Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az hogy 2 hónapja...

Miért van az hogy 2 hónapja elköltöztem egyedül albérletbe és a hangulatom nem felszabadultabb és vidámabb, hanem pont az ellenkezője, kicsit szomorúbb, és ilyen semmilyen?

Figyelt kérdés

Valakinek van ötlete, hogy ez miért alakult így ki bennem két hónap alatt?

Érzem hogy sokkal jobb volt a közérzetem mikor otthon laktam. Pedig pont ezt vártam hogy külön költözzek és változzon az életem.De helyette csak olyan érzésem van mintha már természetes lenne hogy egyedül élek és szomorkásabb a hangulatom.Ugyanúgy kijárok a haverjaimhoz mint eddig,meg át is jönnek. A felszabadult érzés helyett csak ilyen sima vagy rosszabb hangulatom van.

Másnak is volt ilyen érzése az elején mikor el költözött otthonról egyedül?



2018. máj. 28. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Nemtudom pontosan,Te mit erezhetsz,de en nagyon sok albiban laktam es volt,olyan lakas,ahol rossz volt a ozerzetem...
2018. máj. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A lakással nincs baj maximum annyi hogy földszinti és egy nagy kb 4 méteres félkör alakú ablakja van. Az ablaknál mennek el kint a ház lakói de nem olyan gyakran. Sötétitő kb mindig be van ezért húzva+ a lakással szemben van a munkahelyem,nem szeretem ha látják hogy mindig mikor mit csinálok éppen.
2018. máj. 28. 17:17
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Egyedül lenni eleve nyomasztó... Plusz még kikerültél a megszokott környezetedből. Keress társat, aki idővel odaköltözik hozzád.
2018. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez normális. Én is így voltam vele, az első hat hónapban alig voltam "otthon", mármint az albérletben, olyan gyökértelennek éreztem magam. Sajnos nagyon sokszor kényszerültem költözésre, volt, hogy 8 havonta csomagolnom kellett. Akkor kezdtem jobban érezni magamat, amikor 4 évre letáborozotam egy albérletben, akkor éreztem, hogy gyökeret vertem valahol. Szóval el fog múlni, csak adj időt magadnak. Normálisak az érzéseid.
2018. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
oksa. nem mintha annyira nagyon aggódnék de azért kiváncsi vagyok mert ez azért furcsa érzés most...
2018. máj. 28. 17:45
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha mindig behúzod a sötétítőt, akkor nem csodálom, hogy rosszabb a közérzeted!

Egyrészt szoknod kell az egyedüllétet, a családod hiányát, azt, hogy gondoskodnod kell magadról, ez már elég nagy változás, ehhez idő kell. Másrészt a fény kizárása borzasztóan kedélyromboló! Próbálj reluxát tetetni az ablakra, ha megoldható.

2018. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért húzom el a sötétítőt mert akik kint jönnek simán belátnak a függönyön keresztül is ha jobban besüt a nap

+ este alap hogy behúzom mert akkor teljesen belátnak.

Nem akarom hogy azt lássák hogy ott ülök bent a szobában egy laptoppal.

2018. máj. 28. 18:04
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyébként kb mennyi idő kell ehhez hogy megszokjam ezt a változást,hogy egyedül vagyok, én intézem magamnak a dolgaimat, a felelősség érzés stb.. ?

Tehát eleinte akkor másnak is volt ilyen érzése az első hónapokban mikor külön költözött hogy ilyen kicsit nyomasztó,szomorkás érzése van nem pedig vidám?

Például mindig jobb a hangulatom ilyenkor májusban mert mindjárt itta nyár ezt várja mindenki egész évben.

Most nem önfeledten érzem magam hanem így sehogy,mint akit kicsit kicseréltek rossz irányba.

2018. máj. 28. 18:09
 9/14 anonim ***** válasza:

Pár hónap és rendbe jössz. Alakíts ki napi/heti rutint. Én pl. szombaton reggel mindig elmentem a helyi piacra, aztán a közeli könyvtárba. Vasárnap főzőcskéztem. Hétfő-szerda-péntek este elmentem a környékre futni.

Mondjuk az se túl szerencsés, hogy a munkahely ennyire közel van, nincs időd kiszellőztetni a fejed. De hát ez van. A sport is segíthet.

2018. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A futás helyett ugyanazokon a napokon edzeni kezdtem járni.

Főzni ritkán szoktam a munkahelyemen kapok mindennap főtt ételt, vendéglátós vagyok.

Annyi az előnye hogy közel van a munkahely hogy hamar oda érek kb fél perc,ha sokáig dolgozom pl éjfél vagy hajnal 1 ig vagy tovább ami előszokott fordulni, fél perc és otthon vagyok.

Annyiból rossz hogy kimennék rágyújtani és bent egyből látnak ha pont arra néznek ki az ablakon és látják hogy mit csinálok...

2018. máj. 28. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!