Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék? Nincsen senkim,...

Mit tehetnék? Nincsen senkim, és magányos vagyok.

Figyelt kérdés

Nincsen senkim, végtelenül magányos vagyok. Barátaim nincsenek, az iskolában egyedül vagyok, ha ritkán elmegyek valahova, akkor se tudok beszélni senkivel. Próbálok nyitott lenni, beszélni, de nem megy. A külsőmmel nincs baj, nem vagyok csúnya se kövér, szóval nem a kinézetem miatt nem barátkoznak velem. Nem tudom hogy mi lehet az oka.

Családomat nem nagyon érdekli a lelki világom, nekik csak az a fontos hogy “ne kerüljek rossz társaságba”, az nem érdekli őket hogy semmilyen társaságom nincs.

Emiatt vagdosom magam. Ettől legalább pár órára elfelejthetem az egyéb gondjaim.

Ki szeretnék mászni ebből a gödörből, de valahogy nem megy, kevés vagyok ehhez.

15/L



2017. nov. 25. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:

ha pesti vagy és szeretsz edzeni,akkor eljöhetsz velem heti 2x kocogni.

szerintem az edzés elég jól le tudja kötni az embert és csinálni is jó,kitisztítja a fejet.

2017. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha végképp nincs semmiféle társaságod, akkor próbálkozz meg netes barátok keresésével, akikkel legalább el tudsz beszélgetni. Így legalább lesz kivel társalognod, és már nem is leszel annyira magányos. Ha gondolod akár nekem is írhatsz nyugodtan. :)
2017. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Olyan emberekkel beszélgess, akivel van közös témád, akkor könnyebben beilleszkedsz egy társaságba. Pl. sport témák, két focista órákig elbeszélget. A negatív érzelmeket sose vezesd le magadon. Pl. járj sportolni, az segít feledtetni a gondokat, és még társaságot is találhatsz vele, és levezeted a negatív energiákat. Ha így sem megy, bármennyire cikinek tűnne fordulj olyan emberhez, akinek ez a szakmája, és elmeséled neki a gondjaid. 3 év múlva mehetsz főiskolába, ott eleve egy új világ nyílik meg számodra.
2017. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csinálj bármit, ami iránt egy minimális érdeklődés is van benned. Akár sport, akár valami kreatív tevékenység, vagy valami hobbi. Igazából bármibe kezdesz, találsz hozzá közösséget, vannak facebook csoportok, vannak weboldalak. Egyébként el fog múlni, meg fogsz fordulni még különböző társaságokban/közegekben, ne aggódj emiatt, még nagyon fiatal vagy. A vagdosást is függeszd fel, segíteni nem segít, viszont a bőröd csúnya heges lesz tőle.
2017. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is nem vagy gödörben és nincs okod vagdosni magad. Attól nem fog senki barátkozni veled, hogy ülsz egy sarokban és sajnálod magad.

Ha ezt fogtad, akkor jó ötlet a kocogás. Lakhely szerint is vannak futó csoportok és kezdők is mehetnek. Én olyan kezdő vagyok, hogy elfutok a szomszéd házig és oxigénpalack után kiáltok :D Nem ez a lényeg, hanem az, hogy menjél. Nyilván azt te is látod, hogy az baromság, hogy "jaj én nem tudok beszélni".... "jaj vagdosom magam".

2017. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
sajnos én is így vagyok mostanság.
2017. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is voltam ugyanabban a gödörben. :)

Nekem a sportot ajánlották, egy ideig be is vált, de nálam sajnos csak rövidtávú "megoldást" jelentett, napi 2-3 óra nem volt elég a 24 órás depresszió eltüntetésére. Ennek ellenére egy nagyon jó dolog, megéri csinálni a testi egészség miatt, de erről most nem papolok, mert gondolom ez érdekel a legkevésbé.

Nálam a valós megoldást egy teljesen új világnézet jelentette (nyugi, nem jehovásítás következik :D), más szemmel néztem a világra, ahelyett, hogy zsigerből elítéltem a rosszat benne, vagy félve menekültem a problémák elől, inkább próbáltam megfejteni őket, mi miért alakul ki, mit miért teszünk, gondolunk, elkezdtem többet filózni az ok-okozati összefüggésen, és ráébresztett arra, hogy nincs értelme szomorúnak lenni bármi nagy dolog miatt is, mert könnyen elkerülhető, és azóta, jó pár hónapja, nem is éreztem rosszul magam pár percnél tovább.

Hmm, elolvasva nagyon értelmetlen, a fejemben tényleg logikusan jelenik meg, de hátha ki tudsz szedni belőle valamit, bocsánat, de 2 órája múlt éjfél és kezdek fáradt lenni. :D

A barátkérdésre meg azt tudnám mondani, hogy olyan emberek társaságát ne keresd, akikkel nem éri meg lenni, vagy akik nem érdeklődnek felőled, az ilyen emberek kapják be. :P


Ha gondolod írj egy privit, nekem kiönthetnéd névtelenül a lelked ha jól esne, szívesen meghallgatlak. :) De ha nem, akkor kívánom, hogy mássz ki a gödörből, és minél hamarabb, ne add fel, keress megoldásokat, mert több is van. :)


18F

2017. nov. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!