Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mással is megtörtént, hogy...

Mással is megtörtént, hogy középsuliban nem igazán tudott beilleszkedni, emiatt várta az egyetemet, de ott se lettek igazán mély kapcsolatai?

Figyelt kérdés

Általános suliban teljesen jól beilleszkedtem, voltak barátaim és pár barátság a mai napig megmaradt, de gimiben sajnos nem tudtam, szorosabb kapcsolatot építeni senkivel, piszkáltak is elég sokat, szerencsére nem durván, de az önbizalmamat teljesen lerombolta ez is.

Ugyanakkor legalább voltak páran akikkel jól el tudtam beszélgetni, még ha a suli végeztével meg is szakadtak a kapcsolatok. Illetve akik piszkáltak se közösítettek ki, és velük is el tudtam dumálgatni néha.


Ugyanakkor vártam az egyetemet, hogy sok új barátot, ismerőst szerzek, de nem így lett. A gólyatáborba nem tudtam sajnos elmenni, egy betegség miatt, aztán pedig önbizalmam hiányában nem igazán mertem odamenni az emberekhez, beszélgetni. Teljesen elvesztem a tömegben. Most kezdtem 1,5 hónapja a 2. félévem, de nem igazán van senki akivel kommunikálni tudnék, nem tudtam egy társasághoz sem hozzá csalódni.

Mivel elég nehezen építek ki új kapcsolatokat, így ha nincs kezdeményezés akkor nem tudok én se, mit kezdeni.


Más is volt így?


2018. márc. 27. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Felesleges pont az osztálytársak, évfolyamtársak közt keresni a baráti társaságot. Válassz valami hobbit, önbizalom-fejlesztéshez, másik nemmel való ismerkedéshez legjobb a tánc. Sportnak sem utolsó, táncos wellness hétvégéken sokaknak megvan a napi 10 óra mozgás.
2018. márc. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én gimiben és a fősulin is a tanáraimmal voltam baráti kapcsolatban, nem a velem egykorúakkal. Viszont a hobbim miatt volt baráti társaságom, szintén picit idősebbek, de nem sokkal. Itt ismertem meg a férjemet is. 😊
2018. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Barátaim vannak, csak kevesen, épp ezért szeretném bővíteni az ismertségeimet, mert hiába van pár barátom, haverom, sok esetben érzem magam magányosnak, egy párkapcsolatra is vágyom, szeretném megtapasztalni a szerelmet, de tényleg nehezen kezdeményezek.


A sport nem rossz, de kondizom, és más nem is érdekel, nem szeretem a többit. :/

A másik hobbijaim pedig mind otthonülősek, persze szívesen belekezdenék valami újba, de nem tudom mibe, ugyanakkor nem rossz ötlet. :) Bár pár ötletem talán lenne.

2018. márc. 27. 16:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nem voltam így, de egyetemen sem tartom lehetetlennek az ismerkedést..:)

Pl szemináriumon már sokszor volt úgy, hogy csak leültem egy üres helyre és a szomszédommal el kezdtem beszélgetni, és jóban lettünk..:) Meg pl nálunk rengeteg csoportmunka is van:)

Plusz diákszervezetek is kínálnak ilyen ismerkedős lehetőséget.:)

2018. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez van velem is kérdező. Nagy reményeim voltak az egyetemmel kapcsolatban, hogy itt kialakul majd egy baráti társaságom (mint az ismerőseimnek), de nem így lett. Vannak többen akikkel elbeszélgetek és óra után elmegyünk pl kajálni, de ennyi. Mondjuk én mindig is magányra voltam ítéltetve, világéletemben max 1-2 barátom volt akivel igazán kijöttem, de az évek alatt mind lekoptak.. és egyszerűen nem tudom, hogy lehetséges éveken keresztül fenntartani a barátságokat/kapcsolatokat úgy, ha hónapokig nem találkoznak az emberek, és a személyiség változásai miatt külön utakon kezdenek járni. Szóval igen, mással is megtörtént, pl velem :)

22L

2018. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is nagy reményekkel indultam neki az egyetemnek, és nagyjából semmi nem lett belőle. Nem voltam gólyatáborban, de azt mondták mások, hogy attól be tudok majd illeszkedni, a gólyatáboros barátságok megszűnnek majd. Aha.. Rengetegen még most is a gólyatáboros csoportjukkal járnak el ide-oda, holott már a 4. félévben járunk.

Másik amit mondtak sokan, hogy sok barátság úgy születik, hogy leülnek egymás mellé és elkezdenek beszélgetni az előadóban, és hú de jó barátok lesznek. Nem vagyok egy negatív kisugárzású személyiség, de ha én valahol ülök, mindig legalább egy széket kihagynak, és úgy ülnek le. És főként baráti társaságokban, tehát miért is foglalkoznának egy egyedül ülő lánnyal.

Az egyetlen barátnőm, akit tényleg annak mondhatok, másik szakon volt mint én, tehát közös óránk is csak néha volt, és most lement levelezőre, szóval nem is találkozunk suliban.

Van párom, akinek a baráti társaságával néha elmegyünk bulizni vagy beülni valahová iszogatni, de ők nekem csak kedves ismerősök, és a barátom sem tartja őket olyan közeli barátnak.

Diákszervezetben is benne vagyok, de ott sem alakultak ki olyan szoros barátságok, gyakran cserélődnek az emberek és megvannak ott is a klikkek, szóval nekem ez sem jött be. Gondolkodom rajta, hogy ha ezt befejeztem, elkezdek egy következő egyetemet, hátha ott valami kapcsolatot sikerülne kiépítenem, mert a gimis barátaim hirtelen eltűntek és ha én nem kérdezősködök, hogy mi van velük, ők nem is írnának, ebbe meg már kezdek belefáradni.

2018. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!