Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is végigjárta ilyen...

Más is végigjárta ilyen magányosan az egyetemet?

Figyelt kérdés

Alapjáraton egy eléggé introvertált ember vagyok, sokáig voltam elszigetelődve a társadalomtól, ráadásul egyáltalán nem tudok "menőn" bevágódni a mostani fiataloknál, mivel akárhogyan is próbálkoztam eddig (mert többször is nyitottam magamtól) egyszerűen azt éreztem, hogy én nem tudok ilyen spontán laza témákat feldobni mindig, mert nem érzem magam egy hullámhosszon a mostani fiatalokkal. Személyiségemből adódóan érettebb vagyok az átlagnál és emiatt unalmasnak tűnök, hiába próbálom magam "megerőszakolni" és lazának tűnni (aki egyáltalán nem én vagyok).

Hátam közepére sem kívántam, de igenis fogtam magam és elmentem a gólyatáborba (ami egyáltalán nem az én világom, mindennapos lerészegedés, buli, csapatjátékok stb.), de nem érdekelt ez, mert mindenképpen szerettem volna barátokat szerezni még az egyetem előtt, hogy ne úgy kezdjem az első évemet, hogy nem ismerek ott senkit. Elmentem és tényleg próbálkoztam mindenkinél, többször is, de senki társaságában nem éreztem magam komfortosan, mivel mindegyik az ilyen átlagos tipikusan menő gyerek volt. El tudtam beszélgetni velük meg minden, de az ilyenek társaságában mindig azt érzem, hogy bizonyítanom kell nekik és emiatt folyamatosan stresszelek. Így a gólyatábor nem nagyon vált be. De oké, nem adtam fel az egyetemen sem. Ott is próbáltam olyanokkal összehaverkodni, akikről láttam, hogy nem olyan squad-okban vannak, hanem talán kissé introvertáltak ők is, mint én. De aztán kiderült róluk is, hogy már egy ún. zárt körben már benne vannak, ahova engem már nem nagyon fogadtak be. Innentől kezdve elegem lett és nem érdekelt senki és semmi. Kettő nyomorult hete járok egyetemre és már egyedül vagyok. A gólyatáborban szerzett ismerősökkel nem is nagyon beszélek, mert csak szimpla ismerősök.. Akárhányszor próbálkoztam nyitni, ismerkedni, mindig csalódtam, mert senki sem olyan lelkivilágú, mint én. Azt hittem, hogy ennyi ember közül találok legalább egy lelkitársat, de nem.. Ez a két hét, plusz a gólyatábor egy valamire tanított meg eddig: arra hogy csak magamra számíthatok és befejeztem a próbálkozást, nem kell több csalódás.. senki sem mondhatja, hogy nem próbálkoztam, mert ahhoz képest, hogy milyen introvertált vagyok, nagyon sokszor és normális módon nyitottam. Innentől kezdve engem már nem nagyon érdekel.. már úgy megyek be órákra, hogy oké, letudom az órát és kész, vissza a koliba (ahol egyébként csak külföldi lakótársaim vannak, annak örülök). Szóval ennyi, letudom a kötelezőt és kész..

Van valaki aki esetleg hasonló személyiségű és/vagy aki egyedül járta ki az egyetemet? (Egyébként 20/f vagyok)


Ja, és kérlek, ne írd azt, hogy: "Még csak két hete jársz oda, adj egy kis időt a dolognak, úgyis szerzel valakit barátnak." A klikkesedés már elkezdődött és be is fejeződött. Szóval erről lecsúsztam már, hiába csak két hete járok oda.



2017. szept. 22. 17:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"A klikkesedés már elkezdődött és be is fejeződött. "


Ez a mondat azért kétségeket vet fel az én érettebb vagyok a többieknél mondat valóság tartalmában. Nos, én is introvertált vagyok, már ha valóban létezik ilyen, bár én nem is igényeltem társaságot ennyire, mint te. Képzeld 2. év végén akadtam össze a mostani "haveri körömmel". Akkor mentem el egy buliba, ahol megismertem a társaság egy részét. Illetve elég régóta vagyok a rendszerben, hogy lássam azt is, hogy a legtöbb társas kapcsolat itt azért a bulik, rendezvények, szakkollégiumi programok..stb során alakul ki, amiből gondolom nem mondok újat, hogy lesz még egy jó pár az évek során. Ha pedig ilyesmire nem szívesen mész, akkor pedig mi lenne ha te ajánlanál fel program lehetőséget a többieknek és akkor tényleg az talál meg, aki hasonló. Biztosan van facebook csoportotok, írd ki, hogy nincs-e kedve valakinek ehhez vagy ahhoz. Nálunk pl a koli csoportban rendszeresen vannak, akik társasozni hívnak embereket. Ahogy elnézem az üzenetváltásokat egy 4-5 fős csoport mindig összejön.

2017. szept. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Én nem voltam magányos egyetemen, de biztos van, aki igen. Nem egyedi a példád, nem vagy különleges és egyáltalán nem vagy érettebb a korodnál.
2017. szept. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Annak csak örülni tudok, ha nem vagyok különleges. Egész életemben próbáltam átlagos lenni és beolvadni, de valamiért mindig azt éreztem, hogy kilógok a sorból.
2017. szept. 22. 17:35
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Én is introvertált vagyok, de mindig szereztem 1-2 barátnőt. Nagyon nehéz úgy, hogy senkivel sem tudsz kommunikálni.
2017. szept. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Mi van Torma, kisebbségi komplexusod van a nyócosztályoddal?
2017. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Lám lám, csak nem egy olyan gyökér sorozatgyártmányú átlagos kis sz@rdarab ember vagy te is, akikkel tele van az egyetem? :D Még ezzel a szürke életformámmal is több színt viszek minden társaságba, mint te. Én legalább nem vagyok sorozatgyártmány, szevasz!
2017. szept. 22. 18:09
 7/16 A kérdező kommentje:

Vicc vagy ember, vedd már észre! :D

Felteszek itt egy kérdést, leírom hogy mi a helyzet stb. erre meg mindenáron belém kötsz. Ismerem a fajtádat és kerülöm, mint a pestist, ne félj! Ha nem szeretnél még szánalmasabbnak tűnni, akkor kérlek fogd be most már. :) Jó tanács volt!

2017. szept. 22. 18:47
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha elfogadsz egy másik jótanácsot (miután látom az elsőt nem sikerült megfogadni), változtass a stílusodon, mert egy nagyképű kis senkiházi f@$znak tűnsz, aki mindenkinél jobbnak képzeli magát. Egy szóval vicc, mint ahogy az előbb is mondtam. :') Intelligencia 0. Bizonyítsd be hogy nem vagy ennyire idióta és ne ronts tovább a helyzeteden. :'D ez is egy ingyen tanács volt tőlem
2017. szept. 22. 19:47
 9/16 anonim ***** válasza:

Most akkor mi is a probléma? Nincs olyan, hogy valaki senkivel sem jön ki. Nem kell egyeznetek, elég, ha haverkodtok. Mindig lehet találni olyanokat, akik nem társaságban vannak. Talán már most is, de a későbbiekben is a gyakorlati csoportok eléggé kevertek lehetnek, ahol mindig lesz olyan, aki éppen nem a haverjaival van.

Bár itt az (is) gond lehet, hogy nem csak ők nem tudnak elfogadni téged, hanem te sem őket.

Erről az a tipikus gyakoris kérdés jut eszembe, amikor valaki azt írja, hogy akik neki tetszenek, azoknak ő nem tetszik, akiknek meg ő tetszik, azok meg neki nem.

Ha nem jössz ki senkivel, akkor is érdemes haverkodni, jó dolog is kisülhet belőle, még ha az elején nem is látszik.

De amit itt állítottál, hogy érettebb vagy az átlagnál, azt ne nagyon említsd, mert egyrészt nem bizonyítható, másrészt ez már alapból egy rossz üzenet rólad, legalábbis a többiek szemszögéből.

2017. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Most hogy így beleolvastam a kommentjeidbe, messzire elkerülnélek. Rinyálsz a kérdésben, nyenyenye meg nyanyanya, már majdnem megsajnállak, de aztán kilógott a lóláb. Csak úgy köpöd, ontod a megkeseredett gennyet.

Nem fogom megnézni mit pofázol vissza 2 oldalon keresztül, csak szólok, hogy veled van a probléma, azzal együtt, hogy a társadalom úgy szar ahogy van.

2017. szept. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!