Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Közeledik a karácsony, egyre...

Közeledik a karácsony, egyre rosszabbul érzem magam, hogy lehet az ünnepet túlélni?

Figyelt kérdés
Látom az üzletek, áruházak karácsonyra készülődnek. Karácsonyi hangulat miatt, egyre szomorúbb leszek. Mert karácsonyról, mindig nyomorúságos szörnyű gyerekorom jut eszemben. Így meg nem tudom minden évben, elviselni karácsonyt. Hogy tudnám mostani karácsonyt túlélni? Ötletek?

2017. nov. 18. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Na mert mi történt gyerekkorodban? Most hány éves vagy és hogyan telnek ezek az időszakok?
2017. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Pszichológust keress fel ha ennyire zavar a karácsony.
2017. nov. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Én sem hiszek abban, hogy a gyerekkorod az oka. Egyedül vagy, magányos vagy, társasági ember lennél gondolom. Azok meg akikkel körül vagy véve élik a saját életüket. Alapíts családot, társulj be a magányosok klubjába ott biztos szerveznek, terveznek közös programot.
2017. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Kedves Kérdező! Minden ember számára tartogat az élet félnivalót, a fontos az, hogy ezeket a Benned rejlő aggályokat felismerd, és a megoldáshoz vezető útra rátérj. Ha önerőből nem megy, nem szégyen segítséget kérni.
2017. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
"Ez nem katasztrófa,csak Karácsony":) Ne is gondolj rá, egyáltalán minek fókuszálsz arra, hogy karácsony lesz? Ne foglalkozz ezzel. Amúgy én, hogyha lesz párom, de még gyermekeink még pont nem, én akkor se nagyon tartanám a karácsonyt, mert már nem jelent nekem semmit, totál szétment egy ilyen izébe, hogy álszent görcsölés, hogy "mit adjak olyannak, akit nem is szeretek, és egy évben egyszer vagy kétszer látom, és majd tudja hasznosítani is?" Szóval én eleve nem szeretek a Karácsonyra gondolni mostanság, utána is csak a gyerekek miatt tartanám, gyerekkorban még meg van ennek a varázsa, nem látja át, hogy ez már nem szeretetünnep, hanem ilyen ipar meg álszent, kellemetlen érzés az egész. DE!! Legalább van süti!:) Szóval nekem alapból is kellemetlen, de legalább van sütemény:) De azért ne edd magadat degeszre, pukkadásig, azért nem egészséges. Amúgy a mákban sok a magnézium , idegnyugtató hatású lehet a bejgli is, meg amúgy szerintem a dióban is van sok magnézium, szal a bejgli nagyon jó nem csak az íze miatt, ami szintén nem egy utolsó szempont, és az orbáncfű-citromfű-tea-kombó az is idegnyugtató hatású, kívülről megtámogatja az ember lelkét, mert a testnek segít boldogsághormont, endorfint termelni. Amúgy állítólag az étcsoki is nagyon jó erre, de szerintem sima másfajta csokik is. De mindent ám módjával; csak mértékletesen!!:) Amúgy ne aggódj, egyébként én már nem is szeretek gondolni a Karácsonyra, nekem már nem is igazán van magában a Kariban semmi pozitív, úgyhogy nekem jobb, ha nem törődök vele. Egyébként aminek még karikor jó hangulata van, az , hogyha ilyen izzósorok vannak kirakva, vagy esetleg az utcai lámpa fénye is megcsillan a havon, esetleg a városban lévő árusoknál szétnézni -ott akár venni is lehet valamit, de nem azért, mert figyelembe vesszük, hogy "Karácsony van", hanem , mert zsibvásár van. Tekinthetjük tökéletesen átlagos napnak, amikor zsibvásár alakul ki csak úgy spontánnak vehetjük, ünneptől elvonatkoztatva. Szóval nem kell kötni a karácsonyhoz, na jó, bevallom, tényleg van annak is valami hangulata, de tényleg szoktam látni görcsölő embereket. Szerintem aki nem bírja, akinek nem bírja a gyomra, nem kell foglalkozni a Karácsonnyal, és akkor így lehet kiegyensúlyozottan elviselni ezt ami az ünnepből még megmaradt. Meg amúgy vegyél kürtős kalácsot, vagy süssél magadnak lángost, jók azok is!!:) Szóval, ha nem bírod, akkor ne is törődj vele, és akkor majd békésen, nem is figyelsz rá, csak el fog tűnni, el fog múlni, el fog illanni. Akár zárkózz be, vagy esetleg utazz el valami olyan helyre, ahol ilyenkor nincs buli. Már ha lehetőséged van rá. Szóval, ne figyelj az ünnepre, csak lazán, mintha ott se lenne, majd elmúlik:)
2017. nov. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Tetszik az ötös gyermeki válasza.:) Tiniként én is így láttam. Azóta azért rájöttem, hogy a karácsony pontosan úgy fog telni számomra, ahogyan én azt intézem. Ha úgy állok hozzá, hogy "álszent, ajándék vásárlás olyanoknak akiket nem szeretek", akkor pontosan ilyen is lesz. Ha viszont úgy állok hozzá, hogy egy ünnep, amit a még élő szeretteimmel tölthetek, ahol eszünk egy jót, akkor az lesz. Nem veszek ajándékot olyannak, akit nem szeretek. Nem a jézuskáról és a pásztorokról énekelek és nem a megváltót várom, miközben egyáltalán nem vagyok vallásos, ahogy a családomból más sem. Ez az ünnep arról szól SZÁMUNKRA, hogy együtt vagyunk és szeretjük egymást. Sírhatnék persze rajta, hogy ez számomra inkább szánalmas lesz mert közel a 30-hoz se kutyám se macskám, ezért még mindig a szüleimmel leszek egyedül, de legalább ők vannak nekem. Ez a fontos. Nem arra kell koncentrálni mid nincs, másnak mi van..stb. Arra fókuszálj, neked mid van... és ha semmid és úgy érzed ez lever, akkor még mindig kezelheted úgy, hogy mások legalább boldogok.. te pedig rendelj magadnak egy finom ételt, bort, keress egy jó filmet ha már így alakult és tölts el egy békés szabadnapot egyedül, lepd meg magad valamivel, ha már akció van..stb
2017. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!