagy kérdés: ha mindenki ezt teszi velem, akkor itt most kivel van a baj? Velem vagy a világgal?

Az egyik ismerősöm azt mondta nekem, hogy ne hibáztassam magam mindenért, hiszen nem tehetek arról, hogy ilyen undorító világban élek.

Lehet, hogy van benne valami, de már tényleg nagyon sok ember ellenem fordult ok nélkül. Magamban kéne keresnem a hibát? Az a baj, hogy keresem, de nem találom.

De minél hamarabb kell valami megoldás, mert az összes ember tönkretesz, a családom pedig asszisztál hozzá.

És néha azt kívánom, hogy bárcsak ne ébrednék fel holnap.

Szép napot mindenkinek, remélem, hogy valaki tud megoldást találni a problémára.



2017. júl. 31. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Heló!

Teljesen megértelek!

A világban nagyon nagyon kis szeretet van, jó hogy vannak olyan emberek mint te akik nem "rosszindulató ****".

Én azt tanácsolom neked hogy ne foglalkozz azzal mit gondolnak rólad, te csak tedd meg amit megtudsz tenni.

Facebookon aki pedig ilyeneket írogat rosszindulatból szépen tiltsd le. A szüleiddel kapcsolatban pedig beszélgess többet velük hátha rátudod venni őket hogy ne pletykáljanak és ne nézegessenek hanem éljék a saját életüket hiszen csak 1 jár mindenkinek.

Én pluszba még tanácsolom neked hogy Imádkozz értük. Viccen kívül.

Az Ima a mai világban óriásit segít!

Sok sikert kitartást!

2017. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
En nem hiszem, hogy a szuleid valtozni fognak. Szerintem tegyel meg mindent, hogy mihamarabb elkoltozhess otthonrol es egy varosban fuggetlenul elhess.
2017. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Menj. ha iskolás vagy fejezd be, utána húzz el. énis elhúztam, évente 2-3hetet vagyok látogatóba, s akkor is cirkusz van. pedig jóval idősebb vagyok mint te.

Találj magadnak valamit, amiben a legjobb leszel és szereted. próbáld meg őket kívülről nézni mintegy filmet. rossz moziba kerültél, de ahogy eljössz onnan, a saját filmedet fogod rendezni.

ugyanakkor ne felejtsd el, hogy a szüleid a szüleid, és ha minden kötél szakad, hozzájuk kell visszamenj. nem változtathatod meg őket, csak fogadd el.

ha látod, hogy valaki szaralak, hagyd ott szó nélkül az első pillanatban mikor kiderül. idén2 barátságomat veszítettem el. az egyik 15évet tartott. durván ráfáztam, el kellett hagynom a lakást meg az országot. szóval ilyesmi az élet.

a lényeg hogy ne hagyd abba.

2017. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni, az én családom is elég zűrös, sok barátomat elvesztettem, piszkáltak... Na de ez most nem lényeg. Mit lehet tenni a depresszió ellen? Lehet, hogy erre így nincs is ,,gyógymód". Egyet tudok tanácsolni: NE FORDULJ MAGADBA! Mert akkor aztán tényleg nehéz lesz kimászni a negatív mocsárból (tapasztalat). Nem tudom, milyen személy vagy, de engem a zene megnyugtat és megvigasztal, a mai napig, ha érzem, hogy készül rám törni a depresszió, zenét hallgatok. Én a helyedben már nagyon várnám, hogy elkerüljek onnan, gondolom, te is... Még azt tudom tanácsolni, hogy írj ki magadból mindent. Elcsépeltnek tűnhet, de tényleg tud segíteni. Ha meg aztán el is égeted, az jó buli. Csak ilyen melegben vigyázni kell... Ne add át magad a depressziónak, bár ilyenkor tudom, hogy nehéz hinni benne, de a helyzet valahogy meg fog oldódni. Azokat az embereket, akik ilyen helyzetben vannak, meg tudom érteni, a téma kicsit érzékenyen is érint a személyes tapasztalat miatt. Én veled vagyok!
2017. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Szóval azt írtad nem találtál hibát magadban. Én találtam egy olyat ami bennem is meg van. Naív, hiszékeny álmodozó. Tudom a remény hal meg utoljára de nem szabad minden embernek annyi bizalmat fektetni mint gondolja az ember. Sebezhetővé tesz az hogy vágysz egy igaz emberre megelőlegezed azt hogy ki mutatod milyen értékeid vannak. Másnak nem érték csak támadási pont. Azt hogy a családod milyen azt nem te választod a barátaid igen. Lassan halad de ezt meg kell várni még lessz arra érdemes személy. A hit az fontos hinni kell mindig. Nem mondom miben higgy de az fontos. Higgy magadban a tudatodban esetleg istenben ha más már nem maradt. Tűzz ki egy célt legyen kicsi de kell mert az visz előrébb. Maradj igaz abba nem tudnak bele kötni és az a hazug embert megrémíti. És nézd meg a legényanya című filmet. Egyszerre fogsz sírni és nevetni ha bele képzeled a helyzeted.
2017. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Szerintem amint tudsz költözz el. Tudom, hogy nem könnyű, de menni fog. Aranyos vagy. Elcsépeltnek hangzik, de igaz és nem csak közhely: Az a lényeg, hogy egészséges vagy (nagyon remélem). A többit majd megoldod.:) Fel a fejjel, minden rendben lesz.
2017. szept. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!