Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érdemes Jónak lenni?

Érdemes Jónak lenni?

Figyelt kérdés
Világ életembe egy becsületes segítőkész ember voltam, vagyok. Míg volt párom hűséges voltam, mint kiderült ö nem annyira. Mostanában gondolkodom mire is jutottam, van egy házam persze pár millió hitelem és egyedül tengődök a nagy jóságommal. Nem azért írom hogy sírjak bár néha jól esne, de majd szilveszterkor jó felpofozom magam!:))) Érdemes jónak becsületesnek lenni? 46F

2017. dec. 29. 10:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%
De te a logika nagy harcosa vagy.
2017. dec. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
43%
Nem jó, ha az ember túl becsületes. Még rosszabb, ha tudnak róla, hogy az vagy. Az ilyen embereket nemcsak hogy kihasználják, hanem még hülyének is nézik. Sajnos ez a rút igazság. Az csak a mesékben van, hogy a becsületesek, a jók, és a szépek, elnyerik a jutalmukat. Nem azt mondom ezzel, hogy állj neki becstelenkedni, mert azzal meg már a szélsőség másik oldalára esnél megintcsak. Hülyén hangzik, de ebben az esetben is meg kell találni az egyensúlyt. Nekem is volt hasonló gondom. Én természetemből fakadóan túl őszinte voltam. De rájöttem, hogy ez nagyon veszélyes! Most már mikor úgy érzékelem, hogy szükséges, akkor bizony hazudok, vagy ferdítek. A saját magam védelme érdekében. Szóval ez összetettebb dolog annál, hogy azt tudjam neked mondani, hogy nem, nem érdemes, vagy igen, érdemes. Mert sokmindentől függ. Attól is függ, hogy kihez vagy jó. Milyen értelemben vagy jó. (Lehet, hogy te úgy gondolod, hogy jót teszel valakivel, de az ő szemében nem. Például.) A csalódott emberek veszélyesek, hajlamosak átesni a másik végletbe. Mert ugye ott van az, hogy ezt érdemeltem, a jóságomért, hűségemért stb. cserébe? És ez az érzés akár bosszúvággyá is fajulhat. Ami még rosszabb, hogy elkezdenek általánosítani! És olyanokat is büntetni, akik teljesen ártatlanok. És az, aki közülük ártatlan, szintén el fog gondolkodni, hogy ő ezt mivel érdemelte ki??
2017. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
38%

Nem, nem, nem és nem.

Dolgoztam szoc.-területen, ahol elvileg az ott dolgozók szociálisan érzékenyebbek, mint a pankrációs hétköznapi életben. Ott bebizonyosodott, hogy a pénz, a hírnév fontosabb.

Többször segítettem már embereken: fiatalon, öregen. Mi lett az eredménye? Átb×ás, gúnyolódás.


Most ünnepi időszak van, jónéhányan 5-10 napig a kisangyalt játsszák, majd jön a "The Show Must Go On".

2017. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%
Engem nem érdekel ha hülyének néznek mert bármelyik pillanatban be tudom bizonyítani az ellenkezőjét.
2017. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, jó volt olvasni különböző véleményeket!
2017. dec. 29. 12:40
 16/27 anonim ***** válasza:
65%
Inkább érdemes lenne megválogatni, hogy kivel vagy segítőkész, kit tekintesz barátodnak, vagy hozzád közeli társadnak. Nem kell minden embert egy kalap alá venni, amiatt, hogy csalódtál bizonyos emberekben, még nem kell játszani a "Világ Nagy Áldozatát", hogy "ajjaj rajtam kívül mindenki rossz". Ez nem így van. Vannak érdemes emberek, de ők nem tehetnek arról, hogy te eddig valamiért csak rosszakat fogtál ki.
2017. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%

Én is ilyen voltam 35évig de rájöttem hülyeség.

Most már direkt szeretőt keresek a párom mellé, mert neki is csak a lakásom kellett, meg, hogy gyereket csináljak neki.

Én eddig voltam jó fiú és most már vége, nincsen mennyország, nem fogsz kapni kitüntetést, csak öregen rájössz mekkora balek voltál. 40F

U.I.: Volt egy barátnőm akit a tenyeremen hordtam, örült is, hogy igazi nőnek érezheti magát a családom is a nő ellen volt mégis kiálltam mellette ő meg agyba-főbe pasizott mellettem. Ennyit a jófiúkról...

2017. dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
17 hozásszóló, hát rájöttem balek vagyok, sok nő is ki is használta. Ezért terveztem kicsit változtatok magamon, de nehéz lesz, de muszáj, ha boldogan akarok élni. Persze kihasználni nem szeretnék senkit csak úgy mértékkel és lassan próbálok változni. Most még ez a szilveszter nehéz, jó lenne egy barátnő, de ki tudja még addig lehet, csak pozitívan kell hozzá állni!!!:) Még egyszer köszönöm mindenkinek a véleményét.
2017. dec. 29. 14:16
 19/27 anonim ***** válasza:
51%

Ha jó vagy,akkor kihasználnak és kizsigerelnek. Felejtsd el!

Ganénak kell lenni,csak akkor viheted valamire.

Nem tűnt fel,hogy akik sikeresek,mind galád,hitvány emberek?!

2017. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
49%

Én úgy döntöttem,hogy undorító patkány módon bánok màsokkal,hiszen velem is mindenki így bánik.

Ne legyél jó másokhoz,mert akkor a csicskásuk leszel,inkább legyél görény,de akkor legalább nyersz!

2017. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!