Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érdemes Jónak lenni?

Érdemes Jónak lenni?

Figyelt kérdés
Világ életembe egy becsületes segítőkész ember voltam, vagyok. Míg volt párom hűséges voltam, mint kiderült ö nem annyira. Mostanában gondolkodom mire is jutottam, van egy házam persze pár millió hitelem és egyedül tengődök a nagy jóságommal. Nem azért írom hogy sírjak bár néha jól esne, de majd szilveszterkor jó felpofozom magam!:))) Érdemes jónak becsületesnek lenni? 46F

2017. dec. 29. 10:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
39%
#20-as Mindenki tudja, hogy a jószívűeket kihasználják, és az alávaló emberek viszik sokra, de ennek ellenére mégse akarok valamiért egy embertelen ember lenni.
2017. dec. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a véleményeket, de ígérhetem változni fogok!
2017. dec. 29. 18:35
 23/27 anonim ***** válasza:
De szánalmas-.- Mintha mindenkivel egyformán kéne bánni, és egy kalap alá venni mindenkit. Mintha csak két véglet létezne, vagy mindenkivel paraszt módon bánni, vagy mindenkivel jól.
2017. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
50%
Volt olyan barátom, akivel jó voltam. Ő mindenféle baját elpanaszolta nekem, hogy milyen rosszul bántak vele. Végülis mintha rajtam vezette volna le, hogy mások hogy bántak vele, velem is görény volt, mert "mások megbántották". Mintha én tehetnék róla. Kb. ennyi értelme van ennek a kérdésnek is.
2017. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
57%
A jó ember, nem a balek, hülye, átverhető szinonimája.
2017. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes jónak lenni, de nem baleknak. Nagyon résen kell lenni, és ha a legkisebb jelét látod annak, hogy visszaélnek a jóságoddal, azonnal vissza kell venni belőle. Ez az ösztönös létfenntartás része kell legyen. Na nem tudod magadtól megítélni, hogy mikor vesznek palira, akkor kérd ki ismerősök, barátok véleményét, akik egy szituációt kívülről reálisabban tudnak megítélni...
2018. aug. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Érdemes jónak lenni, még ha nagyon nehéz is sokszor. Ami az emberek szemében dicsőség, az lehet, hogy Isten szemében semmi. ' Aki mindvégig kitart, üdvözül.' Egy veled majdnem egykorú római katolikus
2019. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!