Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Másban is átalakult a magány...

Másban is átalakult a magány kínzó fájdalma semleges érzéssé?

Figyelt kérdés

Már fiatalkoromban sokszor éreztem, hogy egyedül vagyok. Mindig arra vágytam, hogy bárcsak lenne egy lány az életemben.

Sokszor kerestem a lehetőségeket, hibáztattam magam, hogy nem akar sikerülni.

Azután jött egy időszak, amikor megérezhettem több lánytól is, hogy milyen az a "szerelem".

Azt a három-négy évet az jellemezte, hogy minden mást letojtam magasról, csak velük fogalalkoztam.

Persze mindegyikből szakítás lett(meglepő de mindet én kezdeményeztem).


Majd jött egy év szünet, még mindig kerestem az elején az új lehetőségeket de valahogy elmúlt az a vágyam, hogy legyen valakim.


Már egyáltalán nem érdekel, hogy nincs barátnőm. Tökéletesen elvagyok magamban is.

Felkelek, egyetem, hazamegyek és van pár órám alvás előtt. A hétvégéken elmegyek bulizni, kirándulni, stb.

Nem hiányzik sem a tényleges testiség(megoldom magamnak), sem az érzelmek.


Azóta lett volna pár alkalmam kapcsolatot kialakítani de mindig arra jutottam, hogyha újra belekezdek, akkor megint csak adnom kell és adnom.. így mástól meg elkell vennem az időt.

Találkozni, foglalkozni a másikkal, írni neki, csupa nyűg. Amit persze egy kapcsolatban nem érzünk azonnal nyűgnek, csak miután kilépünk belőle és rájövünk, hogy a párunk nélkül milyen sokminden más (sokszor tartalmasabb időt is eltudunk tölteni).



2017. okt. 7. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Őszintén? Nem... :D


Nem tudom, hogy ez jó vagy rossz, de van, hogy hiába keres az ember, nem talál. De épp ezért hiszek benne, hogy majd akkor lép be valaki az életembe, amikor legkevésbé számítok rá (utolsó fűszál, ugyebár).


Ugyan még csak három éve regisztráltam az egyedülállók táborába (szinglik? pár nélküliek? az összes megfogalmazás borzasztó), azért már átéltem néhány keserű éjszakát... A te "engemmárnemérdekel" álláspontod sem vonz, inkább a "ha jön, jön, ha nem, az sem baj" állapotot szeretném elérni... majd egyszer. :D

2017. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem ugyan ez történt meg. :)


Csak nekem az érzéseim is elhalványultak.


Kb 1 éve törtent meg ez.

kb semmi nem érdekel már 1 dolgot kivéve. (Nem a lányokra gondolok,hanem hobbi.)


Annyi különbseg van közted és köztem,hogy nekem egyetlen 1 barátom sincs és nem járok bulizni.

2017. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Alkalmazkodni máshoz részben önfeladás, de megéri. Egész más személyiségű ember lesz az - minden kapcsolatában, nemcsak a párkapcsolatban - aki abban él, hogy szeret és szeretik. Lehet, hogy most elvagy, de ez torzítja a személyiséget, önzővé, megkeseredetté, érdektelenné válsz. Az ember társas lény. Amellett néha szüksége is van valakire, aki segít neki, sima ismerősöktől ezt nem lehet elvárni. Ne félj a kapcsolatoktól, sokkal jobb adni és kapni, mint magadbafásulni évtizedekre.
2017. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak azért viselem el, mert introvertált vagyok.

K.rvára egyedül vagyok.

De volt időszak amikor aktív szociális életem volt. Párkapcsolat, barátok, minden.

Mikor voltam boldog?

Egyiknél se. Az élet szerintem bonyolultabb.

2017. okt. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!