Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vajon miért nem tudok beillesz...

Vajon miért nem tudok beilleszkedni? 21/l

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, most nemsokára végzek gyógytornász szakon.

Az a problémám, hogy egyáltalán nincsenek barátaim.

Fogalmam sincs, miért, mert alapvetően kedvelni szoktak és kedvesnek tartanak, és az is vagyok, de mégse találom meg a közös hangot. Nyitottan szoktam beszélgetni, csak az a baj, hogy sose akad igazán közös téma. Még azokkal is megreked egy felszínes szinten a beszélgetés, akik szimpatikusak.

Ma is pl. megkérdezték többen a karszalagom miatt, hogy hol voltam, és mikor elmeséltem, hogy 1000mods koncerten, akkor persze megkérdezték, hoyg az milyen, és mikor elmondtam, hogy egy görög stoner rockbanda, csak hümmögtek fura fejjel, és kész.

Itt megreked a dolog. Vagy múltkor azt kérdzete az egyik lány, mit olvasok, és mikor elmeséltem, ugyanilyen fura reakció.

Tudom, a könyvek-zene-filmek felszínes dolog, nem ez a meghatározó egy barátságban, de mégis úgy veszem észre, hogy óriási hátrány az, hogy én a mai slágereket egyáltalán nem ismerem, ami a rádióban megy, a "többiek" meg azokat nem ismeri, amit én olvasok vagy aminek a koncertjére megyek.


A tegnapi konerten egyébként volt sok szimpi ember, de olyan fura, hogy ilyenekkel miért nem találkozom más közegben. Mármint akinek hasonló az ízlése, mitn az enyém. Bár lehet az is baj, hogy senki nem néi ki belőlem, hogy én olyan vagyok, amilyen. Engem szerintem egy unalmas tipikus jókislánynak gondolnak, mert csendes vagyok, és a tegnapi koncerten is kicsit furűn éreztem magam a sok szakállas rocker között feleakkoraként.


Na mindegy, szóval az a lényeg, hogy tök érdeklődő és nyitott vagyok, csomó mindenről szeretnék beszélgetni, élményeket megosztani, de egyszerűen így nincs kivel.

Ez a koncertélményt is jó lett volna igazán elmesélni, de a fura fejes hümmögés után nem fogok áradozni arról, hogy milyen jó érzés volt látni a mellettem ülő srácot a pogózok mellett, ahogy libabőrös karral ordibálta a szöveget...

Így meg sajnos, hogy a felszínes rostán nem esek át, mélyebb témákról se tudok beszélgetni, mert hát nem lehet rögtön valami nagyon intellektuális témával nyitni egy idegenként, hogy először csak felszínesen kéne csevegni, de nem megy így....

El kéne járnom több helyre, csak mondom, ez a baj, hogy baráti társaságokhoz nem tudok csak úgy odapofátlankodni, egyedül meg nem nagyon járnak el ilyen helyekre az emberek, vagy ha meg igen, akkor gondolom direkt mennek egyedül.


Van valaki még hasonló helyzetben? Mit lehetne tenni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. ápr. 5. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem szimpinek tűnsz, bár én nem ismerem azokat a zenéket amiket te de így amiket leírtál nagyon szimpatikus vagy. :)

Szerintem keress egy barátnőt akivel nagyon jól elvagy :) Aki hasonlít hozzád. Nem muszáj hogy ugyanazt szeresse amit Te. Lehet teljesen másmilyen, de mégis belül hasonlít hozzád.

Pl ha elmész egy koncertre akkor ott is ismerkedhetsz. Vagy ha pl egyetemen szaktársad megkérdezi mit olvasol akkor elmondod neki és aztán megdícséred a körmét hogy milyen szép, kinél csinálta stb stb :) Így már kialakul egyfajta kommunikáció. :)

Nem muszáj hogy egy nagy társasághoz tartozz. Elég ha van egy olyan barátnőd aki tényleg igaz. A többi majd kialakul. Együtt könnyebben ismerkedtek másokkal is :)


21/L

2017. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Van olyan, akivel az egyetemen szoktam beszélni többet/többször, de őt se tudom elhívni sehova, mert elvan egyedül, vagy a tesójával, meg nem is tudom, egyszerűen tényleg csak megreked a dolog egy szinten.

Volt még egy fiú barátom, de mióta barátnője lett, azóta már nem igazán érdeklem, szóval ha volt is "igazi" barátság, azok is elkoptak idővel, aztán mostanra ne maradt senki. :/

Pedig alaphangon jól elbeszélgetek szinte bárkivel, pl. járok önkénteskedni egy mozgássérült intézetbe, és a 30-astól kezdve 70 évesig járnak hozzám, és mindegyikkel jól kijövök és megtalálom a hangot, igaz, csak felszínesen, mint mindig.

2017. ápr. 5. 23:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Ilyen típus vagy, törődj bele.

Elolvastam a kérdésedet. Csak a jelenről beszélsz. Hiába vagy nyitott, ha a múlt rád nyomta a bélyegét.

Egyébként én is úgy vagyok, mint te, 22F. Ha visszagondolok régen milyen voltam, akkor meg is értem.

Legjobb amit tehetsz, hogy beletörődsz.

22 év alatt nem lett egy igaz barátod, most felnőtt korban mit vársz?

2017. ápr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, esküszöm mintha magamat látnám benned. Én nekem is ezek voltak a problémáim mindig, sose tudtam a mai korral haladni, sose tudtam mik a mai slágerek, mi a divat, mi a lényeg stb stb. És olyan dolgokat szerettem, ami másnak nemigen volt ismerős, ugyanakkor én szeretem hallgatni. Nem veled van a probléma, te teljesen normális lány vagy. A gond itt az, hogy azt gondolod egyedül vagy ezzel, holott sok más hasonló lány, és fiú is ugyanabban a dilemmában van, mint te. Szerintem abszolút ne változz meg, maradj olyan, amilyen vagy! Ha te így érzed jól magad, nem kell mások kedvéért megváltoznod, az igazbarátok olyannak fogadnak el, amilyen vagy, és nem mennek el tőled. Az igazbarátok olyanok, akikben mindig számíthatsz, sose hagynak cserben, mindig kiállnak melletted jóban és rosszban egyaránt, és nem használnak ki. Inkább legyen kevés barát, mint sok olyan haver, akik csak azért vannak veled, hogy kihasználjanak, átverjenek, ezekbe nem szabad megbíznod. Igaz, hogy előbbi nem sok van, de vannak igazbarátok, csak ismerkedni kell, ez a lényege. Nem szabad elzárkódnod a világ elől, légy kicsit nyitottabb az új dolgok felé, fedezd fel a világot, ismerkedj olyan emberekkel, akik kedvesek, és segítőkészek, ugyanakkor ne változz meg mások kedvéért, maradj az, ami vagy. A valódi barátok olyannak fogadnak el, amilyen vagy. Nem vagy egyedül, csak tenned kell azért, hogy ez az állapot megváltozzon. Remélem tudtam valamelyest segíteni, és lelket önteni beléd, kívánom, hogy sikerüljön igazbarátokra lelned kedves kérdező! :)


25/F

2017. ápr. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Valahogy mindig csodálkozom rajta, hogy itt a neten mennyi ember panaszkodik ezekről a problémákról. A valóságban meg egy ilyenről sem hallottam még (ja... mert ott másnak mutatják magukat).


Imádkozom érte, hogy egyszer megismerjek egy olyan lányt, mint te.


Nekem dettó ugyanilyen problémáim vannak, de remélem, hogy nem késő még megtalálnom sem az igazit, sem egy barátot.


Sok sikert neked is, meg magamnak is. Meg mindenkinek, aki ebben a cipőben jár! :D


22F

2017. ápr. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen srácok, aranyosak vagytok!:)


Akkor ti is egyedül vagytok, és magányosan szervezitek a programjaitokat?

És a "legyél nyitottabb a világra" dolgot ti a gyakorlatban hogyan valósítjátok meg? Mert ugye ezt mondani meg írni sajnos sokkal könnyebb, mint megvalósítani. Oda kéne mennem random szimpatikus emberekhez, akik egyedül várnak mondjuk egy koncert előtt, vagy ilyesmi?

2017. ápr. 6. 01:35
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát, jobb híján egyedül járok el ide-oda. De szerintem nem mondok vele újat, hogy pocsék érzés. Mások jól érzik magukat a saját kis csoportjaikban, én meg ott lézengek mint valami kóbor kutya.


Volt időszak, mikor már direkt az olyan magányos farkasokat kerestem, mint amilyen én is vagyok. De vagy hülye vagyok, vagy tényleg nincsenek ilyenek a környéken. Vagy csak nagyon jól leplezik, hogy magányosak, mint pl én :'D

2017. ápr. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az emberek megközelítését illetően pedig... igen, a szimpatikus egyének leszólítása bőven-bőven belefér, max elküld melegebb égtájakra, ha olyan kedve van. De általánosságban véve normálisan lehet beszélgetni bárkivel, hátránya hogy valószínűleg utána nem nagyon fog keresni téged. De ki tudja... hátha akad egyetlen egy kivétel, aki miatt érdemes volt próbálkozni és hosszútávon melletted marad.


Szerintem nekünk már tényleg mindegy mit csinálunk, csak csináljuk. A sok elszalasztott lehetőségből lesz az elszalasztott élet, azt meg nem nagyon akarjuk szerintem :'D

2017. ápr. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyitottság alatt én azt értem kedves kérdező, hogy próbálj meg új irányokba is menni mint stílus, zene, és minden más terén. Ismerdd meg a világot, fedezd fel a benne rejlő lehetőségeket, amiket idáig nem ismertél, így ezzel nagyobb az esélye annak is, hogy barátokra lelsz. Vagyis jobban szólva: szabadulj fel! :) Persze ez nem jelenti meg, hogy amit idáig szerettél azt dobdd el, csak ha nyitott vagy, több dolog, és téma érdekel, mindig találni fogsz valakit, akivel elbeszélgethetsz vele, és így előbb utóbb kialakul neked a kis baráti köröd. Ezért is mondom, nyitottabb légy a világ felé! :) Remélem sikerülni fog!
2017. ápr. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Talán ez nagyon furcsán fog hangzani, de egy próbát megér. Van egy Anotalk nevű weboldal, ami véletlenszerűen ismeretlenekkel rak össze, akikkel beszélgethetsz, teljesen anonim módon. Mivel mindig más és más emberrel rak össze, természetesen be kell mutatkoznotok egymásnak. A sokadik bemutatkozásnál már tudni fogod, hogy mit és hogy kell mondanod, hogy felkeltsd a másik érdeklődését, és ennek hatására teljesen megnyíljon. Csak gyakorlás kérdése, ezt is ugyanúgy meglehet tanulni, mint bármi mást az életben.


Amúgy a leírásod alapján jó embernek tűnsz, mind gondolkodás, mind hobbik/életvitel terén. Ha hiszed, ha nem, sokan keresnek ilyen nagyszerű embereket, amilyen TE vagy, úgyhogy egy kis gyakorlással hamar megváltozhat a helyzeted. Sok sikert!

2017. ápr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!