Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mit tegyek ha a...

Szerintetek mit tegyek ha a szüleim nagyon vallásosak, és ram erőltetik a szokásaikat. De én nem szeretném ezt az álláspontot követni?

Figyelt kérdés
De megbantani se szeretném őket, mert felek akkor lemondanánk rólam, vagy már nem szeretnének így.
2017. dec. 28. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy milyen szokás. Ha például, ilyen karácsonyi szokás, akkor azt elhagyhatod, de ha házassági vagy komolyabb, akkor az megfontolandóbb.

Miről volna szó?

2017. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontosan mit erőltetnek rád? Én ismerek kimondottan vallásos, de nagyon nyitott és jó fej embereket, akikkel remekül kijövök úgy, hogy én nem vagyok vallásos. Nyilván van viszont szemellenzős, vaskalapos népség is, és nem csak vallásosak között. Én biztos felvállalnám a véleményem, elvégre ők vállaltak gyereket, azzal pedig együtt jár, hogy a gyerek nem mindig fog egyetérteni velük, szóval szokjanak hozzá.
2017. dec. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát a szüleim Jehovák.. így már értitek
2017. dec. 28. 14:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudok sokat a Jehovákról. Mármint engem is próbáltak téríteni, de leráztam őket, meg tudom, hogy nem kaphatnak transzfúziót, de kb. ennyi, nem tudom, mennyiben mások emiatt a mindennapjaid. Persze nem kell beszélned róla, ha nem akarsz, csak így nehezen tudok konkrétabb tanácsot adni azon túl, hogy légy önmagad, majd megszokják.
2017. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát mindenben más, úgy alapból hogy nem lehet olyan barátom aki nem ugyanolyan vallású, nem járhatok szórakozó helyekre, nem öltözködhetek úgy ahogy akarok,nem beszelhetek ugy ahogy akarok,
2017. dec. 28. 23:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez így tényleg nagyon gázos, mondjuk alapból az is, hogy úgy érzed, a szertetük attól függ, hogy egyetértesz-e velük. Eddig mennyire próbáltál szembemenni ezekkel a dolgokkal, illetve hogyan reagáltak ők erre? Az a legfontosabb kérdés, hogy csak érzelmileg próbálnak sakkban tartani, vagy ténylegesen bántanak és megfélemlítenek? Előbbivel nemigen lehet mit kezdeni azon túl, hogy leszarod a véleményüket, ellenállsz, amiben csak tudsz, majd ha elég idős leszel, amint lehet, otthagyod őket a francba. Ha viszont bántanak is, erőszakkal fenyegetnek, rendszeresen kiabálnak, vagy akár tényleg ütnek, akkor minenképp kérj segítséget egy tanárodtól, akiben megbízol, durvább esetben meg akár a rendőrségtől. Szar ország ez ugyan, de papíron egyelőre még szabad.
2017. dec. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Dehogy azért ennyire nem rossz a helyzet, soha nem bántottak meg ugyan úgy szeretnek. Azért elég sok mindent engednek. Csak engem zavar hogy nem bulizhatok stb.
2017. dec. 29. 01:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem engedik, hát ne kérdezd meg :)
2017. dec. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem^^
2017. dec. 29. 03:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Mond meg nekik, hogy te nem tudsz teljes szívvel hinni, az általuk felkínált vallás téziseiben.


Mond, hogy nincs problémád a vallásos emberekkel, csak egyszerűen neked a hit még nem adatott meg.


Egyébként pedig épp azért, kell felnőttként felválalni a hitet, hogy az ember önszántából vállalja, ne pedig szokásból.


Márpedig, ha nem ismersz mást, csak a jehovákat, akkor nincs más választásod mint jehovának lenni, és ez már így hamis választás.

Nem úgy néz ki, de mégis kényszer, és a kényszer hatása alatt tett vallási, és világi dolgok is semmisek.

Azt pedig ők sem akarják, hogy hazugságban élj ugye ? Ugye nem akarnak hazugságba kényszeríteni?


Majd ha 18 leszel utána pedig már majd ráfogod a tanulásra, munkára, stb saját egzisztenciád lessz és csinálod ahogy akarod.


Nem akarlak bántani,de a jehovák " fura " egy banda. Hogy finom legyek.

2017. dec. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!