Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Együtt élni a depresszióval...

Együtt élni a depresszióval lehetséges?

Figyelt kérdés

Sok éve vagyok depressziós szedem a gyógyszereket, sokat teszek a betegségem ellen még is mindig eredménytelenül. Egyszerűen belefáradtam. Unom, hogy mindig másokra vagyok utalva, hogy nem volt egy normális hosszútávú munkahelyen sem tudok megmaradni, mert rettegek az emberek között és bepánikolok stb.

(Egyedül) egyszerűen életképtelen vagyok.

Nevetségesnek tartom, hogy nekem az a sikerélmény ha bemerek menni a bevásárlóközpontba, mikor a korosztályomnak már családja van, stb..

"Magamnak köszönhetően" az életem minden téren 0

Meghalni nem szeretnék mielőtt még valaki azt tanácsolja, Hanem felépíteni egy "normális" független életet.

Csak egyszerűen nem tudom, hogy hogyan.

Más ilyen gondokkal küzdő ember, hogy él meg EGYEDÜL?


(nem sajnáltatom magam mielőtt valaki azt hinné, úgyhogy megkérek mindenkit, hogy a kérdésre válaszoljon.)



2015. febr. 16. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Lehet érni a depresszióval, de nem érdemes. Egy analitikusan orientált hosszúterápiával csodásan lehetne kezelni (nem kognitív, nem pár hónapos...). Nekem sikerült. Vágj bele, csodát tesz.
2015. febr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En is voltam depresszios es gyogyszert szedtem, terapiara jartam de nem hatott semmi. Egy nap rajottem, hogy elillan az eletem ha nem teszek semmit, Feltettem magamnak a kerdest, en is boldog szeretnek lenni, eljarni, ismerkedni, szorakozni, baratokat szerezni...elni vagy a megszokott kozegemben szomorkodni allandoan es azon aggodni vajon mi johet meg? Celt kell talanod az eletben, ami elorevisz. Nem muszaj rogton oriasi celokat, eleg ha egy kicsit ami utan johet a kovetkezo majd a tobbi. Mi olyan dolog van az eletedben ami oromet okoz? Ha van olyan csinald azt! Nem mindig egyszeru, en tudom de ki kell lepned a komfortzonadbol es tenni azert, hogy mashol jol erezd magad! De csak kis lepesekben megy, ne eroltesd ha nagyon remiszto.

Nem tudom mennyire segitettem, Ezekre a dolgokra talan Te is gondoltal mar. Ami fontos, hogy legyen celod!

2015. febr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerek helyett miért nem a gyógyulást választod? Mélylélektani terápiával (KIP, ego-state, regresszió, Rossi, Bradshow, Ericksoni módszerek) 2 - 4 hónap alatt megszabadulhat az ember a depressziótól, a pániktól. Keress olyan szakembert, aki ezekkel a módszerekkel kezel. (Általában integratív terapeuták)
2015. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, az összes felsorolt terápiát végigcsináltam és kb. utána 10 percig voltam megkönnyebbülve.
2015. febr. 18. 18:33
 5/6 anonim válasza:
Isten folytó szeretettel szeret,tudom hogy hihetetlenül hangzik,ő akart ilyennek,mert neki és én is így érzem tökéletes vagy..itt mindannyian..és ha neki az vagyok nem érdekel más...problémát,gondot csinálnak az emberek abból ami NEM az...mert valaki azt mondja a tökéletes ez meg az...mit ér a szava Istennel szembe...ő ismer,ő alkotott,szeret mert vagy neki.Azzal megy el az idő,hogy aggodtok,szeressétek őt,a tervét,magatokat,mert ti is a tervei vagytok,szeressétek a másikat,mert mind egy szeretetből fakadó terv részei vagytok..szeressetek,olyan szeretettel,ahogy ő gondosan kitalált,és kitalálta a napot..gyönyörűek vagytok az én szememben..hátmég Istenében,és nem kellenek a lehúzó,megfelelelni akaró szavak,a szívetek szabad...
2015. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

utolsó, neked sem ártana egy pszichiátriai kezelés.

1. isten nem létezik, csak egy lelki kapaszkodó sok embernek.

2. Ha neked tökéletes vagyok eltartasz majd ha nem találok megoldást a betegségemre?

2015. febr. 21. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!