Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az öngyilkossági hajlam...

Az öngyilkossági hajlam örökletes?

Figyelt kérdés

Nagyapám öngyilkos lett amikor apa még csak tíz éves volt. Apa szarul bánt velem kisebb koromban, nem szerettem otthon lenni...


Egy éve egyedül élek, mert diploma után elvállaltam egy vidéki állást. Döglődő távkapcsolatban vagyok egy lánnyal. Több mint a semmi, de ahhoz, hogy úgy érezzem van valakim, ez nagyon kevés.


Mostanában megfordult a fejemben, hogy mi értelme ennek az egésznek. Jobb lenne kiszállni...


Ez valami örökletes dolog, vagy csak rosszul jött ki a lépés és épp depisebb időszakot élek át? 25F



2017. szept. 19. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
A depresszióra való hajlam az örökletes, de kaptál mellé szabad döntési jogot, hogy változtass az életeden, ha nem jó jelenleg. Most egy depisebb időszakot élsz át. A megküzdési stratégiákon gondolkozz, ne baromságokon.
2017. szept. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%

Lehet közhelyes, de én csak a betegségre való hajlamot fogadom el örökletesnek, az öngyilkosság meg ilyen idiótaságok mint akaraterő és elhatározás kérdése, illetve személyiségé. Ha úgy érzed elértél ahhoz a ponthoz aminél nem bírsz felkapaszkodni, akkor végzel magaddal ha nem látsz alternatívát. Ha pedig erős és egészséges gondolkodású embernek tartod magad, akkor nem fogsz egy csalódás miatt "próbálkozni", ugyanis sokan itt kezdik.


Pl az olyat akit már törzsvendégként ismernek a dili osztályon, ha szakember volnék sem erőltetném az életben maradását, mert aki 5x-re sem tud meghalni méltó módon annak nagy bajai vannak, nem utolsó sorban önfejű is mint a k***a élet.


Egy kapcsolaton soha sem szabad fennakadni addig míg nincs gyerek vagy közös vagyon, ilyen járások, meg együttélések mindig jönnek mennek, konkrétan nem minden emberhez passzol egy személy élete végéig, van aki sok kapcsolaton túl van mert mindegyikben volt valami ami miatt szétmentek, így kell szemlélni.

25F

2017. szept. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Pont ahogyan az utolsó mondja :) Elsősorban változtatni próbálj,és ne a legvégső megoldáson gondolkodj
2017. szept. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság nem baromság és nem idiótaság, hanem megoldás minden problémára.
2017. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosság olyan, amikor egy boxmeccsen kiszálsz a ringből, mert látod, hogy nincs esélyed.
2017. nov. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!