Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Rettentően magányosnak érzem...

Rettentően magányosnak érzem magam, és az életemet céltalannak, reménytelennek, kilátástalannak találom. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdtem el azon gondolkodni,hogy valójában nincs célja az életnek.Normális gimibe járok, vannak barátaim akivel találkozhatok és beszélhetek mélyebb dolgokról is, vannak rendes dolgaim otthon, nem igazán kell komolyabban nélkülöznöm bármit is, szerető testvéreim is vannak, anyukám is a sok veszekedés ellenére nagyon szeret, de én mégis olyan üresnek érzem magam,hogy azt nem tudom elmondani. Meg is változtam elég rendesen, régen mindig olyan kimérten beszéltem mindenkivel, sokat törődtem azzal, hogy viselkedek az emberekkel, de mostmár belefáradtam, nem jópofizok senki előtt, már nem akarok egyáltalán erölködni a dolgokon, sokkal jobban elkezdtem leszarni a dolgokat. Nem igazán tudok már örülni semminek,összeolvadtnak érzem a napjaim,monotonnak.Két évem van hátra a gimiből, és szeretnék egy jó egyetemre kerülni, ahol sok mindent elérni és utána egy izgalmas munkát találni amit szeretek csinálni,csak épp az a baj, hogy fogalmam sincs mi lenne ez. Most még a gimi éltet, mert ott vannak célok, a jó érettségi meg a jegyek, aztán még talán az egyetem is, ha persze nem hagyom ott, mert jövök rá,hogy semmi értelme..Barátaimmal is kezdem kerülni a beszélgetést mert semmi kedvem játszani a jópofit, mert Ők nem élik meg azt amit én, ezért már nagyon eltávolodva érzek szinte mindent és mindenkit magamtól. Félek mi lesz idén ilyen mentalitással a gimiben,ráádásul most költöztünk ami mégjobban megnehezíti, hogy megtaláljam a helyem. Vágynék egy barátra,de eddig még nem sikerült megtalálnom a lelkitársam, sokan próbálkoztak, de mindd alig ismert, csak azért nyomult mert a külsőm tetszett nekik, nekem meg se a külsőjük,se a belsőjük nem kellett.Úgy érzem sosem fogom megtalálni a másik felem, nem azért mert önbizalomhiányom lenne, én elhiszem magamról,hogy egy szép lány vagyok, de a mentalitásom eléggé máshogy áll a dolgokhoz, mint a legtöbb korombelié, így erről is kezdek lemondani, és elfogadni, hogy minden így marad
2017. aug. 24. 04:15
 1/4 Bihar Valatonon ***** válasza:
Ez egy ideje egyre több embernél jelentkezik. Én is átestem/átesek ezen. Sajnos valahogy maga ez az ország ontja magából a negativitást, ami idevezet azoknál, akik érzékenyebbek kicsit a körülöttünk lévő "rezgésekre". Azzal a részével nincs is baj, hogy az ember megtanulja a fölös köröket kerülgetni, és a fölös kontaktusokat olyanokkal, akikkel nincs rá szükség. De a barátoktól eltávolodás nagyobb gondot jelenthet. Az embernek meg kell találni azt a kiegyensúlyozottságot amiből kevésbé tud kibillenni.Mivel sjanos olyan nincs, hogy teljesen kiegyensúlyozott legyen mivel mindig vannak negatívabb befolyások/érzések, amik jobban befolyásolhatják a pillanatnyi gondolkodást. Nálam az nagy részt megoldást jelent, ha amit szeretek az kikapcsol, vagy ha csak simán ki tudok kerülni azoknak az embereknek a hatásköréből, akik sablonos gondolkodása rossz hatással van rám. De azt mindenkinek egyénileg kell megtalálni mivel töltheti ki az űrt. Én pl mindig azokra a dolgokra gondolok, hogy miért is vagyok most jobban a saját kis utamon, mint ha mások véleményével, vagy másokra hallgatva máshogy döntöttem volna dolgokban. De ami fontos, hogy ha nem is tudja az embert egy nagy cél vezérelni mindig legyen valami, ami miatt halad előre....
2017. aug. 24. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Passz. Nekem sincs nőm, szóval én sem tudom a megoldást hogy lehet párt találni. Pedig igen fontos lenne.
2017. aug. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen a kamaszkor az az idoszak amikor a gyerek kino a tundermesebol es az eletet kezdi olyannak latni amilyen. Hiabavalonak, celtalannak uresnek, vagy eppen gonosznak. Ezert is kuzdenek sokan depresszioval illetve masfajta problemaval ebben korban olyan sokan, persze vannak akikbol ez inkabb lazadast valt ki, de egy biztos, valamilyen formaban mindenki megkuzd vele.

A megoldas nyilvan az lesz, hogy valahogyan tul jutsz majd rajta, de ehhez az utat neked is kerened kell. Sportolas, mozgas sokat segit, mar egyaltalan azert mert tobb ver illetve oxigen jutna az agyadba, de egyebkent is jobban erezned magad fizikailag utana.

Ha pedig amugy eleve egy masabb, kevesbe anyagiasabb, erzekenyebb, filozofikus vagy muvesz alkat vagy - a leirasod alapjan nagyon valoszinu - akkor lepjel ebben az iranyban es vesd bele magad ezekbe a foglalatossagokba.

Tudom mondani mindent konnyu, de hidd el, nem lesz helyetted senki aki ebbol teged kirangat, illetve ha sikerul is valakinek - mondjuk egy szerelem kapcsan - utana ha netan vege szakad csak meg melyebbre zuhansz majd.

2017. aug. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Ez az eredménye a sok tévézésnek. Tévézés az inaktivitás, és manipulálás.


Harcossá kell képezned magad, az aktivitás és a pihenés közötti egyensúly megtalálnod. Igen a gondolkodás nem rossz, de sokkal jobb dolgok van egy rejtvény fejtésnél, az pedig a tested, amikor emberfeletti dolgokra irányul a figyelmed harcossá válsz.

Egy harcos alap tulajdonsága a türelme, a figyelme , olyan dolgokat lát, amit egy átlagember soha.

Pl. egy hangya viszi a morzsát, te nézed.

Ne legyél puhány, s irigy aki a kandaloja mellett teázik az aranypoharából. Az élet nem unalmas, ha harcos vagy, te vágod fel a fát, te s7tod a kenyérmorzsat a hangyanak.

2017. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!