Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha elköltözöm, az segíthet?

Ha elköltözöm, az segíthet?

Figyelt kérdés

23 éves srác vagyok, nincsenek barátaim. A város ahol lakom ott nincsen lehetőségem az ismerkedésre. Tavaly egy rosszul választott társaság miatt nem nagyon tudok senkivel se barátkozni. Még Facebookon sincs kivel beszélgetni, ezért nagyon magányos vagyok :(


Már egy ideje fontolgatom azt, hogy feladom ezt az életet, össze szedek egy kis tőkét és vhol egy másik városban, akár külföldön újra kezdek mindent.


Ez működhet? Érdemes lehet újra kezdeni mindent? Lesznek ez által az új helyen barátaim?



2018. máj. 23. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez csak rajtad múlik. Új hely, új arcok, tiszta lappal indulsz. De hogy mire viszed, ki tudja. Egy próbát megér.
2018. máj. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ezt így előre nem lehet megmondani. De a lehetőség adott és ha nem érzed jól magad abban a közegben, nincs vesztenivalód.
2018. máj. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
45%
Aki mer, az nyer. Ha tényleg nagyon kilátástalan a helyzet, lehet, hogy jobb tiszta lappal kezdeni valahol máshol. Azt nem garantálja semmi, hogy egy új helyen lesznek barátaid, ez sok mindentől függ.
2018. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom szereted-e a kutyákat, de például nekem a kutya tartás ebből a szempontból teljesen megváltoztatta az életemet, mert sétáltatás közben nagyon sok emberrel megismerkedtem. Főként kutyásokkal, de nagyon sok ember leszólít miatta, akivel váltok 1-2 szót. Parkokba járok, és csomó ember azóta az ismerősöm lett, sok jófej embert megismertem, általában a kutyákról beszélgetünk, tök semleges téma, nagyon összeveszni nem lehet rajta. Idősebbekkel, nénikkel, bácsikkal, korombeli csajokkal, srácokkal, de fiatalabbakkal is összebarátkoztam, én alapból barátságos ember vagyok, nem számít kivel beszélek, ha jó fej az illető. Plusz imádom a kutyámat, remek társa az embernek, örök barátja. Szerintem nem feltétlen kell elköltözni. De igen, ha elköltözöl, az biztosan segít valamennyit, ugyanakkor pl én Budapesten lakom, kertvárosi részen, és őszintén a kerületben nem sok szórakozási lehetősége van egy fiatalnak, ha valaki bulizni akar, be kell utazni a "városba" ami fél órányira van minimum. Itt 70%-a az embereknek főleg idős, nyugdíjas, sajnos elöregedő társadalomban élünk.


29/L

2018. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem teljes mértékben működhet a dolog . Új hely , nem ismered őket és ők se téged . Ha normális leszel biztos találni fogsz barátokat .

Amúgy nekem is ugyan ez a tervem :) amit a nyár folyamán lehet el is kezdek .

22/F

2018. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
uccsó elötti csak azért szólítanak le mert nő vagy ha fiú sétáltatná le se szrnák
2018. máj. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy elmenekülni a probléma elől az nem oldja meg a bajt. Újra elő fog jönni az új helyen is.

Persze a több ismerkedési lehetőség miatt valóban jó egy ideálishoz közelebbi helyen lenni. Most hol laksz?

2018. máj. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szegeden? Jól látom? Mert ha ott, akkor annál nincs jobb hely. Egy ekkora városban, egyetemváros, tömve van a korodbeliekkel. Mi nem működik?
2018. máj. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, akinek sikerült. De szervezz munkát magadnak, mielőtt oda költözöl.
2018. máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog működni. Aki a Balatonban nem tud úszni, az a Bajkál-tóba is belefullad. A gond veled van, s bárhová mész, cipeled magaddal.
2018. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!