Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül vannak karácsonykor,...

Egyedül vannak karácsonykor, mégsem jut eszükbe segíteni másokon?

Figyelt kérdés
Nekem ez olyan fura. Van családom, vannak barátaim, mégis, a karácsony egyik napját önkéntesként egy állatmenhelyen fogom tölteni, mert szükség van rá. Nem csak ott,millió másik helyen: idősek otthona, szociális intézmények,hajléktalanok, stb. Na mármost, jönnek itt a kérdések egyedülálló, nem beteg, felnőtt emberektől, hogy mit csináljanak egyedül karácsonykor. Fel sem merül bennük, hogyha körülnéznek, biztos találnának olyan alapítványt, szervezetet, ahol nagyonis örülnének a segítségüknek? Miért van az,hogy csomó ember magányos, de mégse tesz ellene semmit, hogy ne legyen az?
2017. dec. 19. 14:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%
Engem az emberek csak még jobban "magányosítanak". Pont azért vagyok magányos, mert nem jó minden szembejövő, olyan ember kell, akivel van bennünk közös, megértjük egymást. Ehhez pedig idő kell, megismerni a másikat.
2017. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: na, te vagy az első, aki valós problémát vet fel és nem nyafog... Példaként elmondom, nagyim hogy csinálta a sapkás dolgot: látott valahol tévében egy filmet, hogy az egyik intézetben kevés a pénz karácsonyi ajándékra a fiataloknak. Neki sincs sok pénze, de barátnőktől, internetről szokott szerezni maradék fonalat. Írt a környékbeli intézeteknek még szeptemberben, hogy ő szívesen kötne valamit karácsonyra, segíthet-e. Az egyik helyről visszaválaszoltak, hogy igen. Kapott egy kapcsolattartó személyt (egy nőt, aki ott dolgozik). Levélben megbeszélték, hogy hány évesek a gyerekek, hány fiú, hány lány, stb. Elkezdett kötögetni, küldte a fotókat a kész sapkákról, sálakról. És novemberben megbeszélték, hogy őt is meghívják az ottani karácsonyi ünnepségre, ahol majd odaadja az ajándékot. Ezt egymaga szervezte le, 73 évesen, és 4 hónapig dolgozott vele, kötött, levelezett.

Azt írod, nem jó bárki barátnak - ez igaz. Hidd el, nem feltétlen csak attól leszel boldog, ha valakivel az életed legapróbb gondjait is meg tudod beszélni. Néha pont az segít, ha nem tudják rólad a te gondjaidat, odaállsz a kajaosztáson vadidegenként segíteni, mások osztják meg veled az ő gondjaikat (hihetetlen, hogy gulyásleves osztás közben is mit képesek elmesélni), és akkor hazamész és tök jó érzés, hogy tettél valamit, hogy valami fontosat csináltál, és ez rögtön valamennyire értelmet ad az életednek. Pont a nagyimon látom, teljesen belelkesült, felfrissült ettől a kötögetéstől, vidámabb, boldogabb. Persze ezekre nem lehet december 20-án bejelentkezni, lehet, hogy több helyet is fel kell keresni, mert pár helyről nem írnak vissza, de pl szerintem akár az egyházi helyeken biztos vagyok benne, hogy találnak valami elfoglaltságot. És abból igazi barátságok is ki tudnak alakulni, én a legjobb barátnőmet a menhelyen ismertem meg, ahol dolgozom. Együtt takarítottunk, közben beszélgettünk, és jóba lettünk.

A kérdést csak azért írtam ki, mert láthatóan több emberben fel sem merült ez a lehetőség, nem is tudnak róla, hogy ilyet lehet, és ezzel önmagadon is segíthetsz, mert elfoglaltságod van, meg másokon is, azaz elvileg ez mindenkinek jó lehet, ha amúgy csak otthon ülnél tök egyedül. Én az evangéliumi egyházközösségnél és a reformátusoknál segítettem hajléktalan melegedőben és ételosztásnál, nekik pl ha írsz, szerintem válaszolnak (persze ez attól is függ, hogy hol laksz).

2017. dec. 20. 07:36
 13/13 anonim ***** válasza:
73%

De te a nagyid esetét írod le, ami rá igaz. Engem feszélyez, ha ismeretlenek vesznek körül. Mentálisan lefáraszt, minden idegszálam ki van hegyezve, nem tudok nyugodni, remeg a kezem, félrever a szívem.


Félre fogod érteni, de ez bennem nincs meg. Voltam hasonló helyen, ahol rászorulók, enyhe mentális betegségekkel küzdőknek segítettem, és borzalmasan éreztem magam. Borzasztó volt, mert nem akartam velük kommunikálni, de mind az arcomba másztak, beléptek a személyes terembe, és egyszerűen sírni volt kedvem, hogy hadd mehessek haza.


Nekem nincsenek ilyen problémáim, és csak lehúz az egész. És nem az anyagi helyzetük miatt, olyan, mintha mondjuk egy csomó japánnak kellene segítenem, akikkel nem beszélek közös nyelvet, nem ismerjük egymás világát.


Az én magányomat nem szünteti meg az, ha valaki eszik egy gulyáslevest és lelki szemetesládának használ. Ha feltámadna anyukám, az például megszüntetné. Egész életemben mosolyogtam, és elnyomtam a problémáimat, és ez tesz tönkre, ez ölte meg anyut is.

2017. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!