Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék mindenféle...

Hogyan tudnék mindenféle emberi érzelmet kiírtani magamból? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Elegem van az emberekből. Mindenki csak kihasznál, belémrúg, eltapos.

Akár milyen vagyok, mindig én vagyok a céltábla, a dolgok elszenvedője. Mindennek én iszom meg a levét.

A részletek igazából semmit sem számítanak.. csak szeretnék kiírtani magamból mindent, hogy ne egy érzelmek vezérelte mozgó céltábla legyek.. hanem egy hideg, rideg, megközelíthetetlen alak..

Próbáltam már.. de nem megy. Nehezen lehet a bizalmamba férkőzni de van akinek olykor sikerül.. és olyankor BÁMM! Keresztbe tesz, hátba szúr.. nem birom tovább. Kezdem úgy érezni, hogy összeroppanok. Annyi feszültség gyűlt már össze bennem, fájdalom, kín, szenvedés.. segítsetek :(



2017. aug. 9. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert kódolva van amit elfojtani ellehet, de megszüntetni nem.
2017. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Erre nincs mód. Ha nincsenek pszichopata hajlamaid, akkor hiába. Maximum úgy lehetne, hogy szétgyógyszerezed magad durva drogokkal, antidepresszánsokkal. De az az elméd szabadságát is leláncolná, megbénítaná. Nem túl kellemes. Inkább találd meg a módját, hogy megszabadulj a felgyülemlett feszültségtől. Tanuld meg kezelni, és helyén kezelni az érzelmei behatásokat. Vigyél be racionális látásmódot az egyes szituációkba, próbáld meg megfejteni hogy ez és ez miért történt, mi motiválhatta a másik fél cselekedeteit, mit csinálhattál volna másként... Ez nem könnyű, főleg ha érzelmesebb ember vagy az átlagnál, viszont szükséges, hogy megtanuld ezt kezelni
2017. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát először is egy embert alapból ne az érzelmei irányítsák már, ez alap dolog de ez nem azt jelenti hogy akkor már nincsennek érzelmeid. Mindennek megvan a helye az érzelmeket tartsd meg othonra a realitást meg a külvilág felé, ennyi. Persze ha gyerek vagy akkor ezeket te még úgyse érted akkor meg úgyis mindeggy.
2017. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt igy látod akkor pszichologus segitségére van szükséged. SÜRGÖSEN!!!
2017. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1-2 köszi a választ.


Hármasnak: 5 évig éltem boldog párkapcsolatban, tervben volt az esküvő m, a gyerek, rendes, jól fizető állásom is volt. A barátnőm megcsalt a bátyámmal.

Aztán 3 évig nőre se néztem.. elkezdtem ismerkedni de nem igazán ment. Úgy voltam vele nem eröltetem.. egyszer csak belépett az életembe egy nő, dérült égből villámcsapáa. Nem igazán tudtam megbízni benne, hónapokig ment a macska egér játszma.. de aztán csak beadtam a derekam. Pár hónap után amikor egy romantikus hétvégét töltöttünk együtt, azt mondta szeret. Rá egy hétre megcsalt a legjobb barátommal..

És ez csak a jéghegy csúcsa :)


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2017. aug. 9. 19:29
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

#3 Vagyok

Háát haver elég nagy cumi volt neked ez a két kapcsolat úgy enyhén szolva :D Érthető hogy ezek után frusztrált vagy de azért annyira ne sülyedjél el mert az nem okés, neked se lessz jobb probáld meg magad összekapni a komoly kapcsolatot meg alapjáraton kerüld el :D Egyenlőre csak kalandozzál aztán majd látod.

2017. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jah azt elfelejtettem írni hogy azért majd a báttyádat meg a ribizlit azért verdesd pofán a harmadik lábaddal, ha már ennyire menők voltak.
2017. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tanuld meg irányítani az érzelmeid, ne kiírtani őket. Jobb módszer. Tudatos életmóddal, pszichológiával, elemzéssel megtanulhatod ezt.
2017. aug. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előbbi hozzászolóval!


Másképp meg az a gondolatom a kérdéssel kapcsolatban, hogy szerintem önmagában nincs értelme kiírtani érzéseket, legalábbis ahelyett, hogy kiírtáson gondolkodsz (ha ez annyira fontos neked), mi lenne ha azon gondolkodnál, hogy egyáltalán ne is termelj?:)) Azok az érzelmek, amiket eddig kaptál, azt nem tudod elpusztítani, de érzéketlenné teheted magad azzal, hogy minimalizálod a továbbiakban az ingerek befogadását:)) De ha emberekkel akarsz együtt élni, akkor a csalódásokat néha elkell viselni, mert nem minden ember tökéletes, persze ha szerencséd van, akkor sikerül olyan embereket találnod, akikben nem csalódsz. De sok ember van, aki nem szándékosan vagy zsigeri rossz indulatból okoz csalódást neked, egyszerűen ők sem nem tudnak kezelni rossz helyzeteket, amikre rosszul reagáltak. Érhetnek csalódások, de ha "kiakarod írtani az érzelmet", akkor szerintem az arról szól, hogy ennyi erővel simán elkerülhetnéd az embereket, vagy a rossz helyzeteket, akkor biztos egy nagy ürességet éreznél egy idő után. Öszintén nekem is volt már ilyen időszakom, amikor szószerint nem éreztem semmit, semmi fájdalmat, csak ürességet, ami szerintem nem jobb:)) Ezért elég butaságnak tartom a kérdést. Ha nem lennének érzéseid, akkor mi értelme lenne annak, hogy emberi társaságokban vagy, mi szükség lenne arra, hogy felkeresel embereket, vagy együtt vagy velük? Másképp könnyen lehetsz érzéketlen attól, ha elszigetelődsz másoktól, ha arra van szükséged.

2017. aug. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A film egy disztopikus jövőben játszódik, ahol a művészetek és az érzelmek tiltottak, és a polgárok naponta beinjekciózzák magukat, hogy elfojtsák saját érzelmeiket. John Preston, egy harcos-pap, miután kihagyja napi adagját, elkezd érezni, aminek köszönhetően megkérdőjelezi saját erkölcsi értékrendjét.


A film egy jövőbeli államban, Libriában játszódik. Miután a Harmadik világháború elpusztította a Földet, egy totalitárius állam emelkedett ki, amely az emberi érzelmeket tette felelőssé a háború kirobbanásáért. Minden érzésstimuláló tárgy tiltott, az "érzésbűnözőket" letartóztatják és "feldolgozzák" (elevenen elégetik). Mindenki köteles naponta önmagának beadni egy Prozium-injekciót, egy érzelemgátló szert a gazdaság és a társadalom érdekében.



A békét a rendőrség tartja fenn, melynek vezetője a Grammaton Papság, tagjait a „pisztoly kata” nevű harcművészettel képzik ki. A papok érzelmileg serkentő tárgyakat kutatnak fel és semmisítenek meg, mint például könyvek és hanglemezek, az ezeket rejtegető embereket pedig kivégzik. Erőfeszítéseik ellenére felbukkan egy titkos földalatti mozgalom, az Ellenállás .


John Preston magas rangú pap és kétgyermekes apa, akinek feleségét, Vivianát érzésbűnözőként kivégezték. Egy razzia után észreveszi, hogy társa, Errol Patridge elvisz egy verseskötetet a razzia helyszínéről. Preston követi és lelövi őt. Halála előtt Patridge egy Yeats verset szaval. Másnap reggel Preston eltöri a Prozium adagját, és mivel nincs otthon pótadagja, elmegy Equilibriumba, hogy szerezzen egy másik adagot. Azonban nem sikerül neki, és elkezdi átélni az addig elnyomott érzelmeit.


Gyilkos nyugalom (2002)

2017. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!