Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberek gonoszak? Én egyre...

Az emberek gonoszak? Én egyre jobban meggyőződöm róla, hogy a válasz igen.

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok, nagyon sok élethelyzetet éltem meg, sok felé vitt az utam eddig, meg mélyre is, sok embertípussal találkoztam. Voltam keményen megzuhanva... akkor kezdtem el mérlegelni az életem meg a körülöttem lévő történéseket és arra jutottam, hogy tényleg gonosz az emberek.
2018. máj. 5. 02:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Gonosznak nem gonoszak - bár ismerek olyat is -, de hogy mindnek van valami beütése, amitől tök megbízhatatlanok lesznek, az egyszer biztos.

Nekem is a kelleténél többet kellett pofára esnem ahhoz, hogy átértékeljem a dolgokat. Valahol sajnálom, hogy nem lehetek az az önzetlen, naiv kislány mint voltam, de úgy mindenki csak megpróbált kihasználni, eltaposni. Meg kellett keményítenem a szívem. Ez van.

2018. máj. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Én a körülöttem lévőket önző és nevezném inkább. Persze valamilyen szinten mindenki az, de én nem taposó át másokon a saját érdekeit miatt.
2018. máj. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

A gonoszság egy társadalmi fogalom. Senki sem gonosz, csak vannak akik kevésbé tartják be a játékszabályokat.


Nem szabad vakon megbízni idegenekben, ismerősökben, csak a hozzád közel állókban.

2018. máj. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó válaszoló. Èn megbíztam a hozzám közel állókban, értsd családtagokban és nagyon át lettem verve.

Nagyon úgy indultam neki az életnek, hogy megbíztam mindenkiben amig nem adott okot az ellenkezöjére. Sajnos én is azt szürtem le az eddigi tapasztalataim alapján, hogy az emberek többsége gonosz, nemtörödöm, felszínes, anyagias és mindenkin átteper a saját jóléte érdekében.

Sajnos azt is látom aki nem úgy viselkedik mint a nagy többség arra furcsán néznek. Pl ott egy eldobott chipses zacskó egy parkban ahol amúgy semmi más szemét nincs. Ez a müanyag zacskó zavarja a szemed. Felveszed. A többiek furcsán néznek rád, még a szemük is kidülled, azt tükrözi az arcuk, hogy "ezt most vajon miért csinálta?"

Azért, mert egyszerüen zavarta a szememet.

Próbáld ki.

2018. máj. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Igen, rohadt gonoszak, az állati ösztöneiken sokan nem tudnak felülkerekedni.
2018. máj. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

Mindenki úgy indul neki az életnek hogy megbizik mindenkiben.

Csak az idö mulásával észreveszi hogy nem mindig éri meg.

Igy vagy ök is faxkalappá válnak mint a többiek vagy bezárkoznak/ elkülnölnek emberektöl.


De legalább észreveszed hogy vannak gonosz emberek.

Igy legalább valamennyire fel tudsz készülni ellenük ha jönnek.

Mig vannak olyanok akik rozsaszin álomvilágban élnek és eszre sem veszik hogy kihasználják öket vagy átverik.

2018. máj. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Igen sok ember gonosz, és sok ember jófej. Ez már csak egy ilyen közhely, amire most újra rájött valaki. ;)
2018. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen
2018. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Azt hiszem, az emberek akkor válnak gonosszá, ha nem hagyják, nem engedik, hogy jók legyenek.És akkor a " majd én megmutatom " elv alapján hívja fel magára a figyelmet, csak sajnos rossz irányban..Hiszen a visszautasítás, kihasználás, kicikizés, nevetségessé tétel a legjobb szándékú, legnyugisabb embert is flusztrálja .Csak nem mindenki tud átbillenni. De ha megnézzuk a történelem gonoszait, mind egy apró ponton siklott ki és vált borzasztóvá.Szuletni senki sem szuletik rossznak, vagy gonosznak.Persze relatív, mit tartunk gonoszságnak. Inkább a másoknak való direkt ártást nevezném gonoszságnak, ami kárt okoz, vagy azt, aki más könnyein át akar boldog lenni.
2018. máj. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Az Isten nélkül élő ember, embertelen ember lesz.
2018. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!