Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan, hol érdemes újrakezden...

Hogyan, hol érdemes újrakezdenem az életemet ha teljesen egyedül maradtam?

Figyelt kérdés

Családom soha nem volt, barátaim sem nagyon. Kiközösített, csóró srác voltam, míg a környék miatt az osztálytársaim gazdagabbak. Később lett egy-két munkahelyi haver, de munkahelyváltás után megszakadtak ezek a haverságok.

A menyasszonyom volt nekem egyedül. Az ő baráti köre által lettek barátaim, az ő családja által tudtam meg milyen a család, milyen pl egy családi ünnepség.

Sajnos (utólag nézve) a párom komoly előléptetéseket kapott és minden odafigyelésem ellenére összejött az egyik főnökével. Néhány napja közölte hogy a közös lakást meghírdette az interneten, a fele pénzt majd megkapom (abban van minden fillérem), ha nem akarom látni-hallani hogy meghívja, odaköltözteti az új pasiját, akkor jobban teszem ha elköltözöm addig is. Mivel nekem érzéseim vannak, neki meg nincsenek már, nem tudnám ezt elviselni, így eljöttem. Nem fog kiforgatni, tényleg megkapok mindent, megyünk jövőhéten az ügyvédhez.

Visszacsinálni már nem lehet a dolgot, az mondja hogy most jött rá milyen is egy igazi férfi és én soha nem leszek ilyen komoly beosztásban, pozicióban, ilyen megbecsült, így még időben kidobott. Igen, soha nem lesz új 7-es BMW-m pl, ez biztos.

A “közös” barátok már el is fordultak tőlem, a családja ma elment mellettem az áruházban. Gyakorlatilag teljesen egyedül maradtam. Ha holnap meghalok, észre se venné senki, főleg hogy 2 hete munkanélküli lettem.

Mit kéne most tennem? Átmeneti helyen lakom most egy szálláson amit a volt menyasszonyom fizetett ki előre 3 hónapra, de mozdulnom kéne. Innen nem járhatok komoly helyre dolgozni! Merre menjek, mit csináljak? Pénzem nem nagyon van, minden a lakásban áll! Ha minden igaz fél év múlva megkapom. De egyedül akkor sem tudok venni majd lakást a mostani árak mellett!

Vágjak neki külföldnek? Van egy régi munkatárs aki az USA-ban él évek óta, egy világcégnél vezető. Esetleg vegyem fel a pléhpofát és keressem meg hogy tudna-e kinnt valami legális állást náluk?


2018. márc. 4. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én felvenném a pléhpofát, persze, ha szóba akar állni veled. Mindenképpen kimennék külföldre dolgozni. Mi a szakmád?
2018. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ugyanaz amivel a kinnti haver cége foglalkozik. Nehéz állást találni mert mindenhol megvannak az emberek, kb kihalásos alapon lehet bejutni itthon valahova, vagy ha alsóbb pozicóig leadom az igényemet és 1-2 év alatt felküzdöm magam. A munkahelyemen én mondtam fel, mert pont ezt csinálva 2 évig hajtottam az előléptetésért hogy a saját szakmámban dolgozhassak végre. Erre felvettek egy új srácot a pozicióra aki xy főnök haverja. Ez sok volt, megalázó volt, főleg hogy egy másik sráccal versenyeztünk az állásért és én teljesítettem jobban. A nevető harmadik meg pofára ejtett minket.

A menyasszonyom ezen is bukott ki, hogy én lúzer vagyok és nem győztes típus. Részletesen nem szeretném megmondani a szakmámat, hátra rámismer valaki.

2018. márc. 4. 19:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is irány külföld, borzasztó szomorúan olvasom, hogy milyen a volt menyasszonyod.


Fel a fejjel, kitartást!

2018. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj külföldre ha tudsz , sok sikert. Innentől csak jobb jöhet fel a fejjel . Minden vég, valami új kezdete!
2018. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát én nagyon padlón lennék a helyedben.

Viszont a volt mennyasszonyod valami eszméletlen ember. Most őszintén, hogy tiporhat így a földbe a téged és az önbecsülésedet?

Ebből is látszik, hogy mennyire egy gerinctelen nőszemély, akinek csak a pénztől és a csillogástól nedvesedik be. Aki nem értékeli az őszinte szeretetet.

Én bízok az igazságosságban és abban, hogy egyszer pofára esik és majd megtudja, hogy az életben a pénz és az előrelépés nem minden. Sőt!

Kívánok neked egy szebb és őszintébb kapcsolatot és sok boldogságot a továbbiakban! Szerintem is próbáld meg külföldöt, ha van lehetőséged rá.

2018. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lépj le innen ha teheted, egy próbát megér, nem vesztesz semmit.

Ha kint elkezdesz keményen és jól dolgozni, annak pár év alatt meg lesz az eredménye anyagiakban, persze az angolnak patentül kell menni.

Az elején nehéz lesz kiheverni a magyar "szemétafőnökkevésapénz" hozzáállást de pár hét és belerázódsz.

Sok sikert!

2018. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak munkahelyek amik szállást is biztosítanak. Célozz meg egyet. Ott lehet gyűjtögetni saját lakásra.
2018. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha senki/semmi nincs ami itt tartana, próbáld meg külföldön. Nem tudom ugyan, hogy kint hogyan mennek a dolgok, de az biztos, hogy itthon bármikor kerülhetsz hasonló helyzetbe. Már úgy értem, hogy munkahelyen.
2018. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!