Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért taszítok el magamtól...

Miért taszítok el magamtól mindenkit?

Figyelt kérdés
Tény, hogy szeretek egyedül lenni, de mindig is vágytam jó társaságra és barátokra. Akkor mi lehet a baj? Miért próbálok ellökni magamtól mindenkit, akiben talán idővel meg tudnék bízni?

2017. okt. 16. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pont attól félsz hogy elveszted őket vagy megbántanak majd egy rossz tapasztalat miatt. Így inkább elkerülendö előre bunkó vagy veluk mert ez a te döntésed. Vagy tudod legbelül hogy nem érdemesek rá.
2017. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Eleve nagyon kevés ember van, akit akár gondolatban is egyszerre említhetnék a "bizalom" fogalmával. Aki jelenleg szóba jöhetne, egy igazán ritka és jó ember.. Mégis úgy érzem, hogy pár személyesebb beszélgetés után kezdek visszahúzódni a "fal" mögé. (Köszönöm a válaszod!)
2017. okt. 16. 23:20
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Azért, mert a legtöbb ember azt szereti ha sokat beszélsz, vicces vagy, és furának tartják ha kicsit is egyedül szeretnél lenni, gondolom kicsit más is a stílusod, viselkedésed mint az övék) és ami valakinek más, új, azt rögtön leszólják. Egyszerűen ilyen típus vagy, viszont ha úgyérzed nem mersz megnyílni másoknak, csak nagyon nehezen, ez is gond lehet a többiek számára, és azt lehet kezelni pszichológussal. Mert én is megunnám a beszélgetést veled, ha folyton kérdezgetnék és magamról mesélnék te meg nem mutatsz irántam érdeklődést, meg semmit nem mesélsz magadról. Gondolom múltbéli tapasztalatok, önbizalomhiány. Nem vagy egyedül egyébként.
2017. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt, hogy szeretek egyedül lenni, igazándiból úgy értettem, hogy nem feltétlen keresem mások társaságát. Valahányszor körülnézek, felszínes dolgokról beszélgető embereket látok csupán.. Egyszerűen más dolgok érdekelnek, mint a közelemben élőket és nem érzek késztetést arra, hogy kommentáljak valamit, ami valójában senkit sem èrdekel.. A múltam és a jelenem elég zűrös, bár ha eddig elvoltam, holnap is elleszek.. Csak az bosszant, ha találok olyan személyt, akivel nagyából egy hullámhosszon vagyok, de amikor épp jól alakulnának a dolgok, mégis eltávolodok tőle.
2017. okt. 16. 23:42
 5/15 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat olvasnám... Ez már többször megtörtént velem is.
2017. okt. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az ember társas lény. Még a legzárkózottabb ember is vágyik egy kicsit a társaságra, még ha tudat alatt is... Szerintem azért vagy ilyen, mert van nálad egy bizonyos határ, amit nem léphet át senki. Ettől még nem vagy gonosz, ez teljesen normális. :)
2017. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi az, ami téged érdekel? Miben tartod magad másnak?

Egyébként hány éves vagy?

2017. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Egy témát képes vagyok akár órákon keresztül is boncolgatni, ha meg van hozzá a partner. Téma alatt bármi szóba jöhet, mert kivétel nélkül minden érdekel, ha eszmecseréről van szó. Szeretem "elemezgetni" mások véleményét.. Egyrészt ezáltal talán az én álláspontom is eltolódik valamerre (ami nem baj, mert ilyen téren elég nyitott vagyok), másrészt pedig elgondolkodtat a kérdés, miért dönthetett a másik személy a válasza mellett/milyen összefüggésben lehet ez a jellemével.

A második kérdés kicsit már nehezebb.. Sajnos pontosan én sem tudom, mert nézőpont kérdése. Ami azt illeti, nagyon sokat filózok, bár ez nem igen dölti végül semerre a mérleget..

Papíron 17 éves vagyok.

2017. okt. 17. 21:31
 9/15 anonim válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy Te értelmesebb ember lehetsz. Hidd el, rengetegen igen távól állnak az értelemtől, inkább maradnak a felszínességnél. Ráadásul közülük nem kevesen hajlamosak elítélni másokat akár jelentéktelenebb dolgok miatt is.

Mikről szoktál filózni? Milyen témák érdekelnek? Van például hobbid, ami örömmel tölt el?

2017. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mindenről szoktam, szituációtól függően. Bár.. legtöbbször az emberek viselkedésén elmélkedem, mert szeretnék egyes személyeket először megérteni és csak aztán képet alkotni róluk, nem fordítva.. A sorok között olvasva egyértelművé válik, hogy mindennek oka van.. Ahogy Te is írtad, könnyen ítélkeznek az emberek, pedig nem kerülne sokkal több energiába más szemszögből nézni a dolgokat.

Egyébként gyakran filózok az élet "nagy" kérdésein is és kivétel nélkül szinte mindennel kapcsolatban saját elképzelésem és véleményem van. Nem azt mondom, hogy folyamatosan árral szemben úszok, de valamilyen úton-módon hozzáírok egy sort a már meglévő vershez.

2017. okt. 19. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!