Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Őszintén, van értelme élni...

Őszintén, van értelme élni annak, aki csak szenved?

Figyelt kérdés

Tehát egy olyan embernek, akinek az élete 90%-ban szenvedésben van része: utálja a munkáját, nem talál barátokat, nincsen párkapcsolata, és már nem motiválja semmi sem, már teljesen kiégett.


A maradék 10% öröm is csak abból adódik, ha meghallgat egy zenét vagy megnéz egy filmet.


És ezen nem lehet változtatni, de ezt ti is tudjátok. Aki pedig azzal jön, hogy mindenen lehet változtatni, csak akarni kell, arra azt mondom hogy: akkor nem akarom. Már annyira magam alatt vagyok, hogy nem merek változtatni.


Ráadásul annyira utálom magamat, a testemet és a személyiségemet is, egyszóval az egész személyemet, hogy ebben az életben már nem is akarok semmit így.


24/F


2017. szept. 10. 22:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%
Fordulj pszichológushoz.
2017. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
34%
Szenvedni?... Nincs értelme valóban. Én egy szardarab vagyok de nem vagyok önmagam ellensége azt javaslom neked, te se legyél az, ne emészd magad.
2017. szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%

Én is pont így vagyok ezzel :( Szerintem sok értelme nincsen. Csak az, hogy ne okozzunk szenvedést a szüleinknek. Én addig élek, ameddig csak bírok. Nem tudom, az mennyi idő lesz még. Egyébként én remenykedek még abban is, csak úgy nagyon halványan, hogy hátha történik valami és akkor utána jobb lesz...


26N

2017. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%
Van. Például oszd meg velem mely filmek és zenék, amelyek örömet okoztak
2017. szept. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%
Tudat alatt mindenki renénykedik abban, hogy jobbra fordulnak a dolgok. Esetleg írhatsz nekem, én is így vagyok.
2017. szept. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
Engedjétek meg, hogy elmeséljem az utóbbi pár évemet. Szerintem többet szenvedtem, mint ti összesen, mégis élni akarok, és szeretek is. Pár éve egy balesetben fiatalon (35) szörnyethalt a feleségem, miközben vártuk az első babánkat. Én olyan súlyos depressziós/pánikos lettem, hogy a szobából sem mertem kimenni. Súlyos nyugtató függő is lettem, kórházba kerültem, ahol hirtelen vonták el a gyógyszert. Ettől majdnem meg is haltam, 2x kellett újraéleszteni. Olyan elvonási tüneteim lettek, hogy lekapartam a tapétát a falról. Mire pár hónap múlva jobban lettem, engem is elgázoltak. 3 hétig altattak az intenzív osztályon, anyukám már a temetésemet szervezte, 3 életmentő műtétem volt. Mivel dúsan telenyomtak nyugtatókkal, előről kellett végigcsinálnom az elvonást, miközben a műtétekből is épülgettem felfelé. Még csak 50% vagyok, de már bicajozok, költözni készülök, keresem a munkát, és próbálok ismerkedni. Szerintem ti 20 fényévvel előrébb vagytok hozzám képest. De én akkor is küzdök, és mindent megteszek, hogy boldog, teljes életet élhessek. Köszönöm ha elolvastad, remélem motivált.
2017. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

Én nem álltam be a szenvedők sorába, szóval ezt a "ti" szösszenetet kicsit érdemes lett volna jobban árnyalni, mert így olyan, mint hogyha mindenkihez írnád, pedig nem jogosan fogalmaztál így. Le a kalappal előtted, és én is hasonló felfogással élek, nem vagyok egy olyan nyafogó, mint a kérdező. Rá viszont ráférne egy jó pszichológus, ahelyett, hogy itt hisztizik.


Kérdező, ha pszichológushoz nem akarsz menni, akkor meg legalább ezt olvasd végig, hátha tanulsz belőle:

[link]

2017. szept. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Bihar Valatonon ***** válasza:
62%
Lassan ez már népbetegség... de kimondtad a "varázsszavakat" utálod magad.... onnantól, hogy valaki nem tudja magát elfogadni, és felszabadítani a benne rejlő dolgokat onnantól sehova sem jut. Ez már szakemberre tartozik innentől.
2017. szept. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
6. os hozzászóló, ez nagyon kemény történet, én is megjártam a földi poklot, még most is járom, de bennem is óriási küzdőszellem munkálkodik. Őszintén kívánom neked, hogy a lehető legnagyobb mértékben rendeződjön az életed és találd meg a leki békédet.
2017. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
Kedves kérdező, a soraidbó azt olvasom ki, hogy leginkább unatkozol, nincs, ami motiváljon. Meg kell találnod azt a célt, ami kihúz ebből a szellemi pöcegödörből. Nekem amélyponton sokat segített, hogy elmentem rendszeresen futni, egyik futás alkalmával a megfagyás elől megmentettem valakit, este 11 után -10 fokban egy vékony dzsekiben, öntudatlanul nézett maga elé, a közelben lévő rendőrökkel bevitettem. Nagy lökést tud adni, ha segítesz máson.
2017. szept. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!