Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet együtt élni az...

Hogyan lehet együtt élni az unipoláris depresszióval?

Figyelt kérdés
Kiderült egy hónapja hogy unipoláris depresszióm van. Régóta tudom hogy vannak problémáim de más az ha egy szakembertől hallod. Szedem a gyógyszereket de semmi változást nem érzek
2018. ápr. 3. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Úgy mint mindenki más.
2018. ápr. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen problémáknál sosem elég, ha a pszichiáter felír egy „csodaszert”, aztán magadra hagy.


Nagy szükség van továbbra is a szakmai segítségre, pszichológusra! Kezdésnek hetente szerintem.


És azt is meg kell érteni, hogy ő is csak irányt tud mutatni. Ha jobb életet akarsz, akkor azt magadtól kell! Tehát tanulnod kell a betegségedről, el kell olvasni a szakmai irodalmát, a hátterét, mi okozza, hogyan lehet kezelni, stb... tehát meg kell tanulnod hogyan segíthetsz magadon! A pszichológus kiigazít, tisztázza benned a dolgokat, a pszichiáter pedig segít a gyógyszerekkel rendben tisztán tartani a hormonjaidat, elmédet.


Szerintem tudatosság a kulcsa a dolognak, tudatosság a betegségeddel kapcsolatban!

2018. ápr. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Várd meg, míg hat a gyógyszer. Ha nem hat, mondani kell a dokinak!
2018. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!