Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudok egyedül bemenni...

Nem tudok egyedül bemenni iskolába. Ez normális?

Figyelt kérdés

15/l

Ebben az évben kezdtem a kilemcedik osztályt de képtelen vagyok egyedül bemenni az osztályterembe. Magányos vagyok és minden este sírok emiatt mert egyedülérzem magam nincsen egy igaz barátom sem.. amikor elinulok az iskolába szorongos gyomor idegem lesz és nagyon sokat hiányzok az iskolából mert nem merem megmondani az anyámnak mert van így is elég baja és nem akarom h emiatt stresszeljen. Ugy erzem ilyenkor hogy a földbe gyökerezik a lábam sirogorcsom van sokszor nagyon nagyon melegem lesz a stressz miatt ver a víz. Az oka az hogy szerintem egy tok atlagos lany vagyok van egy két barátom de senkiben se lehet megbizni ebben az osztályban minden héten mindenki mással van jóba és én nem akarok a “menő és balhés” lányokkal akik füvezmek drogoznak lenni mert ez nem én vagyok és ezért minden nap a hátam mögött kicikiznek hogy hogy nézek ki hogy egyre dagadtabb vagyok...

Nem megy egyszeruen senki mem vesz komolyan itt NEM arrol vam szo hogy nem akarok bejarni nincs kedvem mielott jonnenek ezek a kommentek hanem nem megy es ez igy nekem magyon rossz :( mit tegyek? Panikbeteg vagyok?


2018. ápr. 23. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt 9.-ben, nagyon utáltam az akkori osztályom, iskolát is váltottam, de nem ez volt az ami segített. Olvass önfejlesztésről szóló könyveket, újságokat, nézz ezzel a témával foglalkozó YouTube csatornákat és meglátod, hogy pár hónap alatt akkora változáson mész majd keresztül, hogy rá sem ismersz a régi önmagadra. :)
2018. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válts iskolát.
2018. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Iskolapszichológus nincs nálatok? Ilyesmiben biztosan tudna segíteni. Ő biztosan komolyan fog venni.


Másrészt viszont ez igenis anyukádra tartozik, értem én, hogy sok baja van enélkül is, de ez nagyon fontos. Ha nem jársz normálisan iskolába, az a jövőben eléggé nagy gond lesz. Szóval valahogy meg kell oldani.

2018. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat :( nem, nállunk nincsen pszichologus és enis ugy erzem h minel hamarabb kozolnom kell ezt anyukámmal már nem birom tovabb huzni csak felek h milesz ha azt mondja h hulyeseg es h csak az iskolat akarom kerulni
2018. ápr. 23. 22:17
 5/7 anonim válasza:

Szerintem nem vagy pánikbeteg, ez teljesen normális új környezetben, valakinek könnyebben megy a beilleszkedés/barátkozás, valakinek nem. Nekem kemény 2 évig tartott a beilleszkedés az osztályba, persze ehez az is kellett, hogy addigra kihulljanak a balhésabb egyének. Igaz, egy fiúnak nyilván könnyebb mint egy lánynak, mert mi - a legtöbb esetben - elzárjuk az érzelmi csatornákat. :)

Próbáld meg leküzdeni magadban a görcsöt, biztos vannak az osztályban normálisak is, ennyire még csaknem züllött el a világ...

Olvass sokat, az is enyhít a magányon.

Először szerintem beszélj az osztályfőnökkel erről a dologról, remélhetőleg nem túlterhelt és megérti mi a helyzet, talán segíthet is, végülis ezért van ott.

Ha az ofö sem segít, akkor van ideje elbeszélgetni a szüleiddel. Most lesz 4 napos szünet, gondolom nekik se kell dolgozniuk, lesz idő rendesen lebeszélni a dolgokat, megvitatjátok hogy érdemes folytatni, mert ez így csak rosszabb lesz.



Ez a drogozás azért elég durva dolog...mikor én jártam középiskolába még az volt a ciki aki nem cigizett.

2018. ápr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"felek h milesz ha azt mondja h hulyeseg es h csak az iskolat akarom kerulni"


Szia!


Próbáld úgy, hogy anyukádnál azzal kezded, hogy az iskolával kapcsolatban segítségre van szükséged. Meg hogy neked nagyon fontos lenne most a tanulás, mert már most gondolsz az érettségire, de elég nagy baj van az osztálytársaiddal. Esetleg azt is megemlítheted (ha az iskolaváltás mellett kell érvelni), hogy a többiek miatt nem tudnak normálisan órát tartani a tanárok, lemaradtok az anyaggal. Szóval próbáld így becsomagolni, akkor talán jobban átmegy anyukádnak az üzenet lényege.


Ha iskolapszichológus nincs, akkor a Nevelési Tanácsadóban kell érdeklődni, mivel kiskorú vagy, oda ingyen járhatsz pszichológushoz. Ez amúgy a makk egészséges embereknek is jót tesz, szóval csak nyerhetsz vele. Sajnos az iskolában minimális hangsúlyt sem fektetnek az önismereti fejlesztésre.

2018. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt kilencedikben, aztán találtam pár embert magam mellé, eljártam bulizni és ez kihúzott ebből.

Ha semmiképp sem megy a beilleszkedés válts iskolát.

Ne foglalkozz azokkal, akik kibeszélnek a hátad mögött, pár embert találj, akiben megbízol és annyi elég is.

2018. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!